در اینجا نحوه ذخیره سازی رمزنگاری در NFT ها توسط توسعه دهندگان آمده است


Jayden Windle و Benny Giang از Future Primitive درباره موارد استفاده ERC-6551، از سیستم موجودی بازی تا استفاده در DAO صحبت کردند.

توسعه دهندگان اخیراً یک پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) منتشر کرده اند که راه جدیدی را برای استفاده از توکن های تغییرناپذیر (NFT) معرفی می کند. با این سیستم، همه NFT ها می توانند یک حساب قرارداد هوشمند داشته باشند که به آنها اجازه می دهد NFT ها یا توکن های رمزنگاری دیگر را ذخیره کنند.

کوین تلگراف با Jayden Windle از Future Primitive و Benny Giang، نویسندگان EIP-6551، صحبت کرد تا موارد استفاده از ERC-6551 و پیامدهای آن برای فضای کریپتو را توضیح دهد.

Jayden Windle و Benny Giang ERC-6551 را توضیح می دهند. منبع: کوین تلگراف

به گفته Windle، در حالی که کارهای پیچیده زیادی پشت این ویژگی وجود دارد، راه ساده برای توضیح آن این است که آنها به NFT ها کیف پول های رمزنگاری خود را می دهند. او توضیح داد:

ایده ساده اصلی پشت ERC-6551 این است که هر NFT یک کیف پول دارد. یعنی NFT شما یک کیف پول کامل دارد که NFT شما مالک آن است. این بدان معناست که NFT شما می تواند هر دارایی را در زنجیره نگه دارد و NFT شما به این معنی است که می تواند انجام دهد. همه چیز در زنجیره است. با دادن کیف پول به NFTها، NFTها اکنون کاربران اتریوم هستند.”

وقتی از توسعه‌دهنده Future Primitive پرسیده شد که چگونه این ایده به واقعیت تبدیل شد، توضیح داد که تیمش در چیزی که او آن را “یک سوراخ خرگوش از ویژگی‌های آزمایشی” توصیف می‌کند، فرود آمده است. او به اشتراک گذاشت که به عنوان یک مکانیک آنها در حال کار بر روی یک پروژه NFT هستند که در آن می‌خواهند ریگ را اضافه کنند. این پروژه به NFT ها اجازه می دهد تا لباس و سایر لوازم جانبی را که NFT نیز هستند بپوشند.

“ما متوجه شدیم که هیچ چیز واقعاً کاربرد موردی را که می‌خواهیم به دست آوریم دیکته نمی‌کند. ما واقعاً می‌خواستیم NFT‌ها نوعی خودمختاری خودشان را داشته باشند. ما واقعاً می‌خواستیم بتوانیم این کار را به روشی انجام دهیم که با همه ابزارهای موجود کار کند.” او توضیح داد.

همچنین، Windle به اشتراک گذاشت که آنها می خواهند پروژه های دیگر بتوانند از این مکانیک جدید استفاده کنند و چیزی بسازند که به طور کلی در NFT ها اعمال شود.

موارد استفاده احتمالی برای ERC-6551

در مورد موارد استفاده، توسعه دهنده همچنین گفت که این می تواند برای بازی های بلاک چین اعمال شود و به شکل یک سیستم موجودی باشد. همچنین می‌تواند در سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) که کل NFT را می‌توان در آن قرار داد، به جای اینکه تاریخچه یک عضو DAO توسط یک NFT و یک کیف پول جدا شود، استفاده کرد. جدای از اینها، رها کردن دارایی ها به NFT ها نیز می تواند به طور بالقوه ارزش NFT ها را افزایش دهد.

مرتبط با: Nike NFT ها وارد بازی های EA Sports و میلیون ها طرفدار آن ها خواهند شد

با امکانات به ظاهر بی پایان مکانیک جدید، کوین تلگراف از Giang پرسید که این به طور بالقوه چه معنایی برای فضای کریپتو می تواند داشته باشد. این کهنه کار NFT گفت که علاوه بر مالکیت دارایی، این امر می تواند هویت اجتماعی را نیز به NFTها بیاورد. این کارکردهای جدیدی را فراتر از خرید، فروش یا تجارت NFT به ارمغان می آورد. او توضیح داد:

“ما در حال تلاش برای معرفی سه اقدام جدید هستیم که می توانید با NFT انجام دهید. این کار انجام شده است، از آن تعامل کنید و از آن استفاده کنید. شما می توانید NFT خود را داشته باشید، با آن تعامل داشته باشید و از NFT خود استفاده کنید.”

Giang معتقد است که NFT ها کاملاً متفاوت از jpeg هستند. به گفته Giang، اینها می توانند هویت های اینترنتی جدید باشند. علاوه بر این، مدیر اجرایی Future Primitive توضیح داد که اگر از هوش مصنوعی (AI) استفاده شود، می‌تواند NFTها را به شخصیت‌های کاملاً قابل پخش در شبکه (NPC) در بازی‌های مبتنی بر بلاک چین تبدیل کند.

جدا از این موارد، Giang تاکید کرد که ERC-6551 در حال حاضر در شبکه اصلی اتریوم فعال است. «این یک ایده مفهومی نیست. مثل تست نت نیست. این واقعی است،» او توضیح داد. به گفته یکی از بنیانگذاران Future Primitive، آنها قبلاً این را در مجموعه NFT به نام Sapienz اعمال کرده اند.

شروع NFT: NFT با NFT در داخل NFT

کوین تلگراف از توسعه دهندگان پرسید که آیا محدودیتی برای قرار دادن NFT ها در NFT ها وجود دارد یا خیر. به گفته این دو، این می تواند “خیلی سریع دیوانه شود” و برای همیشه ادامه یابد. آنها یک درخت خانوادگی NFT را در NFT ها نشان دادند.

نمایش درخت خانواده NFT با استفاده از NFT به عنوان کیف پول. منبع: کوین تلگراف

“شما می توانید برنامه هایی را پیرامون NFT هایی بسازید که دارای NFT هستند، و همه آن ها به صورت زنجیره ای قابل دسترسی هستند. Windle، می توانید برنامه های روی زنجیره ای بسازید که از این سلسله مراتب NFT برای ایجاد تجربیات واقعا شگفت انگیز استفاده کنند.

چشم هوش مصنوعی: 25000 معامله‌گر روی پیش‌بینی‌های سهام ChatGPT شرط‌بندی می‌کنند، هوش مصنوعی تاس انداختن را بد می‌کند، و موارد دیگر.


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید