چگونه احضاریه NFT می تواند چشم انداز قانونی را تغییر دهد

چگونه احضاریه NFT می تواند چشم انداز قانونی را تغییر دهد


فناوری بلاک چین با احضاریه های دیجیتالی که با NFT ارائه می شود وارد سیستم دادگاه می شود.

آزمایشگاه RBB، یک شرکت توسعه فناوری مستقر در جمهوری سن مارینو، از فناوری توکن غیر وفاداری (NFT) برای ارسال احضاریه به یک کارمند سابق و یک پیمانکار استفاده کرد.

انریکو روبولی، مدیر عامل شرکت RBB Lab، به کوین تلگراف گفت که آنها دو نفر را به اتهام تلاش باج خواهی و تهمت فاحش این شرکت به قوه قضاییه ایتالیا احضار کرده اند. روبولی گفت که این تماس “یک دستور خویشتنداری است که از آنها می خواهیم این کارزار علیه ما را متوقف کنند.”

این اولین بار است که از NFT برای ارسال احضاریه در ایتالیا استفاده می شود. اگر این فناوری به موفقیت برسد، می تواند به معنای تغییرات بزرگی در نحوه رسیدگی ایتالیا به پرونده های حقوقی در آینده باشد.

تیم RBB می گوید که ارسال احضاریه از طریق بلاک چین کارآمدتر از فرآیند سنتی است که ممکن است هفته ها طول بکشد. روبولی گفت: «هدف ساده‌سازی فرآیند و کارآمدتر کردن آن است.

“به عنوان یک شرکت فناوری، ما می خواهیم در هر کاری که انجام می دهیم موانعی ایجاد کنیم. این نمونه‌ای است که در آن فناوری می‌تواند سیستمی را تسهیل کند و در عین حال بهبود بخشد. هدف ما یافتن فرصت هایی برای بهبود زندگی خود با استفاده از فناوری است. متأسفانه نمونه های زیادی از ناکارآمدی در نظام حقوقی وجود دارد که می توان کارهای زیادی انجام داد.»

آزمایشگاه RBB با شرکت حقوقی Annetta Rossi e Associati در فلورانس، ایتالیا برای توسعه طیف وسیعی از ابزارها برای زمینه حقوقی کار می کند. هدف ایجاد محصولات حقوقی جدید مرتبط با بلاک چین است که هم برای وکلا و هم برای دانشجویان حقوق قابل استفاده باشد. این پروژه هنوز در مراحل اولیه است، اما تیم در حال حاضر پیشرفت زیادی داشته است.

ما رابطه بسیار خوبی با شرکت حقوقی داریم و آنها با بلاک چین آشنایی دارند. به همین دلیل است که ما تصمیم گرفتیم با آنها همکاری کنیم زیرا ما یک شرکت مهندسی هستیم و می توانیم به آنها کمک کنیم تا ابزارهای مختلفی را وارد بازار کنند، مانند ابزارهای پزشکی قانونی روی زنجیره و فناوری برای ارائه احضاریه از طریق بلاک چین. همچنین در حال بررسی امکان محضر اسناد با استفاده از بلاک چین هستیم. به این ترتیب، ما راهی برای اثبات وجود این سند در یک زمان خاص پیدا خواهیم کرد.”

سرویس اوراق قضایی با NFT

بر خلاف انتظار، استفاده از NFT برای ارائه اسناد دادگاه رایج تر می شود. در واقع، دو دادگاه در بریتانیا و ایالات متحده احضاریه‌های NFT را در چارچوب یک اختلاف حقوقی تأیید کرده‌اند که به طور بالقوه راه را برای استفاده گسترده‌تر هموار می‌کند.

آخرین: جشنواره ها در متاورس: چگونه پروژه های Web3 فرهنگ را به محیط مجازی می آورند

همانطور که افراد بیشتری شروع به استفاده از NFT می کنند، تعداد موارد مرتبط با NFT نیز در چند سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. یکی از جدیدترین رویدادها باعث شد که یک شرکت حقوقی از NFT برای خدمت به متهم با قرار منع موقت استفاده کند.

مثالی دیگر نشان داد که یک شرکت گام نسبتاً منحصربه‌فرد ارائه خدمات NFT به متهم را به عنوان مدرک در پرونده هک 8 میلیون دلاری برداشت.

پذیرش NFT توسط وکلا به‌عنوان شکلی مناسب از خدمات در امور حقوقی، بدون در نظر گرفتن صلاحیت قضایی، نشانه روشنی از پذیرش و استفاده این فناوری جدید در جامعه حقوقی است.

روش سنتی ارائه اسناد دادگاه با تحویل شخصی مشخص می شود، اما با ظهور فناوری بلاک چین، فرصتی برای کشف رویکرد مدرن تر وجود دارد. این می تواند تأثیر گسترده ای بر افراد و مشاغل به طور یکسان داشته باشد، زیرا به طور بالقوه می تواند دنیایی از امکانات را برای نحوه ارائه اسناد دادگاه در آینده باز کند.

وقتی از روبولی در مورد دلیل تصمیم آنها برای ارسال تماس از طریق NFT سؤال شد، پاسخ داد:

“با روش های سنتی، انتقال احضاریه می تواند بسیار دشوار باشد. هنگام ارسال احضاریه، باید در سریع ترین زمان ممکن و به کارآمدترین شکل ممکن ارسال و تحویل شود.”

“در حال حاضر، یافتن افراد خاص، به خصوص اگر ناشناس باشند، به دلیل زمان و هزینه تحویل بسیار پیچیده و مستعد خطا است. NFT ها راهی هستند که مراحل را کاهش داده و خودکار می کنند، زیرا می دانید وقتی مسئولانه انجام می شود، اشتباهات کمتری انجام می دهید. او گفت: “طرف می تواند از آن برای به تاخیر انداختن محاکمه استفاده کند و البته این می تواند مشکلات جدیدی ایجاد کند. بنابراین کارایی در اینجا بسیار مهم است.”

پیامدهای نظام حقوقی

در حالی که استفاده از NFT برای ارسال احضاریه مزایای زیادی دارد، الزامات قانونی نیز وجود دارد که باید رعایت شود.

برای درک بهتر این موضوع و تأثیر احتمالی احضار بر سیستم حقوقی ایتالیا، Cointelegraph برای کسب اطلاعات بیشتر با پیترو کالوروسو از تیم حقوقی آزمایشگاه RBB تماس گرفت.

Calvaruso گفت: “یکی از مشکلات اصلی این واقعیت است که مدیران ما با فناوری بلاک چین آشنا نیستند.”

“کاربرد بلاک چین در سیستم حقوقی ایتالیا به کشور ما از نظر جذابیت سرمایه گذاری رونق زیادی خواهد داد و مطمئناً به ایجاد یک محیط عادلانه تر هم برای کارآفرینان و هم برای مصرف کنندگان کمک می کند.”

IP دارایی دیجیتال

علاوه بر استفاده از NFT برای ارائه اسناد دادگاه، برخی از شرکت ها نیز از آنها برای مبارزه با کلاهبرداری استفاده می کنند.

استفاده از NFT به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا با فناوری بلاک چین تأیید کنند که دارایی دیجیتال بومی، اصلی و عاری از حق چاپ است.

این فناوری آنها را تخریب ناپذیر و به راحتی قابل تأیید می کند. علاوه بر این، می توان از آن برای انتقال حق امتیاز و کارمزد به سازنده با استفاده از قراردادهای هوشمند استفاده کرد.

آخرین: توکن سازی چیست و بانک ها چگونه از اصول طراحی استفاده می کنند؟

این به شرکت های رسانه ای اجازه داده است تا محتوای منحصر به فرد خود را به NFT ها متصل کنند و از این فناوری برای ارائه تجربه ای منحصر به فرد به مشتریان خود استفاده کنند.

در اوایل سال جاری، The Sandbox، یک متاورس مبتنی بر اتریوم، با مجموعه NFT World of Women همکاری کرد.

این مشارکت به عنوان یک پلت فرم عالی برای شرکت برای ادامه ماموریت خود در ارائه آموزش و نمایندگی بیشتر برای زنان در دنیای مجازی عمل می کند.


نویسنده: Noah Washington

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉