چگونه رمزارز خود را در سال 2023 ایمن نگه دارید: چند نکته از یک تحلیلگر

چگونه رمزارز خود را در سال 2023 ایمن نگه دارید: چند نکته از یک تحلیلگر


جیمز چک، تحلیلگر زنجیره اصلی در Glassnode، توضیح می‌دهد که چرا مهم‌تر از هر زمان دیگری نگهبانی کلیدهای خصوصی خود و نحوه انجام آن در چند مرحله ساده است.

به گفته جیمز چک، تحلیلگر اصلی زنجیره ای، هیچ بهانه ای برای انجام ندادن چند ساعت تحقیق در مورد نحوه محافظت صحیح از ارز دیجیتال خود وجود ندارد. در بحث اخیر در مورد حضانت شخصی، این تحلیلگر با این ایده که مدیریت کلیدهای خصوصی برای کاربر معمولی رمزارز بسیار پیچیده و خطرناک است، مخالف بود.

چک در جدیدترین مصاحبه ما در کوین تلگراف گفت: «اگر طلا در گاوصندوق خود دارید، اگر پول نقد در کیف پول خود دارید، این مفهوم مشابه است: شما باید سطح مشخصی از مسئولیت را انجام دهید.

چک استدلال می‌کند که اگرچه راه‌حل‌های شبه حبس مانند بازداشت شخص ثالث و بازداشت مشترک ممکن است برای کاربر معمولی کاربرپسندتر به نظر برسند، اما آن‌ها همچنین بردارهای خطر خاص خود را دارند.

وقتی صحبت از بازداشت به میان می آید، به گفته این تحلیلگر، “راه حلی وجود ندارد، تنها تبادل وجود دارد.” موقعیت او ارزش تلاش برای کنترل کامل رمزارز خود و حذف ریسک شخص ثالث، یادگیری نحوه ایمن نگه داشتن عبارت 12 کلمه ای کیف پول خود را دارد.

الان رای بدهید!

در نهایت، چک اشاره کرد که مقدار زمان و تلاشی که فرد برای یادگیری خودکنترلی باید صرف کند، باید متناسب با اندازه دارایی‌های او باشد.

“اگر نمی خواهید بیش از 5 دقیقه وقت بگذارید، پس بیش از 5 دلار خرج نکنید. اگر اکنون می‌خواهید 100 ساعت کار کنید، می‌توانید درباره صرفه‌جویی قابل توجهی صحبت کنید.»

مصاحبه کامل را در کانال یوتیوب ما بررسی کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رویکرد چک برای خویشتن داری مشترک شوید!


نویسنده: Marco Castrovilli

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉