صندوق بین‌المللی پول کتاب راهنمای CBDC را در پاسخ به تقاضای رو به رشد برای راهنمایی منتشر می‌کند


در حالی که این کتاب راهنمای خود توضیحی و آموزنده است، صندوق بین المللی پول توصیه های خاصی را به کشورهای خاص و دارای اولویت ارائه می دهد.

با توجه به علاقه “بی سابقه” به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، صندوق بین المللی پول (IMF) تقاضای بالایی برای راهنمایی در مورد آنها را تجربه می کند. معاون مدیر کل بو لی در سخنرانی اخیر خود گفت که در پاسخ، صندوق بین المللی پول قصد دارد کتابچه راهنمای CBDC را منتشر کند.

این مقام صندوق بین‌المللی پول در برآوردن نیازهای بانک‌های مرکزی برای برنامه‌ریزی CBDC‌ها فوریت دید. به همین دلیل، این سازمان در دو سال گذشته با نزدیک به 30 کشور که درخواست کمک کرده اند تماس گرفته است. لی گفت تا کنون بیش از 40 کشور با او تماس گرفته اند. گفت:

“ما معتقدیم ظرفیت سازی CBDC برای جلوگیری از شکاف دیجیتال ضروری است.”

علاوه بر این، طراحی ضعیف یک CBDC می تواند چندین خطر ایجاد کند. لی گفت که برای رفع نیاز اطلاعاتی، صندوق بین المللی پول یک کتابچه راهنمای CBDC آماده خواهد کرد که “پایه ای برای ظرفیت سازی” خواهد بود.

کتاب راهنمای آینده با جزئیات بیشتری در گزارش کارکنان صندوق بین المللی پول مورد بحث قرار گرفته است. کتاب راهنما “بیشتر توصیفی خواهد بود تا تجویزی، دانش، تجربه، یافته های تجربی و چارچوب هایی برای ارزیابی CBDC ارائه می دهد.”

در این گزارش آمده است که این پروژه طی چهار تا پنج سال با بودجه عمده از ژاپن تکمیل خواهد شد. او یک فهرست آزمایشی از مطالب کتاب راهنما ارائه کرد که شامل 19 فصل گسترده است. هم به مسائل سیاسی و هم مسائل فنی می پردازد.

مطالب مرتبط: آیا صندوق بین المللی پول درهای اولیه بیت کوین را به عنوان یک مناقصه قانونی می بندد؟

در همین حال، از آنجایی که سیاست گذاران در مورد سؤالات ملموس تر در مورد CBDC فکر می کنند، توصیه صندوق بین المللی پول «بر اساس شرایط کشور و […] هنجاری تر و وابسته به تجربه و چارچوب های سیاستی نسبت به گزارش است. صندوق بین‌المللی پول کمک به کشورهایی را که «از نظر سیستمی مهم هستند و پیشرفت‌های CBDC را سریع انجام می‌دهند، اما محدودیت‌های ظرفیت نسبتاً بالایی دارند یا استانداردهای نظارتی ضعیفی دارند، در اولویت قرار خواهد داد».

مجله: آیا CBDC ها کریپتونیت برای کریپتو هستند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *