چگونه کشاورزان ایرلندی سرگین گاو را به طلای دیجیتال (بیت کوین) تبدیل می کنند


تام کمپبل، یک کشاورز لبنیات ایرلندی که مزرعه ای را در شهرستان آرماگ اداره می کند، از انرژی اضافی مزرعه خود برای استخراج بیت کوین استفاده می کند.

یک کشاورز لبنیات ایرلندی راهی غیرمعمول برای استفاده از انرژی اضافی تولید شده در مزرعه خود با تبدیل آن به استخراج بیت کوین (BTC) پیدا کرده است. تام کمپبل، که مزرعه‌ای را در شهرستان آرماگ، ایرلند شمالی اداره می‌کند، از طریق روشی به نام هضم بی‌هوازی، انرژی‌های تجدیدپذیر تولید می‌کند. این شامل تجزیه مواد زیست تخریب پذیر تا جایی است که گاز متان را تشکیل می دهد که می تواند برای تولید برق استفاده شود.

کمپبل در درجه اول از برق برای تامین انرژی مزرعه خود استفاده می کند، اما زمانی که انرژی اضافی وجود دارد که نمی تواند به شبکه صادر شود، از آن برای استخراج بیت کوین استفاده می کند. ماینینگ شامل استفاده از رایانه های ویژه برای حل معادلات پیچیده ریاضی با ماینرهای موفقی است که با بیت کوین پاداش می گیرند. استخراج بیت کوین به انرژی زیادی نیاز دارد و مزرعه کمپبل تا 700 کیلووات برق تولید می کند که معادل برق رسانی به 12000 خانوار است.

دولت ایرلند هدف خود را کاهش ۲۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ تعیین کرده است. با این حال، بخش کشاورزی در ایرلند مسئول بیش از 35 درصد از این انتشارات است که گاو منبع اصلی آن است. بسیار مهم است که 7.3 میلیون گاو در کشور زباله های خود را به شیوه ای سازگار با محیط زیست مدیریت کنند. هضم بی هوازی یک راه حل امیدوارکننده است و اگر 41 درصد از مزارع از این فناوری استفاده کنند، می تواند برق کافی برای هر خانه ای در ایرلند تولید کند. این می تواند سهم قابل توجهی در تحقق اهداف انتشار گازهای گلخانه ای کشور داشته باشد.

تصمیم کمپبل برای استخراج بیت کوین ممکن است غیر متعارف به نظر برسد، اما از نظر اقتصادی منطقی است. هنگامی که تقاضای شبکه کم است، استخراج کنندگان می توانند از انرژی پاک مازاد استفاده کنند. با انجام این کار، کمپبل می تواند برق اضافی را به عنوان انرژی تجدید پذیر، برق سبز به شبکه بفروشد و از استخراج بیت کوین سود ببرد.

در حالی که برخی از کشاورزان ابراز نگرانی کرده اند که دستیابی به اهداف انتشار گازهای گلخانه ای آنها می تواند آنها را ورشکست کند، رویکرد کمپبل نشان می دهد که می توان راه حل های نوآورانه ای یافت که هم برای محیط زیست و هم به نفع کشاورز باشد. با محبوبیت فزاینده منابع انرژی تجدیدپذیر مانند هضم بی هوازی، کشاورزان بیشتری ممکن است برای استفاده از انرژی مازاد خود در آینده به استخراج بیت کوین روی بیاورند.

برای تماشای مصاحبه اختصاصی با کوین تلگراف روی زیر کلیک کنید تا بفهمید چگونه کمپبل در حال تبدیل سرگین گاو به طلای دیجیتال است.


نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *