آسیا اکسپرس: بازار NFT چین، متاورس موتای محبوب اما مشکل ساز… – مجله Cointelegraph

کارگران Huobi شورش می کنند، GameFi زندگی می کند، Antminer روی استروئیدها: آسیا اکسپرس – مجله کوین تلگراف


مجموعه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

Huobis کارمندان را آزار داد

رسانه های محلی گزارش دادند، صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global، کل تیم توسعه اصلی خود را که در سرزمین اصلی چین مستقر است، اخراج کرده است، علاوه بر آن تمام پاداش ها و مزایای پایان سال کارمندان را خاتمه داده است. پرسنل اخراج شده در عوض به قراردادهای مشاوره منتقل می شوند که تحت قوانین کار چین حمایت نمی شوند. کارمندان همچنین ادعا می کنند که روزهای مرخصی با حقوق باقی مانده و روزهای مرخصی استعلاجی برای سال 2022 بدون اطلاع قبلی بازنشانی می شود.

همچنین گفته می‌شود که مدیران، ممنوعیت ارسال پیام را برای همه گروه‌های چت کارمندان Huobi اعمال کرده‌اند. در پاسخ، طبق گزارش ها، کارمندان یک گروه 400 نفره قوی برای حمایت از حقوق تشکیل دادند و از آن زمان به دنبال مشاوره از یک وکیل در اختلافات کارگری بودند. یکی از کارمندان گفته است:

من عاشق شرکت و شغلم هستم. من همچنین از تمام تصمیماتی که به نفع شرکت است حمایت می‌کنم و وقتی اقتصادهای سراسر جهان راکد هستند، می‌دانم که کارکنان مدیریت Huobi باید کمربند خود را ببندند و می‌توانم کمبود پاداش‌های پایان سال را درک کنم. اما من نمی توانم مبادله غیرمنطقی قراردادهای کاری را بپذیرم. من تا آخر برای این خواهم جنگید.

با این حال، به نظر می رسد که کارمندان هنوز هم پایان کوتاه بار را می گیرند. در 6 ژانویه، کوین تلگراف گزارش داد که Huobi 20 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرده است در حالی که شایعات ورشکستگی را رد کرده است. با این حال، در زمان انتشار، منابع می گویند که بازار سهام با ضرر 10 میلیون دلار در ماه در حال اجرا است.

Huobi که در سال 2013 توسط کارآفرینان چینی Leon Li و Du Jun تأسیس شد، پس از ممنوعیت بیت کوین در چین، ثبت کننده خود را به سیشل منتقل کرد. اکتبر گذشته، گزارش شد که بنیانگذاران آن 100٪ سهام آن را به شخصیت بلاک چینی جاستین سان، که همچنین شبکه ترون را تاسیس کرده و مدیرعامل بیت تورنت است، فروخته اند. Sun ادعا می کند که مشاور Huobi است، که در حال حاضر هفدهمین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان با حجم معاملات 24 ساعته است.

بازی های MOBA 100000 دانلود

یکی از سخنگویان بازی بلاک چین چند نفره عرصه نبرد آنلاین (MOBA) به کوین تلگراف گفت که حدود یک ماه پس از راه اندازی، SuperpowerSquad (SPS) بیش از 100000 بار از فروشگاه های اپلیکیشن گوگل و اپل دانلود شده است.

این سخنگو گفت که بازی مبتنی بر زنجیره BNB که بیش از دو سال است در حال توسعه است، قصد دارد به یک اکوسیستم بلاک چین کامل GameFi تبدیل شود و گام‌های بعدی شامل ادغام بین پل‌های متقابل و گسترش ابزار SQUADs توکن بومی به دومی است. سومین بازی بلاک چین در حال توسعه

گیم پلی SPS.  منبع: تیم سوپر پاور
Superpower Squad یک میدان نبرد چند نفره است بازی بلاک چین. منبع: تیم سوپر پاور

این شرکت قبلاً راه اندازی شبکه اصلی و توکن خود را تکمیل کرده است و یک آدرس کیف پول درون بازی ایجاد کرده است که به کاربران امکان می دهد جوایز قهرمان NFT و آیتم های دیجیتالی را جمع آوری کنند. SPS در حال حاضر حدود 3000 کاربر فعال روزانه دارد. این شرکت در جزایر ویرجین بریتانیا با کارکنان توسعه اصلی مستقر در هنگ کنگ و سنگاپور ثبت شده است.

بیت مین استخراج کننده بیت کوین 122 TH/s را معرفی می کند

در 11 ژانویه، Bitmain سازنده مدارهای مجتمع مخصوص برنامه های کاربردی مبتنی بر پکن، Antminer S19j Pro+ جدید را راه اندازی کرد. این شرکت ادعا می کند که ماینر جدید بیت کوین 10 درصد قدرتمندتر از S19j Pro است و نرخ هش آن 122 تراهش در ثانیه است. این شرکت بیان می کند که اکنون یک Antminer واقعا جهانی است:

افزودن به عملکرد عالی آن، سازگاری آن با اکثر مراکز داده جهانی با محدوده ولتاژ ورودی جدید 220-277 ولت است. با توجه به اینکه ولتاژ برق صنعتی در آمریکا 277 ولت، در قزاقستان 220-230 ولت و در روسیه 220 ولت است، ولتاژهای این سه کشور با ولتاژ 220-277 ولت پوشش داده می شود.

در حالی که قیمت آن اعلام نشده است، مدل قبلی S19j Pro در حال حاضر 1842 دلار بدون ارسال از طریق خرده‌فروش سخت‌افزار کامپیوتری Newegg قیمت دارد.

یک ماینر ASIC Bitmain
یک ماینر ASIC Bitmain. منبع: Newegg

یوان دیجیتال در ارقام M0 گنجانده شده است

بر اساس یک گزارش محلی، در 10 ژانویه، بانک خلق چین شروع به ترکیب ارز دیجیتال بانک مرکزی یوان دیجیتال (e-CNY) در ارقام رسمی عرضه پول M0 خود در دسامبر کرد. داده‌های رسمی نشان می‌دهد که از زمان شروع برنامه آزمایشی در ژانویه سال گذشته، 13.61 میلیارد یوان چین (2 میلیارد دلار) e-CNY صادر شده است. در طول سال گذشته، توسعه دهندگان ایالتی ویژگی هایی مانند پرداخت های آفلاین و بدون برق را ارائه کرده اند. اما برخی از مقامات می گویند فرزندخواندگی کمتر از انتظارات بود.

همچنین بخوانید
امکانات

قوانین عجیب تیم دریپرز برای سرمایه گذاری در موفقیت

امکانات

رویداد ویژه شانگهای: کریپتو پرینت فالو می‌کند و آینده چیست؟

امضای دیجیتال کوانتومی

همانطور که توسط وب‌سایت فناوری چینی Lianmenhu گزارش شده است، محققانی چون Chen Zengbing و Yin Hualei از دانشگاه نانجینگ با موفقیت یک فایل دیجیتال را با استفاده از چارچوب امضای دیجیتال کوانتومی امضا کردند. طبق گزارش‌ها، محققان با استفاده از ترکیبی از اصول رمزگذاری یک بار هش و یکبار مصرف، نرخ امضا را صدها میلیون بار افزایش دادند. برخلاف امضاهای کلاسیک، مانند امضای یک سند با قلم یا رمزگذاری کلید عمومی، امضاهای کوانتومی توسط مکانیک کوانتومی تأیید می‌شوند و از نظر تئوری قابل جعل نیستند. دانشگاه گفت:

این تیم به طور آزمایشی اولین شبکه امنیت کوانتومی با امکانات کامل را در جهان به نمایش گذاشتند، با درک حفاظت از تمام عناصر امنیت اطلاعات و ارائه یک شبکه فنی کامل و پایگاه امنیتی کوانتومی برای اقتصادهای دیجیتال و ارزهای دیجیتال.

متاستور سال نو قمری WangYis

در 10 ژانویه، Shanghai Securities News گزارش داد که غول اینترنتی چینی WangYi با تلویزیون مرکزی چین (CCTV) برای یک شب متاورس ویژه در برنامه سال نوی چینی 2023 همکاری کرده است.

برای این عملیات، WangYi دپارتمان‌های LeiHuo، FuXi، Entertainment AI Lab و WangYi Blockchain را بسیج کرده است تا اولین کنسرت متاورس سال نو چینی را ایجاد کند که می‌تواند با استفاده از تطبیق دیجیتال، بلاک چین، هنر دیجیتال هوش مصنوعی و فناوری‌های صوتی هوش مصنوعی از ده‌ها هزار نفر پشتیبانی کند. . تعداد بینندگان، خروجی گزارش شده

طبق گزارش ها، پلتفرم متاورس WangYi دارای یک منطقه آبی دیجیتال به طول 30 کیلومتر است که در آن کاربران می توانند برنامه رسمی سال نو دوربین مدار بسته را دنبال کنند، در کنسرت ها شرکت کنند و آتش بازی راه اندازی کنند. WangYi همچنین گفت که بینندگان خود را در چند جهان موازی (یعنی سرورها) پخش خواهد کرد تا تأخیر را کاهش دهد و پخش چند صفحه را بهبود بخشد.

WangYi Meta Universe
مخزن فراداده سال نو چینی WangYi. منبع: WangYi

SEC تایلند در حال بررسی Zipmex است

در 11 ژانویه، کوین تلگراف گزارش داد که صرافی ارزهای دیجیتال تایلند Zipmex با تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور به اتهام نقض قوانین محلی مواجه است.

در 2 دسامبر، صندوق VC تایلندی V Ventures اعلام کرد که صرافی را به قیمت 100 میلیون دلار خریداری کرده است. در 20 ژوئیه، این شرکت دقایقی پس از تکذیب شایعه مشکلات مالی توسط مدیر عاملش، برداشت کاربران را متوقف کرد. صرافی درخواست تمدید حفاظت اعتباری در سنگاپور تا زمان خرید کرده است.
نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉