هند G20 «بحث‌های فعال» پیرامون چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال را تأیید می‌کند


سیتارامن گفت که رمزارز به همان اندازه که یک فرصت است، تهدید است و در عین حال تأیید کرد که اعضای G20 در حال تلاش برای ایجاد یک چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال هستند.

وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، گفت که تحت ریاست هند G20، بحث‌های فعالی در مورد ایجاد یک چارچوب جهانی برای ارزهای دیجیتال در جریان است.

در 28 آگوست، نخست وزیر هند، نارندرا مودی، برای همکاری جهانی برای تدوین مقررات ارزهای دیجیتال میان کشورهای عضو G20 (گروه 20)، از جمله 19 کشور و اتحادیه اروپا، فشار آورد. مودی معتقد است که فناوری‌های نوظهور مانند ارزهای دیجیتال با تأثیر جهانی باید با مقررات و چارچوب‌های منطبق در سطح جهانی ارائه شوند.

Sitharaman تأیید کرد که اعضای G20 در حال کار روی چشم انداز خود برای ایجاد یک چارچوب جهانی رمزنگاری در طی جشنواره جهانی فین تک در 5 سپتامبر هستند.

Nirmala Sitharaman وزیر دارایی هند در مورد ایجاد مقررات جهانی ارزهای دیجیتال. منبع: جشنواره جهانی فین تک

در طول این اجلاس، Sitharaman همچنین گفت که ارز دیجیتال “به همان اندازه که یک فرصت است یک تهدید است.” او بر نیاز به همکاری جهانی برای ایجاد یک اکوسیستم مالی مسئول که می تواند به طور موثر به تنظیم ارزهای دیجیتال در سراسر جهان کمک کند، تاکید کرد. وی افزود: همکاری جهانی کاملاً حیاتی است.

در دنیایی به هم پیوسته، فین‌تک فراتر از خواهر و برادر است و مشارکت‌های فرامرزی را کاملاً حیاتی می‌سازد.»

از زمانی که هند در سه ماهه چهارم سال 2022 ریاست گروه 20 را بر عهده گرفت، همواره بر لزوم همکاری جهانی در زمینه امنیت و ثبات مالی تاکید کرده است. با این حال، وزیر دارایی تایید کرد که اعضای G20 در حال کار با یکدیگر در مورد مقررات ارز دیجیتال مورد انتظار هستند.

«ریاست (G20) هند مسائل مربوط به مقررات یا درک این موضوع را مطرح کرده است که باید چارچوبی برای رسیدگی به مسائل مربوط به دارایی‌های دیجیتال وجود داشته باشد. بحث‌های فعالی وجود دارد و مقالات غنی از موسساتی مانند صندوق بین‌المللی پول، FSB، OECD در موضوعات مختلف مورد بحث قرار می‌گیرد.»

Sitharaman همچنین تأیید کرد که صندوق بین‌المللی پول (IMF) و هیئت ثبات مالی (FSB) گزارش‌های ترکیبی خود را در مورد ارزهای دیجیتال ارائه کرده‌اند.

مرتبط با: هند توصیه هایی برای نقشه راه ارزهای دیجیتال G20 ارائه می کند

علاقه فزاینده هند به بلاک چین و رمزارز پس از پست کاری اخیر توسط شرکت ملی پرداخت هند (NPCI) آشکارتر می شود. NPCI، یک استارت آپ به رهبری بانک مرکزی هند (RBI) و 247 شرکت بانکداری هندی، به دنبال استخدام یک مدیر اجرایی بلاک چین است.

آگهی استخدام برای رئیس بلاک چین NPCI. منبع: لینکدین

کاندیدای ایده‌آل یک فن‌شناس باتجربه با حداقل شش سال تجربه در توسعه و پیاده‌سازی بلاک‌چین خواهد بود که در درجه اول وظیفه شناسایی «روش‌هایی که می‌توان از راه‌حل‌های متمرکز بر بلاک‌چین» استفاده کرد، خواهد بود.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید