صرافی رمزارز کانادایی Coinsquare که در IROC ثبت شده است، از نقض داده ها رنج می برد

صرافی رمزارز کانادایی Coinsquare که در IROC ثبت شده است، از نقض داده ها رنج می برد


در 19 نوامبر، Coinsquare مجبور شد به طور موقت عملیات خود را برای بررسی یک فعالیت غیرعادی در پلت فرم خود تعطیل کند.

تنها یک ماه پس از تبدیل شدن به اولین پلتفرم تجارت کریپتو کانادا که توسط سازمان تنظیم مقررات صنعت سرمایه گذاری کانادا (IIROC) ثبت شد، کوین اسکوئر دچار نقض اطلاعات شد که اطلاعات شخصی کاربران را به خطر انداخت.

در 19 نوامبر، Coinsquare مجبور شد به طور موقت عملیات خود را برای بررسی یک فعالیت غیرعادی در پلت فرم خود تعطیل کند. با این حال، چند روز اقدامات پیشگیرانه به Coinsquare اجازه داد تا به تدریج فعالیت خود را از سر بگیرد.

کوین اسکوئر در یک ایمیل بعدی به سرمایه گذاران اذعان کرد که پایگاه داده های مشتریان حاوی اطلاعات شخصی که احتمالاً توسط شخص ثالثی به آنها دسترسی پیدا کرده است، در جریان این حادثه افشا شده است.

پایگاه داده فاش شده حاوی اطلاعات شخصی کاربران مانند نام، آدرس ایمیل، آدرس محل سکونت، شماره تلفن، تاریخ تولد، شناسه دستگاه، آدرس کیف پول عمومی، تاریخچه تراکنش و موجودی حساب بود. Coinsquare همچنین تایید کرد که هیچ رمزی در معرض دید قرار نگرفته است و اضافه کرد:

“ما متذکر می شویم که دارایی های شما همیشه در سردخانه ایمن هستند و در معرض خطر نیستند.”

اگرچه صرافی هیچ فرد مخربی را شناسایی نکرده است که به اطلاعات نقض شده دسترسی داشته باشد، ارتباط رسمی به کاربران هشدار می دهد که رمز عبور خود را تغییر دهند، احراز هویت دو مرحله ای (2FA) را فعال کنند و از اعتبارنامه های مختلف برای پلتفرم های مختلف استفاده کنند.

Coinsquare هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

مربوط: Coinsquare اولین صرافی رمزنگاری کانادایی است که ثبت نام IROC را دریافت می کند

صرافی کریپتو کانادا Bitvo به لطف روند طولانی تایید معامله توسط رگولاتورهای محلی، توانست قرارداد خرید خود با FTX را پس بگیرد.

این شرکت تاکید کرد که فعالیت های Bitvo تحت تأثیر عدم قرار گرفتن در معرض مالی FTX یا هیچ یک از شرکت های تابعه آن قرار نگرفته است.
نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉