دولت اندونزی برای حفاظت از میراث فرهنگی به NFT ها نگاه می کند


معاون وزارت گردشگری و اقتصاد خلاق اندونزی توضیح می دهد که چگونه NFT ها و ارزهای دیجیتال می توانند به حل چالش های اجتماعی و اقتصادی در اندونزی کمک کنند.

یکی از مزایای اصلی فناوری بلاک چین، توانایی ثبت و ضبط اطلاعات در یک رکورد دائمی و بدون دستکاری است. هنگامی که داده ها در یک شبکه بلاک چین هستند، نمی توان آن ها را تغییر داد، و آن را به یک راه حل ایده آل برای نگهداری سوابق تبدیل می کند.

دارایی‌های توکن‌شده مانند توکن‌های تغییرناپذیر (NFT) را نیز می‌توان در زنجیره بلوکی قرار داد. این می‌تواند مالکیت را تأیید کند و در عین حال نشان دهد که رویدادهای خاصی در زمان‌های خاصی رخ می‌دهند. به عنوان مثال، موزه متا تاریخ، داده‌های مربوط به جنگ اوکراین را در ماه مه 2022 توکن‌سازی کرد و برای حفظ سوابق جنگ، اطلاعات را در یک شبکه بلاک چین قرار داد.

با ظهور هوش مصنوعی (AI) و توانایی آن برای تولید جعلی های عمیق و همچنین تصاویر تاریخی که می توانند واقع گرایانه به نظر برسند، ایجاد رویدادهای خاص مهم تر از همیشه است.

NFT برای حفاظت از میراث فرهنگی

علاقه به حفاظت از اطلاعات با استفاده از فناوری های غیرمتمرکز وجود دارد. به عنوان مثال، محمد نیل الحیمام، معاون اقتصاد دیجیتال و محصولات خلاقانه در وزارت گردشگری و اقتصاد خلاق اندونزی، به کوین تلگراف گفت که اخیراً با Quantum Temple، یک شرکت حریم خصوصی که از NFT برای کمک به محافظت از کشور استفاده می کند، شریک شده است. میراث فرهنگی. هیمام توضیح داد که NFT ها می توانند حفظ و ایجاد میراث نامحدود را امکان پذیر کنند:

“من معتقدم NFT ها می توانند به حفظ میراث فرهنگی اندونزی و در عین حال ترویج گردشگری مجازی کمک کنند. NFT ها همچنین می توانند ابزاری برای جذب میلیارد کاربر بعدی به فضای کریپتو باشند، به خصوص اگر عناصر NFT میراث فرهنگی به خوبی شناخته شده و قدردانی شوند.

لیندا آدامی، مدیرعامل Quantum Temple به کوین تلگراف گفت که شرکت او در حال توسعه یک بازار NFT چند زنجیره ای است تا میراث فرهنگی و گردشگری را به شبکه های بلاک چین اتریوم و الگوراند بیاورد. آدامی توضیح داد که این پلتفرم از نزدیک با وزارت گردشگری و اقتصاد خلاق اندونزی همکاری می کند تا میراث فرهنگی ملموس و ناملموس را به عنوان دارایی های دیجیتال منحصر به فرد نمادین کند.

آخرین: راز فروش به سرمایه گذاران خطرپذیر مرد: بنیانگذاران زن کریپتو منفجر شدند

«نمایش های دیجیتالی شامل مراسم سنتی، صنایع دستی و شناخت طبیعت و کیهان ما، و همچنین عبارات موسیقی و کلامی، رقص و زیارت است. با نمادسازی میراث فرهنگی، سه حوزه ارزشی حیاتی ایجاد می‌شود: آرشیوهای فرهنگی تغییرناپذیر، جریان‌های درآمد جایگزین شفاف از طریق حق چاپ، منبع تأیید شده و شناسایی برای پدیدآورندگان فرهنگی.

در 21 مارس 2023، معبد کوانتوم مجموعه NFT «جاده‌هایی به آلانگو» را در L’Atelier des Lumières در پاریس، فرانسه، در هفته بلاک چین راه‌اندازی کرد. این مجموعه شامل 11 NFT منحصر به فرد است که جنبه های مختلف میراث فرهنگی بالی مانند رقص ها، معابد، مناظر و فلسفه را نشان می دهد. آدامی گفت: NFT ها توسط هنرمندان محلی و کارشناسان میراث ایجاد می شوند.

نقاشی NFT که جشن گالونگان را در روستای پنگلیپوران در بالی، اندونزی به نمایش می گذارد. منبع: معبد کوانتومی

آدمی گفت که نوآوری های فناوری مانند بلاک چین می تواند نقش مهمی در مقابله با چالش های کلیدی در بخش فرهنگی یک کشور ایفا کند.

«اصالت و کیفیت برای ارزش ملموس و ناملموس میراث فرهنگی اساسی است. آدامی گفت: از بلاک چین می توان برای ایجاد یک رکورد غیرقابل تغییر و ارزشمند استفاده کرد که نویسندگی را به رسمیت می شناسد و اصالت و منشاء دارایی های خلاق را تضمین می کند.

هری هالپین، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران پلت فرم غیرمتمرکز حریم خصوصی Nym، به کوین تلگراف گفت که مستندسازی چیزهایی مانند مصنوعات فرهنگی برای جلوگیری از دستکاری بسیار مهم شده است. به گفته هالپین، فناوری بلاک چین یکی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به این هدف است و او بیان می‌کند که Nym با ارائه‌دهنده ذخیره‌سازی غیرمتمرکز Filecoin برای مستندسازی جنایات جنگی در شبکه بلاک چین همکاری می‌کند.

با در نظر گرفتن این پتانسیل، Himam معتقد است که به احتمال زیاد سایر مناطق در آینده شامل عناصر بلاک چین خواهند شد. او گفت: “اندونزی تنها نمونه ای از بسیاری از کشورهای در حال توسعه است که شروع به کشف پتانسیل این فناوری ها کرده اند.”

چالش ها ادامه دارد

در حالی که دارایی های دیجیتال توکن شده می تواند راه حلی برای محافظت از اطلاعات مهم باشد، چالش های نظارتی و فنی می تواند مانع پذیرش شود. به عنوان مثال، هیمام خاطرنشان کرد که در حالی که او به فناوری بلاک چین خوش بین است، عدم قطعیت نظارتی در منطقه می تواند اصطکاک ایجاد کند.

هیمام گفت که سازمان تنظیم مقررات تجارت آتی کالا در اندونزی نحوه بکارگیری فناوری بلاک چین در داخل کشور را کنترل می کند. وی گفت: دارایی های رمزنگاری شده به عنوان کالایی طبقه بندی می شود که می تواند به عنوان موضوع قراردادهای آتی معامله شده در بورس مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، او اضافه کرد که با شروع استفاده از موارد استفاده بیشتر از بلاک چین، دولت اندونزی شروع به ایجاد مقررات و سیاست‌های روشن در مورد نحوه اجرای فناوری‌های غیرمتمرکز خواهد کرد.

صرافی ملی کریپتو اندونزی قرار است در ژوئن 2023 تکمیل شود. به گفته Himam، اندونزی علاقه آشکاری به پذیرش ارزهای دیجیتال نشان می دهد. او گفت: «کشور مقرراتی را در مورد ارزهای دیجیتال وضع کرده است و استفاده از آنها را ترویج می‌کند.

آخرین: پذیرش و اعصاب – پمپ های رمزنگاری در میان بحران بانکی

با این حال، زیرساخت های فنی اندونزی می تواند چالش هایی را برای پروژه های با استفاده از شبکه های غیرمتمرکز ایجاد کند. هیمام خاطرنشان کرد که فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین به زیرساخت‌های تخصصی مانند کیف پول دیجیتال نیاز دارند که ممکن است در مناطق خاصی از اندونزی به طور گسترده در دسترس نباشد. این، همراه با این واقعیت که اکثر پروژه های Web3 به متخصصان ماهر نیاز دارند، می تواند منجر به نوآوری منطقه ای کند شود.

علی‌رغم چالش‌ها، آدامی از معبد کوانتومی معتقد است که مؤسسات آسیایی می‌توانند در درک موارد استفاده مبتنی بر بلاک چین در لبه برتر باشند. او گفت: «رهبری وزارت گردشگری و اقتصاد خلاق اندونزی درک می کند که چگونه NFT ها می توانند یک مدل مالی جدید برای بخش فرهنگی و خلاق ارائه دهند، در حالی که از مالکیت معنوی هنرمندان نیز محافظت می کنند.


نویسنده: Rachel Wolfson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *