چگونه در CryptoKitties بازی کنیم و برنده شویم؟


CryptoKitties یک بازی مبتنی بر بلاک چین است که در آن بازیکنان می‌توانند گربه‌های دیجیتالی را با ویژگی‌های منحصربه‌فرد بخرند، بفروشند و پرورش دهند.

CryptoKitties که یادآور Tamagotchi و Pokémon، حیوانات خانگی و موجودات دیجیتالی بسیار محبوب دهه 1990 بود، یک بازی مبتنی بر بلاک چین است که در آن بازیکنان می‌توانند گربه‌های مجازی دیجیتالی را جمع‌آوری، تجارت و پرورش دهند. CryptoKitties اولین بازی مبتنی بر اتریوم بود و محبوبیت آن بسیاری از مشکلات مقیاس‌پذیری شبکه را برجسته کرده است.

این بازی بلاک چین پرورش گربه دیجیتال باعث ازدحام زیادی در بلاک چین اتریوم شده است که در سال 2020 به اوج خود رسید. با این حال، سازندگان بازی موفق به حل این مشکلات شدند.

CryptoKitties چیست؟

CryptoKitties که در سال 2017 راه اندازی شد توسط Dapper Labs ایجاد شد، شرکتی که از فناوری بلاک چین برای ارائه توکن های بی نظیر (NFT) و اشکال جدید تعامل دیجیتال برای طرفداران در سراسر جهان استفاده می کند. CryptoKitties همچنین یکی از اولین بازی های بلاک چین در جهان محسوب می شود.

در بازی، هر یک از گربه‌های کلکسیونی دیجیتال دارای ژنوم منحصربه‌فردی هستند که ویژگی‌های فیزیکی آن‌ها را تعیین می‌کند. گربه ها را می توان برای ایجاد بچه گربه های مجازی جدید و باز کردن قفل “گربه ها” نادر یا ویژگی های گربه در بازی پرورش داد.

آیا CryptoKitties یک بازی NFT است؟ بله، CryptoKitties دارایی‌های منحصربه‌فرد و منحصربه‌فردی هستند که توسط NFT‌ها تامین می‌شوند، که آنها را کمیاب و ارزشمند می‌کند. آنها بر روی اتریوم با استفاده از استاندارد توکن ERC-721 ساخته شده اند که امکان ایجاد NFT های منحصر به فرد را فراهم می کند.

CryptoKitties را می توان فروخت و داد و ستد کرد و گربه هایی با ویژگی های کمیاب را می توان با قیمت های بالا فروخت. نادرترین CryptoKitty در تمام دوران، گربه پیدایش است که به درستی “Genesis” نامیده می شود زیرا این اولین کریپتوکیتی بود که توسط سازندگان بازی ساخته شد. جنسیس در سال 2017 به قیمت 246,926 اتر (ETH) یا حدود 119,328 دلار در زمان فروش فروخته شد. اتر از آن زمان قدردانی کرده است، و همچنین گربه پیدایش.

CryptoKitties چگونه کار می کند؟

فناوری بلاک چین در قلب این بازی قرار دارد، اما گیم پلی منحصر به فرد CryptoKitties را می توان به الگوریتم ژنتیک (GA) نسبت داد. هدف GA تقلید از اصول ژنتیکی واقعی با ساختار کد قرارداد هوشمند هر بچه گربه مانند DNA موجودات زنده واقعی است.

هر بچه گربه مدل ژنتیکی دیجیتالی خود را دارد که علاوه بر ویژگی های فیزیکی منحصر به فرد خود، تعیین می کند که چه نوع بچه گربه ای تولید خواهد کرد. این ژنوم در یک قرارداد هوشمند ذخیره می‌شود که خطوط کد خود را بر اساس شرایط از پیش تعیین‌شده اجرا می‌کند.

هر دو کریپتو کیتی را می توان با هم پرورش داد و فرزندانی با ویژگی های متمایز خود تولید کرد. ژنوتیپ تغییرناپذیر ذخیره شده در قرارداد هوشمند نیز فنوتیپ این گربه جدید را تعیین می کند. GA کد هر دو CryptoKitties را برای ایجاد بچه گربه های جدید به هم می زند و تمایز بین والدین هر بار که جفت می شوند تغییر می کند. این تضمین می کند که هر بار بچه گربه های منحصر به فرد تولید می شوند.

فرض اصلی بازی این است که بازیکنان باید گربه های خود را پرورش دهند و بفروشند، که به آنها امکان می دهد ETH به خصوص برای گربه های کمیاب تر کسب کنند. Generation و Cooldown دو ویژگی مهم بازی هستند – هر دو در طول فرآیند انتخاب برای درک اینکه کدام گربه را بخرید و پرورش دهید ضروری است.

ابتدا، Generation تعیین می کند که یک گربه چند نسل از والدین اصلی خود داشته است. در سال اول CryptoKitties، هر 15 دقیقه یک گربه نسل 0 جدید منتشر شد. این بچه گربه ها هنوز بستر ندارند، بنابراین اگر دو بچه گربه نسل 0 پرورش یابند، بچه گربه های نسل 1 تولید می کنند.

نتاج هر فرزند همیشه یک عدد بیشتر از والدینش در نسل بعدی است. به عنوان مثال، اگر یک نسل سوم و یک نسل نهم نژاد کنند، نسل آنها نسل دهم خواهد بود. این اطلاعات را می توان در زیر عکس هر گربه، به اختصار “ژن” یافت.

زمان انتظار به نرخ تولید مثل یک بچه گربه اشاره دارد، به طوری که یک بچه گربه با سرد شدن کمتر، زمان تولید مثل کوتاه تری خواهد داشت. بچه گربه های نسل های بالاتر نیز نرخ خنک کنندگی بالایی خواهند داشت. هم زمان تولید و هم زمان انتظار بر قیمت CryptoKitties تأثیر می‌گذارند زیرا این موارد تعیین می‌کنند که چقدر در بازار مطلوب هستند.

آیا می توانید CryptoKitties را روی موبایل بازی کنید؟

کسانی که مایل به کشف گیم پلی CryptoKitties در تلفن همراه هستند، می توانند این کار را از طریق یک تلفن همراه HTC انجام دهند که به طور انحصاری دارای برنامه تلفن همراه CryptoKitties در ایالات متحده است.

اما از نظر فنی، بازیکنانی که به دنبال اطلاعاتی در مورد نحوه بازی CryptoKitties در دستگاه‌های اندروید یا iOS هستند، می‌توانند به راحتی از طریق مرورگر تلفن همراه به نسخه موبایل وب‌سایت دسترسی پیدا کنند. با این حال، گیمرهای جدی که به دنبال یک برنامه اختصاصی هستند در حال حاضر فقط از طریق گوشی HTC می توانند این کار را انجام دهند.

چگونه با CryptoKitties شروع کنیم؟

در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه راه اندازی یک حساب CryptoKitties برای شروع آورده شده است:

1. یک کیف پول MetaMask ایجاد کنید

بازیکنان ابتدا باید یک کیف پول MetaMask موجود داشته باشند یا یک کیف پول ایجاد کنند. MetaMask به کاربران امکان خرید، فروش و تولید CryptoKitties را می دهد. هنگامی که یک کیف پول ایجاد شد، کاربران جدید می توانند به صفحه اصلی CyrptoKitties بروید، جایی که پس از کلیک بر روی “شروع” در سمت راست بالای صفحه، از آنها خواسته می شود تا کیف پول MetaMask خود را پیوند دهند.

2. خرید اتر (ETH)

CryptoKitties را می‌توان با استفاده از اتر خریداری کرد که می‌توان آن را از صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند Binance و Coinbase خریداری کرد. سپس اتر را می توان به MetaMask منتقل کرد تا مطمئن شود بازیکنان پول کافی برای خرید CryptoKitties خود دارند.

3. یک حساب CryptoKitties ایجاد کنید

پس از اتصال کیف پول MetaMask کاربر به CryptoKitties، از آنها خواسته می شود آدرس ایمیل خود را برای به روز رسانی های مهم ارائه دهند و نام مستعاری را که می خواهند در بازی استفاده کنند وارد کنند. بازیکنان این گزینه را دارند که از طریق آموزش پایه “کلاس بچه گربه” که در آن نحوه پرورش کریپتو کیتی ها را بیاموزند.

چگونه در CryptoKitties بازی کنیم و برنده شویم؟

هنگامی که یک بازیکن با موفقیت حساب CryptoKitties خود را راه اندازی کرد، می تواند بازی را شروع کند. در زیر یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه کسب درآمد از بازی CryptoKitties آورده شده است:

1. CryptoKitties را بخرید

بازیکنان اکنون می توانند CryptoKitties را برای فروش از طریق وب سایت یا بازارهای ثانویه NFT مانند OpenSea مشاهده کنند. همچنین می‌توان به بازیکنان دیگر پیشنهاد داد و به دیگران اجازه داد که گربه‌ها را حتی اگر برای فروش نباشند، پیشنهاد دهند. مالک می تواند پیشنهاد را رد یا قبول کند. هر پیشنهاد پس از سه روز منقضی می شود.

بازیکنان جدید این گزینه را دارند که فقط یک بچه گربه بخرند یا فوراً یک جفت بخرند تا شروع کنند. اگر بازیکنی تصمیم بگیرد فقط یک کریپتو کیتی بخرد، می‌تواند با یک Sire از بازیکن دیگری شروع به پرورش آن کند. اگر بلافاصله دو کریپتو کیتی بخرند، می توانند گربه های خود را با هزینه بسیار کمتری پرورش دهند.

CryptoKitties چقدر است؟ قیمت‌ها متفاوت است، اما گربه‌ها را می‌توان با حداقل 0.001 ETH یا تا 600 ETH، شاید حتی بیشتر فروخت. عواملی مانند نادر بودن یک گربه خاص و میزان محبوبیت ویژگی های آن می تواند بر قیمتی که در بازار دریافت می کند تأثیر بگذارد.

2. جنس CryptoKitties

همانطور که گفته شد، بازیکنان می توانند دو گربه خود را با هم پرورش دهند یا آنها را با یک Sire عمومی پرورش دهند. برای تولید یک بچه گربه با نسل نسبتاً کم، بهتر است بچه گربه هایی از همان نسل پرورش دهید.

برای جمع آوری بچه گربه های خود، یک بازیکن به سادگی روی بچه گربه ای که می خواهد به عنوان “استاد” یا پدر تعیین کند کلیک می کند. بعد، روی دکمه “Breed” کلیک کنید و “My Kitties and Lord” را انتخاب کنید. سپس گربه “دام” یا مادر را می توان برای تکمیل جفت پرورش انتخاب کرد. برای ادامه، روی “OK, give them some privacy” کلیک کنید تا بچه گربه ها در آرامش تخم ریزی کنند.

برای پرورش کیتی خود با یک Sire عمومی، بازیکن باید یک Sire را از بازار انتخاب کرده و گزینه “Breed Now” را انتخاب کند. سپس آنها می توانند یک Dame را از فرزندان خود انتخاب کنند تا یک جفت مولد تشکیل دهند و سپس با گزینه دادن حریم خصوصی به بچه گربه ها برای تولید مثل ادامه دهند. همانطور که قبلا ذکر شد، هر دو گزینه مشمول حداقل هزینه در ETH هستند که به ربات‌های مدیریت شده توسط جامعه و قراردادهای هوشمند می‌پردازند.

3. CryptoKitties را بفروشید یا در اختیار داشته باشید

هنگامی که یک بازیکن انواع جدیدی از CryptoKitties را تولید کرد، می توان آنها را برای فروش یا Sired به عموم عرضه کرد. هر بچه گربه در یک بستر دارای گزینه های “فروش” و “ایجاد” است که به صفحات حراج منتهی می شود.

بازیکنان می توانند با کلیک بر روی گزینه “Breed” یک حراج Siring ایجاد کنند که کیتی آنها را از طریق بازار Siring برای Siring آماده می کند. “فروش” همچنین یک حراج ایجاد می کند و گربه را برای فروش در بازار قرار می دهد. بازیکن می تواند قیمت شروع، قیمت پایان و زمان حراج را انتخاب کند.


نویسنده: Marcel Deer

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید