معمار قدیمی ویندوز می گوید هویت در متاستور در خطر است


همانطور که پذیرش متاورس افزایش می یابد و کاربران در واقعیت دیجیتال مشارکت می کنند، آنها خود را در معرض خطر سرقت هویت به روش های جدید قرار می دهند، از جمله خردسالان که در بازی های متاورس شرکت می کنند.

متاورس برای کاربران در نوسان کامل است. شرکت ها و برندها در حال پرش به واقعیت دیجیتال هستند و طبق یک مطالعه اخیر، علاقه مصرف کنندگان با همه فعالیت ها در حال افزایش است.

در عین حال، خطر فعالیت های شرورانه در واقعیت دیجیتال با مشارکت بیشتر کاربران در فعالیت متاورس افزایش می یابد. گزارشی از شرکت امنیت سایبری کسپرسکی نشان داد که بهره‌برداری و سوء استفاده در متاورس در سال آینده افزایش خواهد یافت.

تهدیدها از کلاهبرداری هایی که می توان با تعاملات دیجیتالی انتظار داشت تا سرقت هویت و سوء استفاده مرتبط با آواتار را شامل می شود.

برای درک بهتر خطرات و خطراتی که کاربران ممکن است هنگام قدم گذاشتن به واقعیت دیجیتال با آن مواجه شوند، کوین تلگراف با اندرو نیومن، مدیر ارشد فناوری و یکی از بنیانگذاران شرکت امنیت سایبری ReasonLabs و معمار سابق نرم افزار ضد بدافزار Windows Defender مایکروسافت صحبت کرد.

به گفته نیومن، مفهوم اولیه ای که کاربران باید بدانند این است که هویت فراجهانی «امکان تبدیل شدن به هویت دیجیتالی کاربران» است.

با ادامه ادغام هویت واقعی و آنلاین ما، خطر سرقت هویت در متاورس افزایش خواهد یافت.

وی تاکید کرد که کلاهبرداری های آواتار قبلاً در سیستم عامل هایی مانند Roblox گزارش شده است. مثالی که نیومن ارائه کرد این بود که هکر ممکن است سعی کند کاربر را متقاعد کند که به دلایلی نیاز به دسترسی به آواتار خود دارد که هدف نهایی آن سرقت هویت دیجیتال آنها است.

در حالی که داشتن تهدیدات هویت دیجیتال یک اتفاق رایج است، اما با گره خوردن پول یا ارزهای مجازی به آواتارهای متاورس، این تهدیدها افزایش خواهند یافت. نیومن به مصرف کنندگان هشدار می دهد که پول بیشتری برای دارایی های دیجیتال برای این آواتارها خرج می شود.

همانطور که از دارایی های فیزیکی خود محافظت می کنیم، باید اطمینان حاصل کنیم که افراد از دارایی های دیجیتال و اطلاعات شخصی خود در Metaverse محافظت می کنند.

مقدار و انواع مختلف دارایی‌های دیجیتال با ارزش واقعی که کاربران می‌توانند نگه دارند، بی‌پایان در حال گسترش است. این امر تشویق می کند که جرایم سایبری و سرقت فقط پیچیده تر شوند و واقعیت دیجیتال گسترش یابد.

مربوط: خودمختاری در اقتصاد خالق و Web3 – آیا جایی برای هر دو وجود دارد؟

بلاک چین و فناوری های نوظهور نویدهای زیادی برای شفافیت و امنیت دارند. با این حال، نیومن می گوید کاربران همچنان باید مراقب باشند.

ما نباید تصور کنیم که وجوه ما مستعد سرقت نیست زیرا آنها در متاورس هستند و نه یک شبکه بانکی سنتی.”

یکی دیگر از مؤلفه های سرقت هویت در فروشگاه ابرداده، آسیب پذیری خردسالان در برابر چنین تهدیدهایی است. از بسیاری جهات، متاورس به گونه ای طراحی شده است که نوجوانان و جوانان را به طور یکسان درگیر کند.

Minecraft، Fortnite و Roblox پایگاه‌های کاربران جوان‌تری را جذب کرده‌اند. خردسالان اغلب اهمیت امنیت سایبری یا ردپای دیجیتال را درک نمی کنند. نیومن گفت تهدیداتی وجود دارد که افراد زیر سن قانونی در حال حاضر در دنیای دیجیتال آنلاین با آن مواجه هستند. از نو:

مالی ممکن است در طول زمان از ارز و آیتم‌های مجازی درون بازی به امور مالی سنتی‌تر مانند پول واقعی یا اوراق قرضه کریپتو و هویت‌های جدیدتر «web3» در بازی‌ها تغییر کند.»

این امر ارزش بیشتری را برای بهره کشی از خردسالان بی خبر ایجاد می کند.

در حال حاضر، بسیاری از توسعه دهندگان اصلی Web3 مانند Chainlink در حال توسعه پروتکل های امنیتی جدید برای کاربران در واقعیت دیجیتال هستند. توسعه‌دهندگان داخل و خارج از صنعت به دنبال راه‌هایی برای ایجاد یک سیاست فراجهانی جهانی برای رسیدگی به فهرستی از نگرانی‌ها هستند.


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید