چگونه در استرالیا بیت کوین بخریم؟

چگونه در استرالیا بیت کوین بخریم؟


خرید بیت کوین (BTC) در استرالیا را می توان از طریق تجارت با صرافی های رمزنگاری، دستگاه های خودپرداز و سایر طرف ها انجام داد.

افراد بیشتر و بیشتری در حال کشف بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای رمزپایه هستند که برای پذیرش ارز دیجیتال در بلاک چین مفید هستند. علاقه به بیت کوین در استرالیا نیز رو به افزایش است و شرکت ها نیز پاسخ مثبت می دهند. به عنوان مثال، راه های مختلفی برای خرید بیت کوین در استرالیا وجود دارد.

تجارت بیت کوین چیزی فراتر از خرید و فروش است. بنابراین بهترین مکان برای خرید بیت کوین کجاست و امن ترین راه برای ذخیره سرمایه گذاری بیت کوین چیست؟ در این مقاله، راه های مختلف خرید بیت کوین در استرالیا، نحوه تجارت بیت کوین و نحوه ذخیره ارزهای دیجیتال را بررسی کنید.

روش های مختلف برای خرید بیت کوین در استرالیا

اگر دوست دارید در استرالیا در بیت کوین سرمایه گذاری کنید، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. رایج ترین راه خرید بیت کوین از طریق صرافی ارز دیجیتال است. با پیوند دادن یک حساب بانکی، کارت اعتباری یا بدهی به صرافی رمزنگاری، تبدیل ارزهای فیات به ارزهای دیجیتال آسان می شود.

سرمایه گذاری در بیت کوین با پول نقد نیز از طریق دستگاه خودپرداز بیت کوین امکان پذیر است. با بیش از 200 مکان که یک دستگاه خودپرداز بیت کوین در دسترس است، پیدا کردن یک دستگاه خودپرداز رمزنگاری در استرالیا می تواند بسیار دردسرساز باشد. بزرگترین کشور اقیانوسیه خیلی کوچکتر از ایالات متحده نیست، اما دستگاه های خودپرداز به میزان قابل توجهی کمتر است. در مقایسه، شهر لس آنجلس با نزدیک به 2000 دستگاه خودپرداز بیت کوین، 10 برابر امکاناتی دارد که امکان خرید بیت کوین با پول نقد وجود دارد.

علاوه بر خرید در صرافی یا از طریق دستگاه خودپرداز بیت کوین، گزینه ای برای استفاده از صرافی های همتا به همتا (P2P) نیز وجود دارد. به این ترتیب امکان خرید مستقیم بیت کوین از یک شخص از طریق بازار وجود دارد. با این حال، این راه کمتر شناخته شده است، اما مزایای بسیاری را به همراه دارد. به عنوان مثال، صرافی های P2P اغلب نقدینگی بیشتری نسبت به صرافی های سنتی، کارمزد کمتر و نرخ ارز بهتر دارند.

چهارمین راه خرید بیت کوین، تجارت خارج از بورس (OTC) است. به این ترتیب می توان به راحتی مقادیر زیادی بیت کوین خریداری کرد. این معاملات مستقیماً بین دو طرف منعقد می شود. هیچ کتاب سفارش مربوطه وجود ندارد. این روش خرید بیت کوین به ویژه در میان سرمایه گذاران ثروتمند و احزاب نهادی که بیت کوین را در ازای مقادیر زیادی سرمایه معامله می کنند، محبوب است.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین در استرالیا

برای تبدیل پول نقد به ارزهای رمزنگاری شده مانند BTC، دستگاه های خودپرداز بیت کوین دستگاه های ایده آلی برای تکمیل این تبادل هستند. همچنین این تنها راه تبدیل مستقیم پول به ارزهای دیجیتال است. بسیاری از دستگاه های خودپرداز بیت کوین وجود دارند که می توان از آنها برای خرید بیت کوین استفاده کرد، به خصوص در شهرهای بزرگی مانند سیدنی و ملبورن.

علاوه بر بیت کوین، اغلب امکان خرید اتر (ETH) و لایت کوین (LTC) از این خودپردازها وجود دارد. حتی دستگاه های خودپردازی وجود دارد که می توان XRP (XRP) و Dogecoin (DOGE) را خریداری کرد. این آلت کوین ها را فقط می توان خرید. فروش ارزهای دیجیتال در دستگاه های خودپرداز بسیار کمتر رایج است. اما خودپردازهایی وجود دارند که در آنها امکان خرید و فروش بیت کوین وجود دارد.

چگونه در استرالیا بیت کوین معامله کنیم؟

تجارت بیت کوین در استرالیا را می توان در چند مرحله به شرح زیر انجام داد:

مراحل تجارت بیت کوین در استرالیا

مهم است که یک صرافی ارز دیجیتال قابل اعتماد را انتخاب کنید که تمام الزامات و نیازهای یک معامله گر ارز دیجیتال را برآورده کند. به عنوان مثال، یک صرافی ارز دیجیتال با شهرت خوب، کارمزد پایین، پایگاه کاربر قابل توجه و عرضه زیاد، جذاب‌تر از صرافی‌هایی است که خرید و فروش آن گران است و عرضه آن کم است.

پس از انتخاب یک صرافی کریپتو، زمان ایجاد یک حساب کاربری در آن صرافی است. ایجاد حساب می تواند با رفتن به صفحه اصلی یک صرافی ارز دیجیتال و فشار دادن دکمه ثبت نام آغاز شود. با ارائه کلیه اطلاعات شخصی درخواستی و تنظیم احراز هویت دو مرحله ای، حساب کاربری آماده استفاده است.

هنگامی که حساب ایجاد می شود، مشتریان باید هویت خود را تأیید کنند تا از واقعی بودن آن اطمینان حاصل کنند. اکثر صرافی‌ها از فرآیند «مشتری خود را بشناسید» (KYC) استفاده می‌کنند که از مشتریان می‌خواهد هویت خود را فاش کنند. این ممکن است شامل بارگذاری یک کپی از شناسه رسمی شخص و مدرک اقامت باشد.

هنگامی که ایجاد حساب تسویه حساب به طور کامل تکمیل شد، نوبت به تامین مالی حساب صرافی می رسد. این معمولاً می تواند از طریق حساب بانکی یا کارت اعتباری شما تأمین شود تا حساب با ارز فیات صادر شود و آماده معامله در بازار کریپتو باشد.

معامله بیت کوین می تواند با ثبت سفارش در صرافی آغاز شود. این امکان وجود دارد که یک سفارش محدود برای خرید یا فروش بیت کوین در یک قیمت مشخص یا انجام یک تراکنش زمانی که قیمت به یک سطح مشخص می رسد، انجام دهید.

هنگامی که بیت کوین خریداری می شود، توجه به قیمت بسیار مهم است. بازار را دنبال کنید و معاملات را رصد کنید. اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه می‌دهند زمانی که قیمت بیت‌کوین به سطح معینی می‌رسد، هشدارها تنظیم شوند.

صرافی بیت کوین مستقر در استرالیا

ساکنان استرالیا می توانند از بسیاری از صرافی های رمزنگاری مختلف از جمله پلتفرم های معروف مانند Crypto.com و Coinbase استفاده کنند. صرافی های بزرگی مانند این میلیون ها کاربر و طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال دارند، اما صرافی های رمزنگاری برای خرید بیت کوین در استرالیا کدامند؟

همچنین چندین صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در استرالیا وجود دارد. هر صرافی کارمزد، خدمات و انواع خاص خود را دارد. بنابراین، عاقلانه است که قبل از انتخاب صرافی ها، آنها را به طور کامل بررسی کنید. در اینجا گزینه هایی وجود دارد که می توانید هنگام جستجوی یک صرافی ارز دیجیتال استرالیا استفاده کنید:

  • سیاه
  • swiftx
  • CoinSpot
  • بازارهای بیت کوین
  • ذخیره مستقل

آیا بایننس در استرالیا کار می کند؟

همچنین این امکان برای استرالیایی ها وجود دارد که از Binance برای تجارت ارزهای دیجیتال استفاده کنند. ده‌ها میلیون سرمایه‌گذار کریپتو در اینجا ارزهای رمزنگاری شده می‌خرند و از خدمات بایننس مانند استیکینگ کریپتو یا معامله حاشیه استفاده می‌کنند. این پلتفرم با بیش از 600 توکن مختلف در محدوده محصولات خود، توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب می کند.

برای استفاده از Binance برای تجارت بیت کوین در استرالیا، ابتدا باید یک حساب کاربری در پلتفرم ایجاد شود و سپس فرآیند تأیید تکمیل شود. این ممکن است شامل بارگذاری یک کپی از کارت شناسایی صادر شده توسط دولت و مدرک اقامت شما باشد. پس از تأیید حساب، امکان واریز با روش پرداخت پشتیبانی شده و شروع تجارت ارز دیجیتال وجود دارد.

چهار راه برای خرید بیت کوین در استرالیا

چگونه بیت کوین را در استرالیا ذخیره کنیم؟

هنگام سرمایه گذاری در بیت کوین، نه تنها روش خرید مهم است، بلکه نحوه ذخیره ارزهای دیجیتال نیز مهم است. ارزهای دیجیتال، مانند ارزهای فیات، نیز قابل سرقت هستند، بنابراین مهم است که از سرمایه گذاری بیت کوین خود تا جایی که می توانید محافظت کنید. چندین کیف پول کریپتو برای استفاده وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

بسیاری از سرمایه گذاران مبتدی کریپتو از کیف پول صرافی استفاده می کنند. این کیف پولی است که هنگام معامله در صرافی استفاده می شود. این ساده ترین راه برای ذخیره ارزهای رمزپایه است، اما در عین حال خطرناک ترین راه است. با کیف پول صرافی، کلیدهای خصوصی و عبارت seed متعلق به خود صرافی است، بنابراین معامله گر کریپتو هیچ کنترلی بر ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول صرافی ندارد.

به همین دلیل است که کیف پول نرم افزاری گزینه بهتری در نظر گرفته می شود. سرمایه گذاران کریپتو که از کیف پول نرم افزاری استفاده می کنند دارای کلیدهای خصوصی هستند و بنابراین کنترل کامل بر پول خود دارند. این کد را با کسی به اشتراک نگذارید، زیرا این یک کلید منحصر به فرد است که در را به ارزهای دیجیتال در کیف پول باز می کند. کیف پول‌های نرم‌افزاری به‌عنوان کیف‌پول‌های دسکتاپ و کیف پول موبایلی در دسترس هستند که به کاربران اجازه می‌دهند در هر زمان و هر مکان از ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

با این حال، کیف پول های نرم افزاری امن ترین گزینه در نظر گرفته نمی شوند زیرا توکن ها به صورت آنلاین ذخیره می شوند. قابل اعتمادترین کیف پول رمزنگاری یک کیف پول سخت افزاری است. کیف پول های سخت افزاری دستگاه های فیزیکی هستند که بیت کوین و آلت کوین ها را به صورت آفلاین ذخیره می کنند. آنها یک لایه امنیتی اضافی را ارائه می دهند زیرا به اینترنت متصل نیستند. در نتیجه کیف پول های سخت افزاری کمتر در برابر هک آسیب پذیر هستند.

مالیات بیت کوین استرالیا: چقدر بر سود بیت کوین مالیات می شود؟

در استرالیا، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی برای اهداف مالیاتی در نظر گرفته می شوند. این بدان معنی است که خرید، فروش و تجارت منجر به پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه بالقوه می شود. این مالیات باید بابت سود به دست آمده پرداخت شود.

اداره مالیات استرالیا (ATO) دستورالعملی را در مورد رفتار مالیاتی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال منتشر کرده است. به گفته ATO، اگر بیت کوین بیش از 12 ماه مالکیت داشته باشد، تراکنش های بیت کوین مشمول مالیات بر عایدی سرمایه هستند. برای سرمایه گذارانی که بیت کوین را کمتر از 12 ماه نگه داشته اند، سود به عنوان درآمد عادی در نظر گرفته می شود.

علاوه بر مقررات مالیاتی، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) دستورالعملی را در مورد استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در این کشور منتشر کرده است. به گفته ASIC، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پول قانونی در استرالیا نیستند و توسط دولت تنظیم نمی شوند. با این حال، ممکن است شرکت هایی که با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سروکار دارند، ملزم به داشتن مجوز خدمات مالی استرالیا (AFS) باشند.


نویسنده: Christiaan Vos

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉