تحقیقات مستقل 633 هزار بیت کوین GBTC را تایید می کند: پس چرا Grayscale نه؟


شواهد ذخایر در پی بحران FTX یک موضوع پرطرفدار بوده است و تحلیلگران می توانند در زمانی که شرکت ها تمایلی به ارائه آن ندارند وارد عمل شوند.

در حالی که شرکت مدیریت دارایی دیجیتال Grayscale از ارائه مدرکی مبنی بر ذخیره برای Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) خودداری کرد، یک تحلیلگر مستقل روزها را صرف اسکن بلاک چین کرد تا به طور مستقل دارایی های آن را تأیید کند.

تحلیلگر OKT Research Ergo از پزشکی قانونی روی زنجیره برای تأیید این موضوع از نوامبر استفاده کرد.

از زمان فروپاشی FTX، فشار فزاینده‌ای بر سایر صرافی‌ها و مدیران دارایی دیجیتال وجود داشته است تا ثابت کنند وجوه مورد نیاز خود را در اختیار دارند. فروپاشی GBTC یا انحلال دارایی ها یک رویداد قوی سیاه خواهد بود. با توجه به اینکه هر دو زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Digital Currency Group هستند، نگرانی هایی در مورد وابستگی Grayscale به وام دهنده ارز دیجیتال جنسیس گلوبال تریدینگ مطرح شده است.

راستی‌آزمایی مستقل دارایی‌های آن‌ها به سرمایه‌گذاران محصول و در کل صنعت اطمینان می‌دهد و پس از تأیید دارایی‌های Coinbase در اوایل این هفته انجام می‌شود.

بنابراین در 20 نوامبر اعلام کرد که در حال بررسی دارایی های GBTC هستند. چهچهچه در 18، پس از آن که Grayscale نگرانی های امنیتی را دلیل خودداری از اثبات ذخیره روی زنجیره ذکر کرد.

با دانستن اینکه بیشتر دارایی‌ها اخیراً از ارائه‌دهنده امنیتی قبلی Grayscale به Xapo به Coinbase Custody منتقل شده‌اند، Ergo توانست از داده‌های عمومی و پزشکی قانونی زنجیره‌ای استفاده کند تا موجودی تقریباً 317705 بیت کوین در 432 آدرس را به نگهبانی احتمالی GBTC نسبت دهد.

مربوط: معامله گران حامی ETF گورو GBTC می گوید قیمت بیت کوین همچنان به دلیل کاهش 12000 دلاری است

برای یافتن بقیه بیت کوین در اختیار GBTC، Ergo مجبور شد «بلاک چین» را اسکن کند تا آدرس‌های دیگری را پیدا کند که با نمایه آدرس‌هایی که در ابتدا پیدا کرده‌اند، مطابقت داشته باشد، و خاطرنشان کرد که تجزیه و تحلیل «قطعاً حاوی نکات مثبت و منفی کاذب است». آدرس هایی که آنها پیدا کردند حاوی تقریباً دارایی های BTC مشابهی است که GBTC ادعا می کند دارد.

ارگو با بیان اینکه آنچه را که دارند تایید کرده اند، افزود:

“این سوال پیش می آید که چرا Grayscale از افشای دارایی های زنجیره ای خود امتناع می کند؟”

کاربر توییتر Skyquake-1 با افشای پرونده GBTC در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در ژانویه 2017، پاسخ احتمالی را ارائه کرد. [public] کلیدهای متعلق به حامی مالی، اعتماد یا هر شخص یا نهاد دیگری.”

Ergo از بسیاری از افراد جامعه، از جمله Ceteris از شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال دلفی دیجیتال، که این تحلیل را بازتوییت کرد، تحسین شد. اضافی:

“بنابراین این یک گنج است”

جامعه توییتر منبع دائمی بینش در مورد صنعت کریپتو بوده است، به خصوص پس از فروپاشی FTX، و حتی برایان آرمسترانگ و ایلان ماسک، مدیرعامل و بنیانگذاران کوین‌بیس، برای تلاش‌هایشان ستایش کردند.
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید