نخست وزیر هند مودی خواستار چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال در نشست G20 شد


هند سال‌هاست که از چارچوب جهانی رمزنگاری حمایت می‌کند، اما اکوسیستم رمزنگاری این کشور همچنان به دنبال یک چارچوب قانونی شفاف و مالیات ساده‌تر است.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، در جریان اجلاس گروه 20 (G20) خواستار همکاری جهانی برای تدوین مقررات کریپتو شد. هند، رئیس G20 وظیفه حمایت از یک چارچوب جهانی جامع برای تنظیم ارزهای دیجیتال را بر عهده گرفته است.

گروه 20 انجمن پیشرو برای همکاری های اقتصادی بین المللی است که نقشی حیاتی در تقویت معماری و حکومت جهانی در تمام مسائل مهم اقتصادی بین المللی ایفا می کند. هند در حال حاضر ریاست گروه ۲۰ را بر عهده دارد.

نخست وزیر هند در مصاحبه با یک روزنامه محلی در مورد نقش فناوری های نوظهور مانند بلاک چین و ارزهای دیجیتال صحبت کرد. مودی خاطرنشان کرد که ماهیت چنین فناوری های نوظهوری در مقیاس جهانی تأثیر خواهد داشت. بنابراین قوانین، مقررات و چارچوب پیرامون آن نباید متعلق به یک کشور یا گروهی از کشورها باشد.

مودی صنعت هوانوردی را به عنوان مثال ذکر کرد و گفت همانطور که کنترل ترافیک هوایی یا ایمنی هوایی باید قوانین و مقررات جهانی مشترک داشته باشد، فناوری‌های نوظهور مانند ارز دیجیتال باید به اجماع جهانی برسند. او همچنین اضافه کرد که هند در حال انجام وظایف خود در مذاکرات مربوط به مقررات ارزهای دیجیتال است:

ریاست G20 هند بحث کریپتو را فراتر از ثبات مالی، با در نظر گرفتن پیامدهای کلان اقتصاد کلان این امر، به ویژه برای بازارهای نوظهور و اقتصادهای نوظهور، برد. ریاست ما همچنین با میزبانی سمینارها و بحث های غنی، بینش هایی را در مورد دارایی های رمزنگاری عمیق تر کرده است.

هند یادداشت ریاست جمهوری خود را منتشر کرده است که حاوی نظرات خود در مورد چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال است. توصیه‌های مربوط به چارچوب کریپتو با دستورالعمل‌های نوشته شده توسط هیئت ثبات مالی، FSB، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و صندوق بین‌المللی پول (IMF) همسو شده است. این یادداشت همچنین شامل توصیه های اضافی با تمرکز بر اقتصادهای نوظهور بود.

مرتبط با: هند در مورد پرداخت های CBDC برون مرزی با بانک های مرکزی جهانی مذاکره می کند

هند مدت‌هاست که از چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال حمایت می‌کند، اما چشم‌انداز نظارتی کریپتو در این کشور هنوز در پیچیدگی‌ها، عدم وضوح و مالیات‌های بالا پوشیده است. این کشور در سال 2022 30 درصد مالیات بر درآمدهای رمزنگاری اعمال کرد. این امر منجر به مهاجرت گسترده شرکت‌های رمزنگاری نوظهور و کاهش شدید فعالیت معاملات ارزهای دیجیتال، بسیار شبیه مالیات قمار شد.

مجله: “زیبا و منزوی”. اولین برداشت جیمسون لوپ از بیت کوین


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید