اگر لایحه حامی استخراج رمزنگاری آن تصویب شود، مونتانا چه سودی خواهد داشت؟


در صورت تصویب لایحه حامی استخراج رمزنگاری مونتانا، ممکن است با تغییرات زیادی روبرو شود.

سنای مونتانا اخیراً لایحه‌ای را تصویب کرده است که برای محافظت از ماینرهای رمزنگاری فعال در این ایالت طراحی شده است. این لایحه، که در حال حاضر در مجلس نمایندگان ایالت در حال تصویب است، با حذف قوانین خاصی که پتانسیل تضعیف عملیات آنها را دارد، از استخراج کنندگان فردی و تجاری در مونتانا در برابر قوانین تبعیض آمیز محافظت می کند.

هدف این لایحه به طور خاص محافظت از استخراج‌کنندگان در برابر مالیات بر دارایی‌های دیجیتالی است که به عنوان وسیله پرداخت استفاده می‌شود. علاوه بر این، سعی می‌کند به ماینرهای کریپتو خانگی که کمتر از ۱ مگاوات انرژی در سال مصرف می‌کنند اجازه دهد تا زمانی که قوانین نویز فعلی را نقض نکند.

همچنین به دنبال حذف هر گونه طبقه بندی نرخ انرژی است که علیه استخراج ارز دیجیتال خانگی و مشاغل دارایی دیجیتال تبعیض قائل می شود.

این لایحه پس از سال‌ها تلاش هماهنگ لابی‌ها و شرکت‌های رمزنگاری برای وضع قوانین بیشتر به نفع رمزنگاری در کتاب‌های ایالتی صادر می‌شود.

دنیس پورتر، مدیر عامل Satoshi Action Fund، اوایل این هفته با کوین تلگراف در مورد آخرین پیشرفت صحبت کرد. سازمان غیرانتفاعی او با ارائه داده‌هایی به قانون‌گذاران و قانون‌گذاران که مزایای استخراج بیت‌کوین را برجسته می‌کنند، به شکل‌گیری سیاست‌های مرتبط کمک می‌کند.

مونتانا پتانسیل انرژی بادی بسیار بالایی دارد. طبق NREL در رتبه پنجم قرار دارد. پورتر به کوین تلگراف گفت: “ماینینگ به حل این مشکل کمک می کند، زیرا می تواند خریدار اولیه این نیرو باشد. در مجموع، مونتانا در صادرات قدرت خود به دلیل دور بودن آن مشکل دارد. اکنون دولت می تواند مشتریان خود را وارد کند. [Bitcoin miners] آنها در عوض.»

پورتر گفت دو “عامل اصلی” مانع صنعت ماینینگ کریپتو در ایالات متحده می شود: “اول، این تصور غلط که استخراج برای شبکه یا محیط زیست بد است. ماینینگ در واقع ابزار قدرتمندی برای تثبیت شبکه و پاکسازی محیط است. ”

اخیراً: سازمان‌های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید کرده‌اند

به گفته این مقام اجرایی، دومین عامل مانع از استخراج معدن در ایالات متحده، سیاست های نظارتی اعمال شده در معدن است که برخی از جنبه های مثبت معدن را در نظر نمی گیرد. او به عنوان مثال بر مفهوم توازن شبکه تاکید کرد.

او توضیح داد: «معدن در ایالت هایی که برنامه های متعادل کننده شبکه دارند رشد می کند. «این برنامه ها به شرکت کنندگان پول می پردازند تا در صورت افزایش قیمت برق یا کمبود عرضه، مصرف برق خود را کاهش دهند. ماینرها برای شرکت در چنین برنامه هایی مناسب هستند، زیرا استخراج می تواند با فشار دادن یک دکمه در هر زمانی از روز مصرف انرژی را کاهش دهد.

مونتانا چگونه سود می برد؟

موافقان این لایحه بر این باورند که با قوانین به روز شده، مونتانا می تواند شرکت های معدنی را به این ایالت جذب کند که به طور مستقیم و غیرمستقیم اقتصاد منطقه را تقویت می کند.

مدافع اصلی این لایحه، سناتور ایالت مونتانا، دانیل زولنیکوف، به کوین تلگراف گفت که این منطقه با پذیرش صنعت دارایی دیجیتال چیزهای زیادی برای به دست آوردن دارد. او توضیح داد که با اجازه دادن به عملیات استخراج رمزنگاری مونتانا برای اجرای بدون محدودیت، به طور بالقوه کسب و کارها و سرمایه گذاری های بیشتری را از بخش گسترده تر ارزهای دیجیتال جذب می کند:

“اگر قانون تبدیل به قانون شود، امیدوارم مونتانا استخراج کنندگان دارایی دیجیتال بیشتری را جذب کند که در بسیاری از جوامع روستایی مونتانا سرمایه گذاری کنند و در جایی که بیشتر مورد نیاز هستند شغل ایجاد کنند.”

او افزود: «امیدواریم این صنعت بزرگ‌تر دارایی دیجیتال را نشان دهد که مونتانا از نوآوری‌ها و شرکت‌های نوآورانه جدید در ایالت ما استقبال می‌کند.»

نگرانی های پایداری با استخراج ارز دیجیتال

همه با خوش بینی زولنیکوف در مورد تأثیر استخراج رمزنگاری بر شهرهای کوچک و جوامع موافق نیستند.

کالین رید، شهردار سابق پلاتسبورگ، نیویورک و استاد اقتصاد در SUNY، گفت که در حالی که هجوم شرکت‌های استخراج رمزنگاری می‌تواند باعث رشد کوتاه‌مدت در توسعه شود، شرکت‌های استخراج اغلب به وعده‌های خود برای ایجاد شغل عمل نمی‌کنند. . او در سال 2021 به CNBC گفت:

شهرستان‌ها و شهرها فریفته این همه وعده‌های اشتغال‌زایی هستند، که وقتی به آنها نگاه می‌کنید – که من دارم – محقق نمی‌شوند.

همچنین احتمالاً باعث هجوم شرکت‌های استخراج کریپتو می‌شود که می‌تواند منجر به مشکلات انرژی و پایداری شود.

به عنوان مثال، ایالت نیویورک از سال 2018، زمانی که شاهد افزایش شرکت های استخراج کریپتو بود که توسط انرژی مقرون به صرفه خود جذب شدند، با مسائل مرتبط دست و پنجه نرم کرد. این وضعیت باعث شد که قیمت‌های خرده‌فروشی انرژی به دلیل افزایش تقاضا افزایش پیدا کند و کمیسیون خدمات عمومی نیویورک را مجبور کرد که تعرفه‌های انرژی بالاتری را برای ماینرهای کریپتو اعمال کند تا این مشکل را مهار کند.

مشکلات تامین انرژی پایدار نیز در ایالت‌هایی مانند تگزاس، جایی که تعداد قابل توجهی از کسب‌وکارهای استخراج ارز دیجیتال در آن فعالیت می‌کنند، ظاهر شده است.

شبکه های برق اغلب مشکلات گرمای بیش از حد را تجربه می کنند، برای مثال در شرایط آب و هوایی شدید مانند امواج گرما و طوفان های زمستانی. این به این دلیل است که عموم مردم اغلب در این مواقع کولر گازی خود را روشن می کنند که منجر به بارگذاری بیش از حد برق می شود. این وضعیت در مواقعی معدنچیان در تگزاس را مجبور کرده است که سیستم های خود را از برق بکشند تا فشار وارد شده بر شبکه را کاهش دهند.

نمونه های دیگری از داخل خود مونتانا وجود دارد. در پاسخ به نگرانی‌ها در مورد مصرف برق و آلودگی، میسولا کانتی از شرکت‌های استخراج کریپتو درخواست کرد تا انرژی تجدیدپذیر کافی برای پوشش 100% عملیات خود مصرف یا تولید کنند.

منظره میسولا. منبع: کن اکرت

مونتانا آب و هوای سختی را تجربه می کند. دمای تابستان در این ایالت گاهی می‌تواند به بالای 100 درجه فارنهایت برسد و فوران‌های قطب شمال در زمستان می‌تواند باعث دمای زیر صفر شود. دمای شدید باعث شده است که این ایالت یکی از بالاترین نرخ‌های مصرف سرانه انرژی را در کشور داشته باشد.

با توجه به نگرانی‌های زیست‌محیطی فزاینده پیرامون تأثیرات اکولوژیکی استخراج ارزهای دیجیتال، چندین ایالت آمریکا قوانینی را وضع کرده‌اند که محدودیت‌هایی را برای چنین فعالیت‌های انرژی‌بر تعیین می‌کنند. قوانین اغلب محدودیت هایی را برای مصرف انرژی تعیین می کنند یا نوع منابع انرژی قابل استفاده را محدود می کنند.

اخیراً، نیویورک ممنوعیت موقتی را برای شرکت های معدنی که از منابع انرژی تجدید ناپذیر استفاده می کنند، وضع کرده است. این تصمیم برای کاهش ردپای کربن دولت و در پی افزایش فشار گروه های محیط زیستی اتخاذ شد. اگر لایحه استخراج کریپتو به تصویب برسد، احتمالاً مشکلات مرتبط در مونتانا به وجود می آید.

زولنیکوف با پرداختن به برخی از نگرانی‌های پایداری گفت: «مونتانا در حال حاضر ترکیبی از انرژی دارد که آن را برای صنعت استخراج دارایی‌های دیجیتال جذاب می‌کند، و هدف من از تصویب و امیدوارم تصویب این قانون، ایجاد اطمینان قانونی برای استخراج‌کنندگان دارایی دیجیتال برای ادامه فعالیت‌های خود باشد. عملیات بلندمدت در دولت.»

آخرین: رئیس سابق کارکنان کاخ سفید می گوید اصلاحات رمزنگاری در سال 2023 به ایالات متحده خواهد آمد

مونتانا در حال حاضر دارای تعدادی از منابع انرژی زمین گرمایی، بادی، خورشیدی و آبی است. رودخانه میسوری، طولانی‌ترین رودخانه ایالات متحده، از غرب مونتانا می‌گذرد و از شاخه‌های آن نیز برای تولید برق آبی استفاده می‌شود.

یک عمل متعادل کننده ظریف

لایحه طرفدار استخراج رمزنگاری مونتانا قرار است کسب‌وکارهای استخراج ارز دیجیتال را تشویق کند تا امکاناتی را در این ایالت راه‌اندازی کنند. در حالی که انتظار می رود تصویب آن تغییرات مثبتی را در مونتانا ایجاد کند، برخی مشکلات اولیه به ویژه در مورد انرژی سازگار با محیط زیست و پایدار پیش بینی می شود.

در حال حاضر، این ایالت دارای طیف گسترده ای از منابع انرژی تجدید پذیر و غیر قابل تجدید است که می توان از آنها برای انرژی بیشتر استفاده کرد. با این حال، اگر قانون استخراج ارزهای دیجیتال تصویب شود، جالب است که ببینیم دولت چگونه با تغییرات ایجاد شده سازگار می شود.


نویسنده: Elizabeth Gail

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *