چگونه محتوای بازشدنی را به مجموعه NFT خود اضافه کنیم

چگونه محتوای بازشدنی را به مجموعه NFT خود اضافه کنیم


در این مقاله توضیح می‌دهیم که محتوای بازشدنی چیست، چگونه کار می‌کند و چگونه آن را به درستی به مجموعه NFT خود اضافه کنید.

پس از اجرای تماشایی در سال 2021، تقریباً همه، حداقل به صورت سطحی، می دانند که توکن های غیرقابل تعویض (NFT) چیست. اگرچه بسیاری از مردم نمی دانند که NFT ها دائماً دارای قابلیت های جدید و موارد استفاده جذاب هستند.

این مقاله نقش یک ویژگی هیجان انگیز را برجسته می کند: محتوای قابل قفل در NFT. ما مزایا و موارد استفاده را برای شما مرور خواهیم کرد و به شما نشان خواهیم داد که چگونه قفل‌های بازگشایی را به مجموعه NFT خود اضافه کنید.

NFT چیست؟

به طور سنتی، NFT ها به عنوان دارایی های دیجیتال رمزنگاری منحصر به فرد در یک بلاک چین تعریف می شوند که می توانند به صورت آنلاین خرید و فروش شوند. آنها می توانند تقریباً هر چیزی باشند، از جمله تصاویر دیجیتال، آهنگ ها، فیلم ها، آیتم های درون بازی، املاک و مستغلات و حتی ژنوم های شخصی.

مهمتر از همه، NFT ها مزایایی مانند تمرکززدایی، تأیید و مدیریت مالکیت، قابلیت انتقال و سهولت تجارت، کمیاب بودن و کمیاب بودن را برای هنرمندان فراهم می کنند. مهم‌تر از همه، NFT‌ها یک اقتصاد خالق کاملاً جدید ایجاد می‌کنند، با این امکان برای سازندگان این امکان وجود دارد که از فروش ثانویه با ایجاد قراردادهای هوشمند، بدون وساطت شخص ثالث، حق امتیاز کسب کنند.

با این حال، با وجود مزایای آشکار NFT برای هنرمندان و جامعه، بسیاری از مردم هنوز بر این باورند که آنها یک دیوانگی موقت هستند. بدبینان NFT بارها و بارها تکرار می کنند که چنین هنر دیجیتال ناشیانه NFT در یک بلاک چین در واقع ارتباط چندانی با هنر واقعی ندارد.

البته، بیشتر NFT ها به عنوان آیتم های ثابت مختلف در بلاک چین های موجود برای خرید و فروش در بازارهای آنلاین وجود دارند. و از آنجایی که هیچ واسطه ای ندارد، می تواند کاملاً هر چیزی باشد، از جمله محتوای با کیفیت پایین.

با این حال، جامعه باید به خاطر داشته باشد که پدیده NFT فقط شامل هنر دیجیتال و کلکسیون‌های مرسوم با قیمت بالا نیست، زیرا فناوری زیربنایی به سازندگان اجازه می‌دهد تا خیلی بیشتر از JPEG یا GIF مستقل بسازند.

NFT ها ده ها مورد استفاده را ارائه می دهند. به عنوان مثال، NFT ها به دلیل ماهیت خود، نشانه های منحصر به فردی را نشان می دهند که کاربران می توانند آنها را “مالک” کنند. این بدان معنی است که هر NFT می تواند به عنوان یک مدرک، گواهی یا کلید نیز عمل کند. گستره راه‌های جدید و نوآورانه برای استفاده از این شکل از «کنترل دسترسی» برای ارائه ارزش به مردم، تنها توسط تخیل سازندگان محدود شده است. اینجاست که مفهوم محتوای بازشدنی مطرح می شود.

محتوای بازشدنی در NFT چیست؟

NFT ها مقدار زیادی خلاقیت دارند که هنرمندان می توانند از آن برای تنوع بخشیدن به عملکرد خود استفاده کنند. محتوای غیرقابل قفل یکی از عناصری است که می تواند ارزش واقعی NFT را خارج از توکن دیجیتال بیافزاید و خلاقیت را در آن به ارمغان بیاورد و در نتیجه تجربه معاملات را افزایش دهد. اساساً محتوای بازگشایی کلید موارد و خدمات خاصی است که فقط توسط مالک NFT قابل دسترسی است. پس از خرید برای خریدار NFT قابل مشاهده می شود.

در حالی که محتوای بازشدنی می‌تواند هر چیزی خاص باشد، اغلب موارد بازگشایی با پیوندهایی به فایل‌های NFT با وضوح بالاتر یا فرصت‌هایی برای خرید یک نسخه فیزیکی با جزئیات حمل و نقل یا اطلاعات تماس هنرمند ارائه می‌شوند. علاوه بر این، محتوای بازگشایی ابزار مفیدی برای افزودن ارزش به مجموعه NFT و راهی عالی برای ایجاد علاقه در بازار ثانویه است.

برای هنرمندان، محتوای بازگشایی فرصتی است برای احترام و احترام به مجموعه‌داران NFT با ارائه چیزی اصلی که دارای ارزش واقعی است. به این ترتیب، مواردی که می توانند قفل شوند، اثر نادر بودن و تقاضای گسترده برای NFT ها را ایجاد می کنند.

موارد استفاده از محتوای قابل بازگشایی در NFTها

راه‌های مختلفی برای استفاده از محتوای بازشدنی در NFT وجود دارد و مثال‌ها عملاً بی‌پایان هستند. این می تواند تقریباً هر چیزی باشد، از نسخه های با وضوح بالاتر تصاویر دیجیتال و محتوای ویدیویی اضافی تا دسترسی به انجمن های خصوصی یا گواهینامه ها.

موارد استفاده از محتوای قابل بازگشایی در NFTها

به عنوان مثال، نوازندگان می‌توانند از NFT با محتوای بازگشایی برای ارسال یک کپی فیزیکی از ضبط خود یا توزیع بلیت‌ها برای دسترسی طرفداران به نمایش‌های خود استفاده کنند. علاوه بر این، هنرمندان می توانند محتوای پشت صحنه ویژه ای را برای مجموعه داران خوش شانسی که قطعات NFT خریداری می کنند، اضافه کنند.

کدام بازارها از محتوای بازشدنی پشتیبانی می کنند؟

در حالی که محتوای بازشدنی می‌تواند ایده‌های جدید پر جنب و جوش زیادی ایجاد کند، بازارهای NFT که از آن پشتیبانی می‌کنند را می‌توان روی یک دست حساب کرد. این عمدتا به این دلیل است که بازارهای NFT با دو چالش اصلی روبرو هستند.

اول از همه، یک مشکل ذخیره سازی وجود دارد. پلتفرم‌های NFT فضای ذخیره‌سازی زنجیره‌ای را ارائه نمی‌دهند، زیرا ممکن است هزینه‌های زیادی را متحمل شود. بنابراین، معمولا NFT ها در سیستم های فایل توزیع شده مانند IPFS، Arweave یا حتی سیستم های متمرکز ذخیره می شوند.

سپس، مگر اینکه محتوای بازگشایی واقعاً در زنجیره ذخیره شود، انحصاری پلتفرم می شود. این ایده ها برای ایجاد قفل های سفارشی و امکان افزودن آن به مجموعه های NFT را محدود می کند. با این حال، چندین پلتفرم NFT وجود دارند که محتوای بازشدنی را برای NFT ها در پلتفرم های خود پیاده سازی می کنند: OpenSea، Solsea، Rarible و Mintable.

چگونه NFT هایی با محتوای بازشدنی ایجاد کنیم؟

به طور کلی، گزینه اضافه کردن محتوای بازشدنی برای هنرمندان در بازارهای NFT هنگام نصب NFT در دسترس است. به عبارت دیگر، هنرمندان می‌توانند هنگام ایجاد یا ویرایش، قفل‌های بازکننده را اضافه کنند. بنابراین چگونه می‌توانید محتوای بازشدنی را به مجموعه NFT خود اضافه کنید؟

تفاوت زیادی بین افزودن محتوای بازشدنی به OpenSea، Solsea یا هر پلتفرم دیگری که از آن پشتیبانی می‌کند، وجود ندارد. طرح تقریباً یکسان است. قفل‌گشایی‌ها به محتوای متن ساده محدود می‌شوند. پلتفرم‌های NFT فضای متنی زیادی را برای افزودن هر محتوایی که هنرمندان ترجیح می‌دهند، مانند داستان کار، پیام تشکر یا گواهی اصالت، فراهم می‌کنند.

تنظیمات برای افزودن محتوای بازشدنی، محدود به قالب متن، به این معنی است که سازندگان NFT نمی‌توانند هر فایلی را که می‌خواهند، در قالب تصویر یا ویدیو آپلود کنند. از طرف دیگر، آنها می‌توانند پیوندهایی را به فایل‌های ضروری که در راه‌حل‌های ذخیره‌سازی دیگری که دوست دارند و باید خودشان آنها را ویرایش کنند، اضافه کنند. بنابراین، این مسئولیت نویسندگان است که اطمینان حاصل کنند که محتوای قابل قفل برای مدت طولانی در دسترس باقی بماند.

برای افزودن محتوای بازشدنی به NFT_ خود این مراحل را دنبال کنید

مطالب مرتبط: نحوه ایجاد NFT: راهنمای ایجاد یک توکن تغییرناپذیر

به سمت آینده

سال 2021 سال بسیار مهمی بود که در آن پایه و اساس NFT ها گذاشته شد. اکنون، در سال 2022، زمان آن رسیده است که تنوع موارد استفاده و تقویت موقعیت NFT را به عنوان یک پدیده دیجیتال در نظر بگیریم. و ویژگی های محتوای قابل باز شدن به یکی از گام های مهم در این مسیر تبدیل می شوند.

گسترش عملکرد NFTها، محتوای بازگشایی برای NFTها زمینه بی حد و حصر خلاقیت هنرمندان است – فقط آن را تقویت می کند. اغراق بر اهمیت این امر دشوار است. همچنین، قفل‌گشایی‌ها به نفع NFT هستند. با محتوای پنهان و غیرقابل بازگشایی برای طرفداران و دنبال‌کنندگان که فقط دارندگان NFT می‌توانند آن را مشاهده کنند، خرید NFT به یک تجربه تعاملی با عنصر شگفت‌انگیز در لایه تعامل جدید تبدیل می‌شود. از این نظر، قفل‌گشایی‌ها این پتانسیل را دارند که در صنعت کریپتو پیشرفت کنند و به نفع هنرمندان و جوامع آنها باشند.


نویسنده: Sasha Shilina

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉