چگونه از هویت آنلاین خود محافظت می کنید؟


استراتژی هایی مانند استفاده از رمزهای عبور قوی، فعال کردن 2FA، اجتناب از فیشینگ، استفاده از VPN، به روز نگه داشتن نرم افزار و استفاده از آنتی ویروس های معتبر می تواند در برابر کلاهبرداری آنلاین کمک کند.

در عصر دیجیتال امروزی، حفاظت از هویت آنلاین بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. اینترنت ارتباطات و به اشتراک گذاری اطلاعات بین افراد را تسهیل کرده است، اما سرقت هویت و سرقت اطلاعات شخصی توسط هکرها را نیز تسهیل کرده است. در این مقاله چند استراتژی عملی برای محافظت از هویت آنلاین شما ارائه خواهد شد.

از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

اولین گام برای ایمن کردن هویت آنلاین افراد، استفاده از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد است. یک رمز عبور قوی باید حداقل هشت کاراکتر داشته باشد و دارای نمادها، اعداد، حروف بزرگ و کوچک و سایر کاراکترها باشد.

از اصطلاحات و عبارات رایج و آسان برای حدس زدن مانند “رمز عبور” یا “123456” استفاده نکنید. به همین ترتیب، از استفاده از رمز عبور مشابه در حساب های دیگر خودداری کنید. اگر هکرها به رمز عبور مشترک شما دسترسی پیدا کنند، تمام حساب های دیگر شما ممکن است به خطر بیفتد.

احراز هویت دو عاملی را فعال کنید

با نیاز به کد ویژه علاوه بر رمز عبور، احراز هویت دو مرحله ای (2FA) یک لایه امنیتی اضافی برای حساب فراهم می کند. این کد توسط یک برنامه تولید می شود، از طریق پیامک یا ایمیل توزیع می شود و فقط برای مدت کوتاهی کار می کند. بدون کد ویژه، یک هکر نمی تواند به حساب کاربری دسترسی پیدا کند، حتی اگر رمز عبور کاربر را بداند. هر حسابی که اطلاعات حساسی دارد باید از 2FA استفاده کند و انواع مختلفی از 2FA در دسترس است، از جمله مبتنی بر سخت افزار، مبتنی بر برنامه و مبتنی بر پیامک.

مطالب مرتبط: چگونه می توان خطرات امنیتی مرتبط با پرداخت های رمزنگاری را کاهش داد؟

2FA مبتنی بر پیامک یک کد منحصر به فرد را از طریق پیام متنی به دستگاه تلفن همراه کاربر ارسال می کند. 2FA مبتنی بر برنامه از کاربر می‌خواهد برنامه‌ای را دانلود کند که یک کد منحصر به فرد تولید می‌کند. 2FA مبتنی بر سخت افزار از یک دستگاه فیزیکی مانند کلید USB یا کارت هوشمند برای تولید کد منحصر به فرد استفاده می کند.

از کلاهبرداری های فیشینگ خودداری کنید

مجرمان سایبری اغلب از کلاهبرداری های فیشینگ برای به دست آوردن اطلاعات شخصی و به خطر انداختن هویت آنلاین کاربران استفاده می کنند. کاربران باید مراقب ایمیل‌های مشکوک باشند، هویت فرستنده را تأیید کنند، از کلیک روی پیوندها یا دانلود فایل‌های پیوست خودداری کنند، از نرم‌افزار ضد فیشینگ استفاده کنند و برای ایمن کردن هویت آنلاین خود، احراز هویت چند عاملی را روشن کنند.

کاربران می توانند با اجرای این اقدامات امنیتی و احتیاط از ایمیل های غیرمنتظره ای که اطلاعات شخصی را درخواست می کنند یا حاوی پیوست ها یا پیوندهای عجیب و غریب هستند، ایمن بمانند.

استفاده از شبکه خصوصی مجازی (VPN)

استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی یک راه موثر برای محافظت از هویت آنلاین است. یک VPN ترافیک اینترنت را رمزگذاری می کند و آن را از طریق یک سرور راه دور هدایت می کند، که رهگیری یا مشاهده فعالیت های آنلاین کاربر را برای هر کسی دشوار می کند. VPN هنگام دسترسی به شبکه های WiFi عمومی که در معرض هک و استراق سمع هستند بسیار مهم است.

کاربران می توانند اطمینان حاصل کنند که فعالیت های آنلاین خود با VPN خصوصی و ایمن باقی می مانند. کاربران باید یک ارائه دهنده قابل اعتماد با یک سیاست حفظ حریم خصوصی دقیق و عملکرد ثابت از بین انواع خدمات VPN موجود انتخاب کنند.

نرم افزار خود را به روز نگه دارید

نرم افزار قدیمی می تواند دارای آسیب پذیری هایی باشد که هکرها می توانند از آنها برای دسترسی غیرمجاز به دستگاه یا داده های شخصی کاربر استفاده کنند. وصله‌های امنیتی که آسیب‌پذیری‌های شناخته شده را برطرف می‌کنند و امنیت کلی را بهبود می‌بخشند، اغلب در ارتقای نرم‌افزار گنجانده می‌شوند.

بنابراین، کاربران باید مرتباً به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای سیستم‌عامل، مرورگرهای آنلاین و برنامه‌های تلفن همراه خود در همه دستگاه‌های خود بررسی و اعمال کنند. علاوه بر این، بسیار مهم است که از اجرای نرم افزارهای قدیمی یا پشتیبانی نشده ای که به روز رسانی های امنیتی را دریافت نمی کنند و فقط از منابع مطمئن نرم افزار خریداری می کنند، خودداری کنید.

مطالب مرتبط: 17 بزرگترین سرقت رمزارز در تمام دوران

از یک آنتی ویروس معتبر استفاده کنید

استفاده از یک برنامه آنتی ویروس قابل اعتماد اولین گام مهم در حفاظت از هویت آنلاین است. بدافزارها، جاسوس‌افزارها و انواع دیگر نرم‌افزارهای خطرناکی که می‌توانند امنیت آنلاین کاربر را به خطر بیندازند، می‌توانند توسط نرم‌افزار آنتی‌ویروس پیدا و حذف شوند. علاوه بر این، می‌تواند در زمان واقعی از خطرات جدید و نوظهور محافظت کند و به دفاع در برابر طرح‌های فیشینگ و انواع دیگر حملات سایبری کمک کند.

نرم افزار آنتی ویروس باید توسط کاربران از یک فروشنده قابل اعتماد انتخاب شود و کاربران باید نرم افزار را با آخرین تعاریف ویروس و رفع مشکلات امنیتی به روز نگه دارند. علاوه بر این، بسیار مهم است که به طور منظم دستگاه‌ها را برای بدافزار و فعالیت غیرمعمول بررسی کنید و خطرات موجود را از بین ببرید.
نویسنده: Alice Ivey

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید