اندونزی صرافی ملی رمزنگاری را در سال 2023 راه اندازی می کند: گزارش

اندونزی صرافی ملی رمزنگاری را در سال 2023 راه اندازی می کند: گزارش


این پلتفرم به عنوان بخشی از طرحی برای تغییر نظارت نظارتی از آژانس کالا به مرجع اوراق بهادار ارائه می شود.

بر اساس گزارش‌ها، اندونزی در سال 2023 یک صرافی رمزنگاری را به عنوان بخشی از اصلاحات نظارتی کریپتو ایجاد خواهد کرد. این پلت فرم قرار است قبل از انتقال قدرت نظارتی از کالا به مرجع اوراق بهادار راه اندازی شود.

دیدید نوردیاتموکو، رئیس سازمان تنظیم مقررات معاملات آتی کالا در اندونزی (Bappebti)، در 4 ژانویه اعلام کرد که یک صرافی ارز دیجیتال باید در سال جاری راه اندازی شود. این اقدام به عنوان بخشی از اصلاحات مالی گسترده‌تر انجام شد که در دسامبر 2022 آغاز شد.

در راستای اصلاحات، طی دو سال آینده، نظارت بر ارزهای دیجیتال توسط اداره خدمات مالی (FSA) از باپبتی، یک آژانس متمرکز بر کالا، انجام خواهد شد.

لایحه توسعه و تقویت بخش مالی (P2SK) در 15 دسامبر توسط مجلس نمایندگان اندونزی تصویب شد و آن را به مرجع قانونی اولیه در صنعت خدمات مالی تبدیل کرد. سومینتو ساستروسویتو، رئیس امور مالی و مدیریت ریسک در وزارت دارایی ملی، هنگام اعلام انتقال اختیارات تقویت شده توسط لایحه از باپبتی به FSA، موارد زیر را ادعا کرد:

در واقع، دارایی‌های کریپتو به ابزارهای سرمایه‌گذاری و مالی تبدیل شده‌اند، بنابراین باید در شرایطی برابر با سایر ابزارهای مالی و سرمایه‌گذاری تنظیم شوند.»

در حالی که اندونزی از سال 2017 یک ممنوعیت جامع برای پرداخت های رمزنگاری اعمال کرد، تجارت دارایی های دیجیتال تا حد زیادی در این کشور قانونی باقی ماند. در اولین روزهای ژانویه، نوردیاتموکو اعلام کرد که ارزش تراکنش های رمزنگاری در این کشور در سال 2022 به نصف کاهش یافته است و از 859.4 تریلیون روپیه اندونزی (55 میلیون دلار) به 296.66 تریلیون (19 میلیون دلار) در سال 2022 رسیده است.

مربوط: رگولاتورهای اندونزی می گویند که اکثریت رهبری صرافی های رمزنگاری باید از شهروندان تشکیل شود

در ماه دسامبر، پری وارجییو، رئیس بانک مرکزی اندونزی، انتشار طرح مفهومی روپیه دیجیتال (یک ارز معادل ارز فیات این کشور) را اعلام کرد که برای بحث عمومی آزاد خواهد بود.


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉