کیفرخواست علیه SBF بدون مهر، حاوی 8 فقره تقلب مالی و انتخاباتی است


کیفرخواست ناحیه جنوبی نیویورک فقط به سم بنکمن-فرید اشاره می کند، اما همچنین شامل اتهامات مربوط به فعالیت های غیرقانونی توسط “افراد شناخته شده و ناشناس” می شود.

کیفرخواست علیه سام بنکمن-فرید (SBF) در 13 دسامبر تنظیم شد. این کیفرخواست به امضای دامیان ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، 14 صفحه و شامل هشت مقاله است.

اتهامات ذکر شده علیه SBF در کیفرخواست عبارتند از: تبانی برای ارتکاب کلاهبرداری الکترونیکی از مشتریان، تبانی برای ارتکاب کلاهبرداری الکترونیکی از مشتریان، تبانی برای ارتکاب کلاهبرداری الکترونیکی از وام دهندگان، تبانی برای ارتکاب کلاهبرداری الکترونیکی از وام دهندگان، کلاهبرداری کالایی، پولشویی با تبانی توطئه برای ارتکاب تقلب در اوراق بهادار، توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده، و نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی.

در نتیجه موارد اول چهار و هفتم، SBF ملزم به توقیف “هر نوع اموال منقول و شخصی ناشی از ارتکاب جرایم مورد بحث یا ناشی از آن” است. اگر این امکان وجود نداشته باشد، ایالات متحده “خواهان مصادره سایر اموال متهم به میزان ارزش اموال مصادره شده فوق” خواهد بود.

اگرچه در کیفرخواست فقط نام SBF ذکر شده است، اما “افراد معلوم و ناشناس” نیز ذکر شده است.

بنابراین، کیفرخواست اتهامات مربوط به عملیات FTX و Alameda Research را با فعالیت های سیاسی SBF ترکیب می کند. اتهامات مربوط به ماده هشت شامل نقض قوانین مشارکت، دور زدن وظایف کمیسیون انتخابات فدرال، مشارکت از طرف دیگران، و کمک های انجام شده توسط سازمان هایی است که طبق قانون فدرال از انجام این کار منع شده اند.

مطالب مرتبط: ساعاتی قبل از دستگیری، SBF عضویت در گروه چت “Wirefraud” را رد کرد.

SBF در 12 دسامبر به درخواست دولت ایالات متحده در باهاما دستگیر شد. این دستگیری برای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا تعجب آور بود که انتظار داشت SBF از راه دور در جلسه استماع صبح 13 دسامبر شهادت دهد. نسخه ای از بیانیه برنامه ریزی شده او در فضای مجازی به بیرون درز کرد. اتهامات مندرج در کیفرخواست جدی است، اما انتظار می رود SBF با اتهامات بسیاری از منابع دیگر نیز مواجه شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) نیز اتهامات جنایی علیه SBF تنظیم کرده اند و ممکن است در ایالت های ایالات متحده و سایر حوزه های قضایی با اتهاماتی روبرو شوند.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید