چگونه با بیت کوین غذا بخریم؟


کاربران می توانند صورتحساب های خود را با ارز دیجیتال مستقیماً از کیف پول رمزنگاری خود یا با استفاده از یک پردازشگر پرداخت که به عنوان درگاه پرداخت آنلاین کریپتو عمل می کند، پرداخت کنند.

بیت کوین (BTC) یک دارایی پولی پویا است که پتانسیل آن را دارد که هم کالا و هم ارز باشد. به عنوان مثال، در حالی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بیت کوین را به عنوان یک کالا طبقه بندی کرد، السالوادور بیت کوین را در سال 2021 به عنوان یک ارز قانونی تبدیل کرد.

بنابراین، آیا این BTC را به یک فروشگاه ارزش تبدیل می کند یا یک وسیله مبادله؟ می تواند هر دو را انجام دهد – از یک طرف، بیت کوین را می توان به عنوان پوشش تورمی به خزانه ها اضافه کرد. از سوی دیگر، می‌تواند به هدف خرده‌فروشی پرداخت هزینه‌های معمول نیز خدمت کند.

بیش از یک دهه پیش، اولین فردی که از بیت کوین برای یک تراکنش تجاری استفاده کرد، لازلو هانیچ بود که 10000 بیت کوین را برای دو پیتزا یا همان طور که جامعه کریپتو پیتزای بیت کوین می نامند، خرج کرد. با این حال، این مقدار بیت کوین مورد نیاز برای خرید غذا در دنیای واقعی در حال حاضر نیست. چرا؟ چرا؟ زیرا مشتریان متوجه شدند که باید فقط برای ارزش محصول پرداخت کنند، نه بیشتر یا کمتر.

در این مقاله روش های مختلف خرید غذا با استفاده از بیت کوین مورد بحث قرار خواهد گرفت. از کارت‌های نقدی و کارت‌های هدیه گرفته تا پورتال‌های تحویل غذای کریپتو، این مقاله همه گزینه‌های ممکن را برای استفاده مؤثر از ارز دیجیتال برای گرفتن غذا ارائه می‌کند.

روش های مختلف برای خرید غذا با استفاده از ارزهای دیجیتال

بسته به نیاز و علایق کاربر، روش های مختلفی برای خرید غذا با بیت کوین وجود دارد. به دنبال آن، سه روش رایج برای استفاده از ارز دیجیتال برای هزینه های روزانه مانند وعده های غذایی عبارتند از:

کارت های کریپتو

کریپتو کارت‌ها مانند کارت‌های نقدی یا اعتباری معمولی هستند، اما کارت‌های رمزنگاری به مشتری این امکان را می‌دهند تا از رمزنگاری خود برای پرداخت استفاده کند. آنها اساساً ارزهای رمزنگاری شده را از کیف پول کاربر خارج می کنند و فیات را از طرف تاجر منتقل می کنند.

این به کاربران کمک می کند تا صورتحساب های معمول خود را از طریق رمزنگاری بدون دردسر پیدا کردن مراکزی که پرداخت های رمزنگاری را می پذیرند، پرداخت کنند. همچنین، امروزه تعداد زیادی از شرکت‌های کارت‌های رمزنگاری، اپلیکیشن‌های موبایلی را ارائه می‌کنند که خرج کردن بیت کوین را برای مشتری در هر مکانی آسان می‌کند.

کارت های هدیه کریپتو

مشتریان می توانند با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده، کارت هدیه برای خدمات مختلف غذا و تحویل خریداری کنند. سپس می توانند از کارت های هدیه گفته شده برای پرداخت هزینه وعده های غذایی خود با ارزهای دیجیتال استفاده کنند. کارت‌های هدیه کریپتو، خرید و فروش محصولات را از بازرگانان شرکت‌کننده به مشتریانی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، تسهیل می‌کنند. شرکت‌های زیادی وجود دارند که کارت‌های هدیه ارائه می‌دهند، بنابراین یافتن کارت‌های متناسب با نیاز کاربر آسان است.

پورتال های تحویل غذای رمزنگاری شده

سایت های تحویل غذای کریپتو به بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی و نوشیدنی در مناطق مختلف وابسته هستند. این مانند یک وب‌سایت یا اپلیکیشن برای سفارش غذا از رستوران‌های اطراف و پرداخت با ارز دیجیتال به پلتفرم به جای پرداخت پول به فروشنده غذا است.

چگونه با استفاده از کارت رمزنگاری غذا بخریم؟

کارت های رمزنگاری امکان تراکنش های بیت کوین را بر روی آیتم های مختلف در دنیای فیزیکی فراهم می کنند. با این حال، مصرف‌کنندگانی که می‌خواهند بیت کوین را از طریق کارت رمزنگاری برای نیازهای روزانه مانند غذا خرج کنند، باید مراحل خاصی را دنبال کنند:

  • اولین قدم این است که یک کیف پول دیجیتال با یک حساب تجاری ایجاد کنید. با توجه به اینکه چندین کارت رمزنگاری در بازار موجود است. بنابراین، ایده آل است که در مورد گزینه ها تحقیق کنید و یکی را انتخاب کنید که نیازها و بودجه کاربر مربوطه را برآورده کند.
  • با دانلود برنامه و تکمیل الزامات «مشتری خود را بشناسید» (KYC) ثبت نام کنید. ثبت نام برای کارت و ایجاد یک حساب کاربری با ارائه دهنده به کاربر این امکان را می دهد که به طور موثر به وجوه خود دسترسی داشته باشد و خریدهای آنلاین یا در فروشگاه انجام دهد.
  • کاربران می توانند یک محدودیت هزینه و همچنین برنامه ریزی سپرده های منظم به حساب های خود تعیین کنند.

تقریباً همه کارت‌های رمزنگاری به مشتریان اجازه می‌دهند که رمزارز را فوراً به فیات تبدیل کنند. با این حال، چگونه یک کارت رمزنگاری متناسب با اهداف یک فرد انتخاب کنیم؟ برخی از مشتریان ممکن است پاداش های بازگشت نقدی را انتخاب کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به سمت خدمات کارآمد گرایش پیدا کنند.

بسیاری از کارت‌ها برای خریداران معمولی مناسب هستند، زیرا به عنوان کارت‌های پاداش خرید کار می‌کنند که به کاربران امکان می‌دهد از خرید کسب درآمد کنند. به دنبال این، برخی از کارت‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا از ارز رمزنگاری شده در حساب خود بهره کسب کنند.

همچنین، هنگام دسترسی به برنامه کاربردی یک کارت رمزنگاری، حتماً پشتیبانی از چند سکه را بررسی کنید. کارت رمزنگاری باید به طور ایده‌آل از چندین ارز دیجیتال مانند BTC، Ether (ETH) و Litecoin (LTC) پشتیبانی کند.

شرکت هایی که کارت های اعتباری کریپتو ارائه می کنند عبارتند از BlockFi و Gemini. اما شرکت‌های بیشتری کارت‌های نقدی کریپتو ارائه می‌کنند، مانند Coinbase، Crypto.com، BlockCard، Binance Visa Card و BitPay.

چگونه با استفاده از کارت هدیه کریپتو غذا بخریم؟

کارت‌های هدیه کریپتو با وجوه دیجیتالی بارگیری می‌شوند که می‌توانند در هر رستوران یا فروشگاه خرده‌فروشی شرکت‌کننده بازخرید شوند. استفاده از آنها ساده است و راهی را برای مشتریان ارائه می دهد که ارزهای دیجیتال خود را به راحتی خرج کنند. در اینجا چند مرحله برای نحوه شروع آورده شده است:

مراحل خرید غذا با کارت هدیه کریپتو

برندهایی مانند آمازون و والمارت بیت کوین را مستقیماً نمی پذیرند، اما خدمات کارت هدیه کریپتو را می پذیرند. پس از این، کاربران می توانند از Bitrefill برای پرداخت مستقیم غذا در بیت کوین با استفاده از کارت هدیه رمزنگاری استفاده کنند. این وب سایتی است که کارت های هدیه، شارژ مجدد تلفن همراه پیش پرداخت و خدمات شبکه لایتنینگ بیت کوین را برای بیش از 1600 محصول در 170 کشور ارائه می دهد.

چگونه از درگاه های تحویل غذای رمزنگاری شده استفاده کنیم؟

پورتال های تحویل غذای رمزنگاری شده تفاوت زیادی با استفاده از کارت های هدیه کریپتو ندارند. هر دو کاربر را به بازرگانی متصل می کنند که امکان استفاده از خدمات رمزنگاری را برای پرداخت فراهم می کنند. پس از آن، مراحل نیز بسیار مشابه هستند – انتخاب یک پلت فرم، ثبت نام و بارگیری وجوه در کیف پول.

همچنین، مشتریان گزینه های مختلفی برای استفاده از پورتال تحویل ارز دیجیتال برای خرید مواد غذایی دارند. از خرید ساده غذا با ارز دیجیتال گرفته تا خرید اعتباری غذا و سپس پرداخت هزینه آن خریدها با ارز دیجیتال، هر دو پورتال تحویل ارز دیجیتال را برای پرداخت های رمزنگاری مناسب می کنند.

گرسنه؟ این می تواند راهی جایگزین برای سفارش غذا با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده Sprigz در بریتانیا، Sprigz در ایالات متحده، BiteMyCoin در استرالیا و Eats24/7 در کانادا باشد.

آیا باید با کریپتو غذا بخرید؟

هیچ پاسخ روشنی در مورد اینکه آیا کاربران باید پرداخت های رمزنگاری شده را برای خرید غذا انتخاب کنند وجود ندارد. با این حال، استفاده از ارز دیجیتال برای خرید مواد غذایی دارای مزایا و معایبی است.

نکته مثبت این است که تراکنش های ارز دیجیتال معمولا سریع و ساده هستند. با توجه به اینکه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در بلاک چین ثبت می‌شوند، پیروی از این امر، روند ردیابی تاریخ تراکنش را کارآمد می‌کند. علاوه بر این، پرداخت های رمزنگاری مشتری را مستقیماً به تاجر متصل می کند و نیاز به واسطه هایی مانند بانک ها را از بین می برد.

از طرف دیگر، پرداخت های رمزنگاری تهدیدی برای ضرر پولی از طریق هک هستند. علاوه بر این، کلاس دارایی دیجیتال نیز بسیار نوسان است، که می تواند در ردیابی تراکنش های روزانه با مشکل مواجه شود. بنابراین، کاربران باید قبل از استفاده از ارز دیجیتال به عنوان وسیله مبادله برای هزینه های روزمره، تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Palak Malhotra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید