Huobi، KuCoin، 140+ صرافی رمزنگاری “غیرمجاز” – تنظیم کننده بریتانیا


فهرست ارائه دهندگان دارایی رمزنگاری ثبت شده FCA شامل 42 سازمان است و از ماه اوت بدون تغییر باقی مانده است.

تنظیم‌کننده بازارهای مالی بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA)، یکشنبه 8 اکتبر شلوغی را پشت سر گذاشت و چندین صرافی ارز دیجیتال را به لیست هشدار شرکت‌های غیرمجاز خود اضافه کرد که مشتریان باید از آنها اجتناب کنند.

143 موجودیت جدید به لیست هشدار اضافه شدند، از جمله صرافی های بزرگی مانند Huobi/HTX و KuCoin که به ترتیب در چین و سنگاپور تأسیس شده اند. لیست اخطار چیز دیگری جز این شرط نمی گوید که «باید از تجارت با این شرکت خودداری کنید».

مرتبط با: Komainu که توسط CoinShares پشتیبانی می شود، ثبت نام نگهبان کریپتو در بریتانیا را ایمن می کند

با این حال، شرکت‌هایی که مجاز به انجام «فعالیت‌های دارایی رمزنگاری» در بریتانیا هستند یا باید در FCA ثبت نام کرده باشند یا برای فعالیت به آنها وضعیت موقت داده شود. در ماه ژوئیه، جیسون پروبین، مدیر تبلیغات مالی ارزهای دیجیتال در FCA، پیشنهاد کرد که عدم رعایت می تواند منجر به اتهامات جنایی شود:

ما اقدامات سختی را علیه کسانی که در تبلیغات غیرقانونی برای مصرف‌کنندگان بریتانیا انجام می‌دهند انجام خواهیم داد. این ممکن است شامل قرار دادن شرکت‌ها در لیست هشدار ما، درخواست بستن و اجرای وب‌سایت‌ها، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌ها و هر چیز دیگری باشد، اما محدود به آن نیست. تبلیغات را نقض می کند.”

در ماه اوت، FCA اعلام کرد که از سال 2020 تاکنون 291 درخواست برای ثبت نام دریافت کرده و تنها 38 مورد از آنها یا حدود 13 درصد را تایید کرده است. در زمان انتشار، فهرست ارائه دهندگان دارایی رمزنگاری ثبت شده FCA شامل 42 سازمان از جمله Bitstamp، Revolut و Gemini است.

پی پال اخیراً تراکنش های رمزنگاری را برای مشتریان بریتانیایی خود متوقف کرده است تا زمانی که بفهمد چگونه باید با تمام الزامات FCA مطابقت کند. صرافی ارزهای رمزنگاری شده مستقر در دبی، Bybit، در اواخر سپتامبر به دلیل “تغییرات نظارتی” تمام خدمات خود را در بریتانیا به حالت تعلیق درآورد.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید