بانک های هندی خواستار «آماده شدن برای آینده» با هوش مصنوعی و بلاک چین هستند


در کنفرانسی که توسط RBI برای مدیران بانک‌های هندی برگزار شد، ماهش کومار جین، معاون فرماندار، استراتژی‌های ریسک پیرامون رشد و ثبات پایدار را مورد بحث قرار داد.

یک مقام ارشد فدرال به نمایندگی از بانک مرکزی هند (RBI) توصیه کرده است که همه بانک ها از هوش مصنوعی (AI) و فناوری بلاک چین برای اطمینان از رشد و ثبات پایدار استفاده کنند.

در کنفرانسی که توسط RBI برای مدیران بانک‌های هندی برگزار شد، ماهش کومار جین، معاون فرماندار، استراتژی‌های ریسک پیرامون رشد و ثبات پایدار را مورد بحث قرار داد.

جین در مورد اهمیت حاکمیت شرکتی و ساختار و فرآیندهای حاکمیتی موثر در آمادگی برای خطرات آتی صحبت کرد. اختلالات فناوری، انتظارات مشتریان در حال تحول و تهدیدات امنیت سایبری، از جمله، گروه‌های ریسک جدیدی را برای بانک‌ها در سراسر فناوری، تجارت و عملیات ایجاد کرده‌اند. پیشنهاد برای پرداختن به چالش های فوق، تمرکز بر پذیرش فناوری بود.

جین به بانک های هندی توصیه کرد: «برای آماده شدن برای آینده، علاوه بر تمرکز بر تحول دیجیتال، بهبود تجربه مشتری و سرمایه گذاری در اقدامات امنیت سایبری، از فناوری های نوآورانه مانند هوش مصنوعی و بلاک چین استفاده کنند.

ارز دیجیتال بانک مرکزی هند (CBDC) که در 1 نوامبر 2022 راه اندازی شد، آزمایش عملکرد آفلاین را در ماه مارس آغاز کرد. در آن زمان، Ajay Kumar Choudhary، مدیر اجرایی RBI، قصد خود را برای تحقق CBDC هند به عنوان یک وسیله مبادله به اشتراک گذاشت.

مرتبط با: هند شبکه پرداخت ملی را به سنگاپور گسترش می‌دهد: کریپتو چه خبر؟

پاکستان همسایه هند نیز اخیراً برنامه بلندپروازانه ای را برای آموزش 1 میلیون فارغ التحصیل فناوری اطلاعات در زمینه هوش مصنوعی تا سال 2027 اعلام کرده است.

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، موارد استفاده مورد نظر پاکستان از هوش مصنوعی شامل پیش بینی آب و هوا، بهینه سازی زنجیره تامین کشاورزی و تحول مراقبت های بهداشتی است.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده های «نت صفر» است
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید