صندوق بین‌المللی پول پس از «سال چالش‌برانگیز» اکوسیستم مجدداً خواستار تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال شد


طبق گفته صندوق بین المللی پول، پس از سپرده گذاری USD Coin و Dai، مقررات باید شامل “الزامات احتیاطی دقیق” برای صادرکنندگان استیبل کوین باشد.

صندوق بین المللی پول یا IMF با اشاره به سقوط FTX و “آشفتگی” در صنعت بانکداری خواستار تنظیم دارایی های دیجیتال شده است.

در گزارش ثبات مالی جهانی خود که در 11 آوریل منتشر شد، صندوق بین‌المللی پول درخواست‌های خود را برای “تنظیمات جامع و منسجم و نظارت کافی” پس از شکست‌های شرکت‌های ارز دیجیتال از جمله FTX و همچنین سقوط متعاقب بانک‌های دوستدار رمزنگاری از جمله سیلیکون ولی تجدید کرد. بانک. بانک امضا. به گفته این موسسه مالی، مقررات برای نهادهای موجود در اکوسیستم دارایی‌های رمزنگاری – با “الزامات محتاطانه دقیق” برای صادرکنندگان استیبل کوین – باید شامل ذخیره، انتقال، تسویه و نگهداری ذخایر برای دارایی‌های دیجیتال باشد.

“[Silicon Valley Bank]در این گزارش آمده است که گسترش بخش مالی اصلی در سراسر اکوسیستم کریپتو و موسسات مالی در معرض آن طنین انداز شده است. این شکست منجر به از بین رفتن بانک سیگنیچر نیویورک شد و دو استیبل کوین (Circle USDC و Dai) دارای سپرده های بیمه نشده در بانک بودند و سرمایه گذاران نگران ردپای آن در صنعت کریپتو بودند. این رویدادها سوالاتی را در مورد قابلیت دوام دارایی های دیجیتال ایجاد می کند و نیاز به مقررات مناسب را تقویت می کند.

این گزارش از سقوط بازار سهام FTX به عنوان یک رویداد “سرایت قابل توجه” یاد می کند، نه شکست های Terraform Labs، Celsius Network یا سایر مواردی که قبل از اعلام ورشکستگی شرکت پیش از این اتفاق افتاد و اشاره می کند که سال 2022 یک “سال چالش برانگیز برای رمزارزها” است. در اکوسیستم با این حال، صندوق بین‌المللی پول گزارش داد که تأثیر خارج از فضای کریپتو به دلیل این خرابی‌ها تا حد زیادی «محدود» بوده است.

انتقاد از ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال چیز جدیدی برای صندوق بین المللی پول نیست. در ماه فوریه، هیئت مدیره آژانس چارچوب سیاستی را تصویب کرد که شامل به رسمیت شناختن ارز دیجیتال به عنوان پول قانونی نمی شود. با این حال، طبق گزارش ها، اعضا به جای ممنوعیت کامل دارایی های دیجیتال، به مقررات روی می آورند.

مرتبط با: صندوق بین المللی پول طراحی CBDC را در زمینه بانکداری اسلامی بررسی می کند و متوجه می شود که برخی از ریسک ها بزرگ می شوند.

نهاد نظارتی بین‌المللی، هیئت ثبات مالی، در نظر دارد در جولای 2023 توصیه‌های خود را برای رویکردهای نظارتی و نظارتی بر دارایی‌های دیجیتال و استیبل کوین‌ها منتشر کند. دارایی های کریپتو» با هماهنگی صندوق بین المللی پول در ماه سپتامبر.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *