چگونه می توانم یک پروژه رمزنگاری خوب را از یک پروژه بد تشخیص دهم؟


در اینجا 10 نقطه داده وجود دارد که به شما کمک می کند بفهمید آیا یک پروژه ارزش سرمایه گذاری را دارد یا باید به شدت از آن اجتناب کرد.

دنیای کریپتو می‌تواند مکانی دلهره‌آور برای ماجراجویی باشد، و با ریسک ذاتی سرمایه، تشخیص اینکه چگونه یک پروژه خوب را از یک پروژه بد تشخیص دهیم، می‌تواند تفاوت بین یک سواری ناهموار یا یکنواخت باشد.

در اینجا 10 نقطه داده وجود دارد که به شما کمک می کند بفهمید آیا یک پروژه ارزش سرمایه گذاری را دارد یا باید به شدت از آن اجتناب کرد.

فایده – عامل متمایز کننده

کاربرد یک پروژه رمزنگاری می تواند تفاوت بین تصدی پروژه موفق یا ناموفق باشد. این به این دلیل است که طول عمر با ارزش افزوده بخش مهمی از تعیین احتمال بقای یک ارز دیجیتال است – بالاخره اگر ارزشی وجود نداشته باشد، چه فایده ای دارد؟

بدون هدف و ارزش، تقاضا ممکن است به شدت کاهش یابد و در نهایت پروژه ممکن است به پایان برسد – به خصوص زمانی که زمان های سخت فرا می رسد و بازار نزولی رخ می دهد.

بهترین درصد نشانه: داده بهترین دوست شماست

حالا، این ممکن است یک انتخاب عجیب به نظر برسد، درست است؟ با این حال، این یک ملاحظات مهم بر اساس نرخ نگهداری توکن در مقایسه با نرخ دارندگان برتر می شود.

فرض کنید پروژه ای را پیدا کرده اید و 80 درصد توکن ها متعلق به 100 مالک اول هستند. در این صورت، این احتمال وجود دارد که اکثریت بین تیم ها توزیع شود یا نهنگ ها اکثریت را در دست بگیرند و در نتیجه بتوانند به راحتی عمل قیمت را دستکاری کنند.

بازاریابی با توجه به جایزه

توجه به یک پروژه قطعاً یک نکته مهم است. به سادگی، بازاریابی در هر توسعه ای ضروری است، خواه سرمایه گذاری باشد، انگیزه مشارکت، یا ساختن یک جامعه یا محصول. اغلب ممکن است پیگیری یا پیگیری همه اعلامیه های یک پروژه در حال توسعه دشوار باشد. استفاده از جمع آوری کننده های داده می تواند به شما در پیگیری اعلان ها و تغییرات در پروژه ها کمک کند.

توزیع توکن: اعداد را ببینید

توزیع توکن معتبر برای یک پروژه برای جلب اعتماد سرمایه گذاران بالقوه الزامی است. توزیع ضعیف توکن می تواند منجر به تمرکز توکن، عدم تمرکززدایی، تضاد منافع و کمبود نقدینگی شود. این مسائل می تواند به طور قابل توجهی اعتبار پروژه را تضعیف کند، مانع رشد و پذیرش شود و در نهایت منجر به دستکاری ارزش توکن شود.

Tokenomics: اینجا جایی است که باید به آن توجه کنید

عرضه، تقاضا، توزیع، طول عمر – این لیست ادامه دارد. همه اینها و موارد دیگر می توانند تحت بخش توکنومیک یک پروژه قرار گیرند. به همین ترتیب، همه این‌ها می‌توانند نقش مهمی در تصمیم‌گیری اینکه آیا توکنومیک به یک پروژه خوب یا بد اشاره می‌کند، زیرا اعداد مهم هستند، و اگر در درازمدت خوب به نظر نرسد، طول عمر پروژه در خطر است.

جامعه کلیدی است

یک جامعه قوی می‌تواند تقریباً به هر پروژه‌ای ارزش مطلق بیافزاید، زیرا آنها ستون فقراتی را فراهم می‌کنند که ثبات، تعهد و اعتمادی را که پروژه‌ها به شدت آرزو می‌کنند، فراهم می‌کند.

جوامع ضعیف یا غیر موجود تمایل به عدم اعتماد یا علاقه نشان می دهند که می تواند شاخص بدی برای سرمایه گذاری باشد. علایق و رشد اجتماعی بالاتر می تواند به احساسات و مثبت بودن در پروژه کمک کند و در نتیجه عمر طولانی تر و ارزش افزوده داشته باشد.

تیم پروژه: کیست کیست؟

همه چیز با یک تیم قوی‌تر است و این در پروژه‌های رمزنگاری یکسان باقی می‌ماند. تیم می تواند پتانسیل موفقیت را شناسایی کند. ترکیبی از استعداد و تجربه می تواند شانس بیشتری برای طول عمر یک پروژه داشته باشد و همچنین می تواند به ایجاد اعتماد و جنبه های اجتماعی کمک کند.

نقشه راه: برای کسانی که دوست دارند دنبال کنند

همه ما می دانیم که وقتی در راه گم می شویم آن نقشه قابل اعتماد چقدر می تواند مهم باشد، حالا تصور کنید که نقشه راه به وعده های خود عمل نکرد و مناطق گمشده ای وجود داشت. باعث ایجاد مشکلات می شود – به خصوص وقتی صحبت از اعتماد به میان می آید.

این در مورد نقشه راه پروژه های کریپتو صدق می کند. عدم رعایت ضرب الاجل ها یا وعده ها نه تنها سرمایه گذار را تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه گسترش و اعتماد را از دست می دهد. تعیین اینکه آیا یک نقشه راه دنبال می‌شود و اهداف محقق می‌شوند، برای درک اینکه آیا یک پروژه ارز دیجیتال ارزش سرمایه‌گذاری را دارد یا خیر، بسیار مهم است.

آدرس های فعال

تعداد آدرس‌های فعال در یک پروژه ارز دیجیتال می‌تواند اطلاعات حیاتی را ارائه دهد. آدرس‌های فعال تعداد آدرس‌های منحصربه‌فردی را نشان می‌دهند که در یک شبکه بلاک چین معین در یک بازه زمانی معین، تراکنش‌ها را ارسال یا دریافت می‌کنند. هرچه آدرس‌های فعال بیشتر باشد، تعامل مبتنی بر کاربر قوی‌تر است.

تعداد کم آدرس های فعال ممکن است نشان دهنده عدم علاقه یا اعتماد و برعکس، مشکل در پروژه کلی باشد. این یک منطقه معتبر است که باید در نظر بگیرید که آیا یک پروژه در حال حاضر به خوبی انجام می شود یا خیر.

آن لیست های قدیمی خوب بازار سهام

پروژه های کریپتو از اینکه در معرض دید عموم قرار می گیرند و در دسترس قرار می گیرند، مورد توجه قرار می گیرند، این دقیقاً همان کاری است که لیست های صرافی انجام می دهند. هر چه یک سکه مبادلات بیشتری در دسترس باشد، احتمال موفقیت آن بیشتر می شود و به دلایل زیادی – دسترسی، ثبات، رشد، مشارکت و موارد دیگر. هر چه مبادلات بزرگتر باشند بهتر است، بنابراین فهرستی از مبادلات متعدد و سطح آنها می تواند نشانه های بهتری را هنگام جستجوی نشانه هایی از خوب یا بد بودن یک پروژه ارائه دهد.

خلاصه پایانی

به طور کلی، هنگام تصمیم‌گیری درباره خوب یا بد بودن یک پروژه، فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، و اینها فقط 10 نقطه داده هستند که به اعتقاد ما می‌تواند به کشف بسیاری از فرآیندهای تصمیم‌گیری و انتخاب پروژه‌هایی که برای سرمایه‌گذاری روی آن‌ها ارزش بیشتری دارید، کمک کند.

در حالی که تمرکز بر آنچه که یک پروژه خوب را از پروژه بد متمایز می کند، خود پروژه، ابزارهای منحصر به فرد مبتنی بر توکنومیکس و پیاده سازی شده توسط قراردادهای هوشمند و مشوق های مالی اعمال شده برای جذب مالکان جدید را در نظر نگرفتیم.

اطلاعات ارائه شده در اینجا سرمایه گذاری، مالیات یا مشاوره مالی نیست. برای مشاوره در مورد وضعیت خاص خود باید با یک متخصص دارای مجوز مشورت کنید.

Ilias Salvatore رهبر محصول و برند در Flooz Trade است، مکانی برای خرید، تجارت و ردیابی ارزهای دیجیتال با داده‌ها و هشدارهای بلادرنگ.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان بررسی شده از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که در حال ساختن آینده با قدرت ارتباطات، همکاری و رهبری فکری هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بیاموزید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر


نویسنده: Ilias Salvatore

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *