چگونه با استفاده از برنامه های بودجه بندی یک صندوق اضطراری ایجاد کنیم؟


با استفاده از برنامه های بودجه بندی برای ایجاد صندوق اضطراری خود، اهداف هزینه و پس انداز خود را دنبال کنید.

راه اندازی صندوق اضطراری بخش بسیار مهمی از برنامه ریزی مالی است. صرفه جویی در پول و ایجاد صندوق اضطراری با کمک برنامه های بودجه آسان تر شده است. این مقاله مراحل کلی ایجاد یک صندوق اضطراری را با استفاده از ویژگی ها و شیوه های بودجه بندی یک صندوق اضطراری پوشش می دهد.

صندوق اضطراری چیست؟

صندوق اضطراری مجموعه ای از پول است که شما برای پوشش هزینه های غیرمنتظره یا از دست دادن درآمد کنار می گذارید. این به عنوان یک شبکه ایمنی مالی عمل می کند و می تواند به فرد کمک کند تا در مواقع اضطراری از بدهی یا ناراحتی مالی جلوگیری کند. ویژگی های زیر یک صندوق اضطراری را تعریف می کند:

  • مایع: صندوق اضطراری باید آماده و قابل نقد باشد تا در مواقع نیاز بتوانید به سرعت پول دریافت کنید. به همین دلیل است که اکثر کارشناسان پول توصیه می کنند صندوق اضطراری خود را در یک بازار پول یا حساب پس انداز با بازده بالا سرمایه گذاری کنید.
  • کافی: موقعیت منحصر به فرد شما تعیین می کند که به چه مقدار پول در صندوق اضطراری خود نیاز دارید. با این حال، اکثر کارشناسان توصیه می کنند که سه تا شش ماه از هزینه های زندگی را به عنوان یک صندوق اضطراری ذخیره کنید.
  • جدا: بسیار مهم است که بین صندوق اضطراری خود و سایر حساب های پس انداز یا جاری فاصله داشته باشید. این کار از استفاده ناخواسته از بودجه اضطراری خود جلوگیری می کند.
  • به طور مرتب تمدید کنید: اگر بودجه اضطراری خود را خرج می کنید، پر کردن سریع آن ضروری است. برای اطمینان از اینکه صندوق اضطراری شما برای هزینه های پیش بینی نشده بعدی آماده است، برای بازسازی آن هدف تعیین کنید.

مطالب مرتبط: ChatGPT چگونه می تواند به مدیریت مالی شخصی کمک کند؟

مراحل ایجاد یک صندوق اضطراری با استفاده از برنامه های بودجه بندی

در اینجا چند مرحله برای ایجاد یک صندوق اضطراری با استفاده از برنامه های بودجه وجود دارد:

  • یک هدف پس انداز تعیین کنید: ببینید چقدر باید برای صندوق اضطراری کنار بگذارید. به گفته کارشناسان حداقل سه تا شش ماه در هزینه های زندگی صرفه جویی کنید.
  • هزینه های خود را پیگیری کنید: از ابزار بودجه بندی برای پیگیری هزینه های خود و یافتن مکان هایی برای پس انداز استفاده کنید. این به شما امکان می دهد پول بیشتری را برای صندوق اضطراری خود پس انداز کنید.
  • پس انداز خود را خودکار کنید: با استفاده از برنامه برای خودکارسازی پس انداز خود، انتقال خودکار از حساب جاری خود به حساب پس انداز صندوق اضطراری خود را تنظیم کنید. این شما را مجبور می کند پس انداز پول را برای مواقع اضطراری در اولویت قرار دهید و مطمئن شوید که به طور مرتب به صندوق اضطراری خود پول اضافه می کنید.
  • از ویژگی‌های پس‌انداز برنامه استفاده کنید: برخی از برنامه‌های بودجه‌بندی دارای ویژگی‌های پس‌انداز داخلی هستند که می‌توانند به شما در صرفه‌جویی سریع‌تر کمک کنند. به عنوان مثال، برخی از برنامه ها خریدهای شما را به نزدیکترین دلار گرد می کنند و تغییر را به صندوق اضطراری شما منتقل می کنند.
  • بودجه خود را بررسی و تنظیم کنید: بودجه خود را به طور منظم بررسی کنید و در صورت لزوم اصلاحاتی را انجام دهید. اگر افزایش یا پاداش دریافت می کنید، کمک های پس انداز خودکار خود را به صندوق اضطراری خود افزایش دهید.

برنامه های بودجه بندی که می توانند به ایجاد صندوق اضطراری کمک کنند

در اینجا چند نمونه از شیوه های بودجه بندی وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد یک صندوق اضطراری کمک کند:

نعناع

با کمک Mint، ابزار بودجه بندی رایگان، می توانید مخارج، بودجه و اهداف پس انداز خود را پیگیری کنید. می‌توانید پیشرفت را در راستای اهداف پس‌انداز خود دنبال کنید و انتقال‌های خودکار را از حساب جاری خود به حساب پس‌انداز خود تنظیم کنید. علاوه بر این، نعناع زمانی که از بودجه فراتر می رود یا صورت حساب سررسید است، یادآوری می کند، که می تواند با جلوگیری از هزینه های پیش بینی نشده در هزینه شما صرفه جویی کند.

YNAB (نیاز به بودجه)

YNAB یک برنامه بودجه بندی پولی است که به ایجاد بودجه و پیگیری هزینه ها کمک می کند. این ویژگی “عصر پول” را ارائه می دهد که مدت زمان ماندگاری وجوه را پیش بینی می کند. این برنامه اختصاص دادن یک کار به هر دلار را تشویق می کند، مانند تخصیص پول برای یک صندوق اضطراری. اهداف پس انداز برای صندوق اضطراری قابل تنظیم و ردیابی است.

محافظ جیب

PocketGuard یک ابزار بودجه رایگان است که به کاربران امکان می دهد هزینه های خود را پیگیری کنند و اهداف پس انداز ایجاد کنند. کاربران این گزینه را دارند که انتقال خودکار را به حساب های پس انداز خود تنظیم کنند و بودجه ایجاد کنند. این برنامه هشدارهایی را برای رسیدن به محدودیت بودجه و مهلت های صورتحساب آینده ارائه می دهد. تابع “در جیب من” پول قابل سرمایه گذاری در صندوق اضطراری را نشان می دهد.

مطالب مرتبط: 9 اصطلاح ضروری مالی که باید بدانید

هر دلار

ابزار بودجه رایگان EveryDollar توسط کارشناس امور مالی شخصی دیو رمزی توسعه داده شده است. ویژگی «Baby Steps» کاربران را از طریق فرآیند ایجاد صندوق اضطراری راهنمایی می‌کند و همچنین به کاربران اجازه می‌دهد بودجه‌ها را تنظیم و پیگیری کنند. EveryDollar همچنین اطلاعاتی در مورد الگوهای هزینه و فرصت های پس انداز برای افزایش بودجه اضطراری ارائه می دهد.

سرمایه شخصی

Personal Capital یک برنامه رایگان است که می تواند به ردیابی هزینه ها، ایجاد بودجه و تعیین اهداف پس انداز کمک کند. همچنین ابزارهایی برای برنامه ریزی سرمایه گذاری و پس انداز بازنشستگی ارائه می دهد. با سرمایه شخصی، کاربران می توانند تقسیم دارایی خالص خود را مشاهده کنند و انتقال پس انداز خودکار را به صندوق اضطراری تنظیم کنند.
نویسنده: Guneet Kaur

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید