چگونه از کیف پول سخت افزاری کریپتو استفاده کنیم؟


برای استفاده از کیف پول سخت‌افزاری کریپتو، کیف پول را به کامپیوتر/موبایل متصل کنید، پین را وارد کنید، دستورالعمل‌های ارسال/دریافت رمزارز را دنبال کنید، سپس برای امنیت بیشتر، آن را بصورت آفلاین ذخیره کنید.

به طور گسترده ای شناخته شده است که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با توجه به نوسانات بازار کریپتو، معضلات نظارتی و هک، کلاهبرداری و فعالیت های متقلبانه، با ریسک همراه است. بر اساس گزارش اواسط سال Chainalysis در مورد جرایم مرتبط با ارزهای دیجیتال در سال 2022، تقریباً 1.9 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال در حوادث مختلف هک و فعالیت های کلاهبرداری به سرقت رفته است که در سال 2021 کمتر از 1.2 میلیارد دلار در همان نقطه به سرقت رفته است.

ذخیره سازی و مدیریت امن دارایی های رمزنگاری چالش های خاص خود را دارد و معامله گران باید بهترین گزینه ها را آموزش دهند. به عنوان یک نوع ذخیره سازی سرد، کیف پول سخت افزاری کریپتو یک دستگاه فیزیکی است که برای ذخیره امن ارزهای دیجیتال به صورت آفلاین طراحی شده است و لایه های امنیتی بیشتری را برای کسانی که مقادیر زیادی رمزارز نگهداری می کنند و می خواهند دارایی های خود را برای مدت طولانی ایمن نگه دارند، فراهم می کند.

این مقاله در مورد چیستی کیف پول سخت افزاری، نحوه استفاده از آن و مزایای کیف پول های سخت افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری بحث می کند و به این سوال پاسخ می دهد: آیا باید ارزهای دیجیتال خود را در یک کیف پول سخت افزاری نگهداری کنید؟ علاوه بر این، اطلاعاتی در مورد کیف پول‌های سخت‌افزاری برای ذخیره امن دارایی‌های رمزنگاری شما وجود دارد.

مرتبط با: چگونه می توان خطرات امنیتی مرتبط با پرداخت های رمزنگاری را کاهش داد؟

کیف پول سخت افزاری کریپتو چیست؟

کیف پول های کریپتو را می توان به طور کلی به دو دسته کیف پول داغ و کیف پول سرد تقسیم کرد. کیف پول های داغ کیف پول های رمزنگاری مبتنی بر نرم افزار هستند که به اینترنت متصل هستند، در حالی که کیف پول های سرد دستگاه های فیزیکی هستند. کیف پول های سرد نسبت به کیف پول های نرم افزار داغ گزینه ذخیره سازی ایمن تری محسوب می شوند زیرا به اینترنت متصل نیستند و با نرم افزارهای آسیب پذیر و ویروس های وب بالقوه تعامل ندارند. در میان کیف پول های سرد، کیف پول های رمزنگاری سخت افزاری یکی از امن ترین گزینه ها برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده در نظر گرفته می شود.

کیف پول سخت افزاری یک دستگاه فیزیکی است که معمولاً شبیه یک درایو USB یا یک دستگاه پلاگین کوچک است که برای ذخیره ایمن ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتال مانند توکن های غیر وفاداری (NFT) طراحی شده است. کیف پول های سخت افزاری در واقع ارزهای دیجیتال را ذخیره نمی کنند. در عوض، آنها کلیدهای خصوصی را ذخیره می کنند که امکان دسترسی به دارایی های دیجیتال ذخیره شده را فراهم می کند.

قیمت، مدل و مشخصات فنی بر اساس نیاز قابل بررسی است. بیت کوین (BTC)؛ اتر (ETH)؛ استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT) و USD Coin (USDC)؛ و سایر دارایی های دیجیتال محبوب ریپل مانند XRP (XRP) و Litecoin (LTC) توسط اکثر کیف پول های سخت افزاری پشتیبانی می شوند.

کیف پول سخت افزاری در مقابل کیف پول نرم افزاری

در حالی که کیف پول های نرم افزاری راحتی و راحتی را ارائه می دهند، کیف پول های سخت افزاری به دلیل ذخیره سازی ایمن خود شناخته شده اند. درک خوب تفاوت بین این دو گزینه، نیازهای کاربر و سطح ذخیره دارایی دیجیتال مورد نیاز می تواند به کاربران کمک کند تا انتخاب های آگاهانه ای در انتخاب کیف پول خود داشته باشند.

کیف پول سخت افزاری چگونه کار می کند؟

قبل از اینکه بفهمید یک کیف پول سخت افزاری چگونه کار می کند، مهم است که کمی در مورد کلیدهای کیف پول کریپتو بدانید.

کلیدهای کیف پول رمزنگاری عمومی و خصوصی

داده‌های ارزهای دیجیتال روی بلاک چین زندگی می‌کنند و کیف پول‌های کریپتو این اطلاعات را ذخیره می‌کنند. هیچ پول سختی مانند فیات وجود ندارد و این داده ها در بلاک چین، مالکیت فرد بر دارایی ها را تعیین می کند.

هر کیف پول رمزنگاری دارای یک جفت کلید برای دسترسی به آن است – یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی. کلید عمومی شبیه شماره حساب بانکی است و برای عموم قابل دسترسی است. با این حال، کلید خصوصی مانند یک کد پین ATM است و باید توسط کاربر محافظت شود.

کلیدهای خصوصی دسترسی به وجوه ارزهای دیجیتال را فراهم می کنند و باید توسط مالک محافظت شوند و نباید با کسی به اشتراک گذاشته شوند. ترکیبی منحصر به فرد از حروف و اعداد، به عنوان رمزی عمل می کند که به امضای دیجیتال یا ارزهای دیجیتال دسترسی و کنترل آن را می دهد. کیف پول‌های رمزنگاری سخت‌افزاری معمولاً این کلیدهای خصوصی مورد نیاز برای عملیات امضا را ذخیره می‌کنند.

خود نظارت کیف پول سخت افزاری

وقتی کاربران ارزهای دیجیتال را در یک صرافی متمرکز (CEX) نگه می‌دارند، اساساً نظارت و کنترل کلیدهای خصوصی و دارایی‌های دیجیتال خود را به صرافی منتقل می‌کنند، در حالی که از اعتبار ورود به سیستم ارائه شده توسط خود CEX استفاده می‌کنند. این بدان معناست که کاربران به صرافی اعتماد دارند تا وجوه خود را به‌طور ایمن نگه دارد و از طرف آنها مدیریت کند. این آنها را در برابر کلاهبرداری، هک و سایر تهدیدات امنیتی در هنگام هک شدن یک صرافی آسیب پذیر می کند.

از سوی دیگر، کیف پول‌های سخت‌افزاری به کاربران امکان کنترل و نظارت کامل بر دارایی‌های دیجیتالی خود را می‌دهند. کاربران کلیدهای خصوصی خود را دارند و به متولیان یا مبادلات شخص ثالث اعتماد ندارند. برای شرکت در تراکنش‌های ارز دیجیتال با استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری، تراکنش‌ها نیاز به «امضا کردن» کلید خصوصی دارند. این امضا در خود کیف پول سخت افزاری با استفاده از یک پل ارز دیجیتال انجام می شود. یک پل رمزنگاری ارتباط بین کیف پول سخت افزاری و بلاک چین را تسهیل می کند.

کیف پول سخت افزاری تراکنش امضا شده را روی پل آپلود می کند و پل تراکنش امضا شده را به شبکه بلاک چین پخش می کند. مهمتر از آن، در طول کل فرآیند کلید خصوصی کاربر کیف پول سخت افزاری را ترک نمی کند، بنابراین ایمنی و امنیت را تضمین می کند.

مطالب مرتبط: کیف پول بیت کوین چیست؟ راهنمای ذخیره سازی بیت کوین برای مبتدیان

چگونه از کیف پول سخت افزاری کریپتو استفاده کنیم؟

مراحل و مراحل دقیق ممکن است بسته به کیف پول سخت افزاری خاص کمی متفاوت باشد. کاربران می توانند با مراجعه به دستورالعمل های سازنده و پیروی از روش های امنیتی، نحوه استفاده از یک کیف پول سخت افزاری خاص را یاد بگیرند.

در زیر چند مرحله متداول برای درک نحوه استفاده از کیف پول های سخت افزاری آورده شده است:

مرحله 1: خرید و نصب نرم افزار

یک کیف پول سخت افزاری کریپتو از تولید کنندگان و/یا فروشندگان شناخته شده و قابل اعتماد مانند Ledger، Trezor و Ngrave دریافت کنید. مطمئن شوید که مهر و موم شده است و دستکاری نشده است. به وب سایت رسمی سازنده کیف پول سخت افزاری مراجعه کنید، سپس نرم افزار کیف پول را بر روی دستگاه های دسکتاپ/موبایل دانلود و نصب کنید. ویژگی های دستگاه – سیستم عامل، پردازنده و غیره – حتما توصیه ها را بخوانید

مرحله 2: کیف پول سخت افزاری را پیوند دهید

کیف پول سخت افزاری را با استفاده از کابل USB ارائه شده یا اتصال بی سیم مناسب (بلوتوث یا NFC) به دسکتاپ/دستگاه تلفن همراه وصل کنید. برای راه اندازی کیف پول سخت افزاری، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. این شامل انتخاب یک پین یا رمز عبور، ایجاد عبارت بذر بازیابی پشتیبان و ذخیره ایمن هسته در چندین مکان آفلاین است. هسته بازیابی برای بازگرداندن دسترسی به وجوه ضروری است در صورتی که کیف پول سخت افزاری گم شده یا آسیب ببیند.

مرحله 3: اضافه کردن وجوه و تجارت

در نرم افزار کیف پول، گزینه خرید یا واریز ارزهای دیجیتال را پیدا کنید. آدرس عمومی نمایش داده شده را کپی کنید یا کد QR را اسکن کنید تا مقدار مورد نظر ارزهای دیجیتال را از یک صرافی یا کیف پول دیگری به این آدرس عمومی اضافه کنید.

برای ارسال ارزهای دیجیتال از کیف پول سخت افزاری، گزینه ارسال یا انتقال پول را انتخاب کنید و آدرس گیرنده و مبلغ ارسالی را وارد کنید. جزئیات تراکنش را در صفحه کیف پول سخت افزاری تأیید کنید.

مرحله 4: تراکنش ها را تأیید، امضا و تأیید کنید

پس از تأیید جزئیات تراکنش در کیف پول سخت افزاری، با وارد کردن پین یا رمز عبور، مجوز اضافی درخواست می شود. کیف پول سخت افزاری تراکنش را با کلید خصوصی ذخیره شده در آن امضا می کند و وجوه مورد معامله قرار می گیرد. پیشرفت تراکنش ها را با استفاده از کاوشگرهای بلاک چین یا در نرم افزار کیف پول پیگیری کنید. بررسی کنید که تراکنش تایید شده و به بلاک چین اضافه شده است.

مهم است که به یاد داشته باشید که کیف پول سخت افزاری را پس از تکمیل فرآیند به طور ایمن از دسکتاپ/دستگاه تلفن همراه جدا کنید و مطمئن شوید که آن را ایمن نگه دارید.

کیف پول های سخت افزاری محبوب

کیف پول‌های رمزنگاری سخت‌افزاری به طور فزاینده‌ای مورد توجه علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران و نهنگ‌های کریپتو قرار می‌گیرند. از جمله کیف پول هایی مانند Ledger و Trezor که راه حلی امن و کاربرپسند برای ذخیره و مدیریت دارایی های دیجیتال ارائه می دهند. نام‌های رایج دیگر موجود در بازار عبارتند از: Ellipal، CoolWallet، SafePal و Ngrave و غیره. همچنین، کیف پول‌های سخت‌افزاری خاصی مانند لجر فرصت‌های سود و سایر فرصت‌های کسب درآمد را از طریق برنامه Ledger Live ارائه می‌کنند.

برتری کیف پول‌های سخت‌افزاری در تامین امنیت ارزهای دیجیتال در سال 2022 به دلیل شکست‌های مبادلات ارزهای دیجیتال FTX، Celsius، BlockFi و Vault که منجر به از دست دادن دسترسی به میلیاردها دلار شد، آشکارتر شد. در نتیجه، ارائه‌دهندگان کیف پول سخت‌افزاری مانند لجر و ترزور فروش بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده‌اند، زیرا دارندگان ارزهای دیجیتال برای امنیت و قابلیت اطمینان ذخیره‌سازی عجله دارند.

آیا کیف پول های رمزنگاری سخت افزاری ایمن هستند؟

یک ضرب المثل رایج برای هر کسی که به اندازه کافی در فضای رمزنگاری بوده است وجود دارد: “این کلید شما نیست، رمز شما نیست.” در اصل، این عبارت به عنوان یک فراخوان برای اقدام برای کاربران ارزهای دیجیتال عمل می کند تا کنترل امنیت خود را در دست بگیرند و از دارایی های دیجیتال خود محافظت کنند. استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری و سایر راه‌حل‌های ذخیره‌سازی سرد را برای آفلاین نگه‌داشتن کلیدهای خصوصی و دور از تهدیدات سایبری بالقوه تشویق می‌کند.

کیف پول های سخت افزاری کریپتو به طور گسترده ای به عنوان راه حل های ایمن برای ذخیره، مدیریت و محافظت از دارایی های دیجیتال و ارزهای دیجیتال شناخته می شوند. در حالی که هیچ اقدام امنیتی نمی تواند امنیت کامل را تضمین کند، کیف پول های سخت افزاری لایه های امنیتی و حفاظتی بیشتری را برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده فراهم می کنند.


نویسنده: Shailey Singh

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید