IBM برای اجرای موفقیت آمیز یورو دیجیتال راهنمایی ارائه می دهد


پنج عضو IBM Consulting فهرستی از نکاتی را ایجاد کرده اند که کمیسیون اروپا می تواند برای بهینه سازی قوانین خود در پیشنهاد یورو دیجیتال در نظر بگیرد.

IBM در یک پست وبلاگ اخیر ایده هایی در مورد آنچه برای موفقیت یورو دیجیتال لازم است دارد. پنج مورد به طراحان پیشنهاد شد که به ارز دیجیتال بانک مرکزی اروپا کمک می‌کند تا «وارد محیط پرداخت‌های بسیار رقابتی، چندوجهی و ناهمگون در منطقه یورو شود».

برخی از نکات IBM قبلاً در لایحه کمیسیون اروپا (EC) وجود دارد. این پنج نویسنده گفتند که اولین نقطه “ساخت بر روی ریل های موجود” قبلاً در طرح EC پیش بینی شده بود، اما می توان آن را گسترش داد. آنها فکر می کردند که سادگی کلید پذیرش اولیه است و آشنایی این امر را تقویت می کند.

واسطه ها همچنین نقشی در پذیرش یورو دیجیتال خواهند داشت و ارز دیجیتال باید به گونه ای طراحی شود که نیازهای آنها را برآورده کند:

ما نیاز به یک اکوسیستم دانه ای تر از واسطه ها را می بینیم. محیط واسطه آینده یورو دیجیتال باید به صورت چند سطحی در نظر گرفته شود. برنامه‌ریزی چند واسطه بین کاربر خرده‌فروشی و اجزای یورو دیجیتال بانک مرکزی اروپا، واسطه‌های کوچک‌تر را بهتر پشتیبانی می‌کند.

بیان شد که استاندارد کردن رابط های برنامه نویسی کاربردی (API) یکپارچگی را ساده کرده و رقابت را تشویق می کند.

طرح های کارگزاری احتمالی برای یورو دیجیتال. منبع: IBM Blog – Digital Perspective

IBM پیشنهاد کرد که پیشنهاد EC شامل ضمانت‌های حریم خصوصی آفلاین قوی است که می‌تواند به فعالیت‌های آنلاین تعمیم داده شود تا از حریم خصوصی تراکنش‌های سرتاسر اطمینان حاصل شود. قانون پیشنهادی اقدامات حفظ حریم خصوصی را «همخوان با سطوح حریم خصوصی پرداخت دیجیتال فعلی» معرفی می کند. آی‌بی‌ام گفت که قوانین حفظ حریم خصوصی باید با مقررات مختلف موجود، از جمله آستانه‌های گزارش‌دهی، همسو شود تا اطمینان حاصل شود که گزارش‌ها جدا نگه داشته می‌شوند.

مرتبط: ناظر مالی بریتانیا راه اندازی سندباکس دیجیتال دائمی را در ماه اوت اعلام کرد

نویسندگان خاطرنشان کردند که فناوری دفتر کل توزیع شده برای ایجاد یورو دیجیتال ضروری نیست، اما فناوری بلاک چین بیشترین مزایا را ارائه می دهد. آنها اضافه کردند که عملیات آن نیازی به کربن فشرده تر از سیستم های غیر بلاک چین نیست.

در نهایت، آی‌بی‌ام توصیه می‌کند که به آرامی اما با اطمینان پیش بروید. با یک محصول کم دوام برای رسیدن سریعتر به بازار و یک جعبه شنی برای مقابله با پیچیدگی زیاد محیط عملیاتی یورو دیجیتال آینده شروع کنید.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعا می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را تقویت کند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید