ICP نقشه راه جدید خود را با تمرکز بر هوش مصنوعی در سومین سال خود منتشر می کند


فهرست

  • ICP سه ساله شد، نقشه راه هوش مصنوعی را منتشر کرد
  • بیش از 3 میلیارد دلار نقدینگی در NNS DAO قفل شده است

نقشه راه جدید سه سال پیشرفت را خلاصه می کند و زمینه های کلیدی توسعه را نشان می دهد که ICP را به عنوان پلت فرم اصلی برای هوش مصنوعی غیرمتمرکز و لایه هماهنگ برای صنعت بلاک چین قرار می دهد.

ICP سه ساله شد، نقشه راه هوش مصنوعی را منتشر کرد

پروتکل اینترنت کامپیوتر (ICP)، یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز، “نقشه راه کامپیوتر اینترنتی سال چهارم” خود را امروز، 16 می 2024، همزمان با جشن سومین سالگرد راه اندازی شبکه اصلی منتشر کرد. نقشه راه جدید برای سال چهارم ICP، حوزه های تمرکز کلیدی و بسیاری از نقاط عطف کلیدی را مشخص می کند.

در نقشه راه به روز شده، ICP دو بار کاری را مشخص کرد: هوش مصنوعی غیرمتمرکز و ترکیب زنجیره ای. اولین حجم کاری انتشار قراردادهای هوشمند هوش مصنوعی برای موارد استفاده در دنیای واقعی، قراردادهای هوشمند هوش مصنوعی LLM که می توانند با قراردادهای هوشمند با استفاده از زبان طبیعی تعامل داشته باشند، جوامع Web3 که هوش مصنوعی را از طریق DAO کنترل می کنند و هوش مصنوعی های آماده آموزش دیده که می توانند به عنوان NFT معامله شوند را هدف قرار می دهد. .

Chain Fusion ICP قابلیت همکاری مستقیم بدون واسطه را با بلاک چین‌های اصلی مانند بیت‌کوین، اتریوم، سایر EVMها و به زودی سولانا تسهیل می‌کند. ICP می تواند قراردادهای هوشمند را از زنجیره های مختلف بخواند و بنویسد و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که قراردادهایی را در چندین زنجیره ایجاد کنند. Chain Fusion تجزیه نقدینگی را حل می کند و با قبیله گرایی در صنعت بلاک چین مبارزه می کند.

دومینیک ویلیامز، مؤسس و دانشمند ارشد بنیاد DFINIY، بر اهمیت نسخه جدید برای توسعه ICP و کل بخش Web3 تأکید می کند:

اینترنت کامپیوتر اولین و تنها نسل سوم بلاک چین عمومی است. ماموریت این است که «تکینگی بلاک چین» را فعال کند که در آن، با گذشت زمان، بلاک چین‌های کاملاً غیرمتمرکز به پشته فن‌آوری غالب جهان تبدیل می‌شوند و هوش مصنوعی ایمن و غیرقابل توقف را تقویت می‌کنند. بنیاد DFINITY و تیم برجسته‌اش متشکل از رمزنگاران، دانشمندان محقق و مهندسان اکنون با یک نقشه راه جدید پیش می‌روند و مشارکت‌هایی را ارائه می‌کنند که شبکه را سریع‌تر، کارآمدتر و قدرتمندتر از همیشه می‌کند.

در سال 2023، بنیاد DFINITY، یک سازمان غیرانتفاعی سوئیسی و مشارکت کننده عمده در بلاک چین کامپیوتر اینترنتی (ICP)، یک برنامه کمک مالی 5 میلیون دلاری هوش مصنوعی غیرمتمرکز (DeAI) را برای حمایت از هوش مصنوعی غیرمتمرکز در بلاک چین کامپیوتر اینترنتی راه اندازی کرد.

بیش از 3 میلیارد دلار نقدینگی در NNS DAO قفل شده است

پروتکل اینترنت کامپیوتر (ICP) از زمان راه‌اندازی شبکه اصلی در سال 2021، به چندین نقطه عطف مهم برای کل صنعت رسیده است.

بلاک چین شاهد توقف صفر بوده است، بیش از سه میلیارد بلوک را پردازش کرده و بیش از 3 میلیارد دلار ارزش قفل شده در DAO، سیستم عصبی شبکه (NNS) که بر پروتکل کامپیوتر اینترنتی حاکم است، جمع آوری کرده است.

رشد توسعه دهندگان در اکوسیستم ICP به همان اندازه چشمگیر بوده است. با توجه به Electric Capital، تعداد توسعه دهندگان در اکوسیستم ICP بین سال های 2020 تا 2023 12 برابر افزایش یافته است، علیرغم اینکه شبکه اصلی آن تا می 2021 راه اندازی نشده است. همچنین میزبان برخی از پرکاربردترین برنامه های کاربردی در کریپتو از جمله ICP، DMMail، DSCVR و OpenChat است. .
نویسنده: Vladislav Sopov

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید