شرکت های کیف پول سخت افزاری کریپتو چگونه درآمد کسب می کنند؟

شرکت های کیف پول سخت افزاری کریپتو چگونه درآمد کسب می کنند؟


همه شرکت‌هایی که کیف پول‌های رمزنگاری سخت‌افزاری تولید می‌کنند، دارای جریان‌های درآمدی متعدد، مستقیم یا غیرمستقیم هستند.

صنعت کیف پول سخت‌افزاری به عنوان یکی از مقاوم‌ترین صنعت‌ها در برابر زمستان جاری ارزهای دیجیتال ظاهر شده است زیرا مسائلی مانند سقوط FTX باعث فروش بیشتر کیف پول‌های سرد شده است.

بازار نزولی 2022 بار دیگر اهمیت نظارت بر خود و استقلال از صرافی های متمرکز (CEX) را به سرمایه گذاران کریپتو یادآوری کرده است.

در نتیجه، برخی از CEX های بزرگ مانند Binance، ریسک سرمایه گذاری خود را در شرکت های کیف پول ثابت افزایش می دهند، در حالی که مدیر عامل Changpeng Zhao حتی پیشنهاد کرد که CEX ها ممکن است دیگر در آینده ضروری نباشند. اگر اینطور باشد، صنعت کریپتو در آینده کاملاً با صنعت فعلی متفاوت خواهد بود زیرا مدل تجاری کیف پول های سخت افزاری با مدل CEX بسیار متفاوت است.

یک تفاوت بزرگ این است که کیف پول‌های سخت‌افزاری چگونه پول می‌گیرند، زیرا برخلاف CEX، کیف‌پول‌های سرد برای اکثر تراکنش‌های طراحی هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کنند. با این حال، فروش دستگاه به دلایل مختلف نمی تواند تنها جریان درآمدی برای تولید کنندگان کیف پول سرد باشد، از جمله اینکه کیف پول های سخت افزاری اغلب دستگاه هایی بادوام هستند که نیازی به ارتقا ندارند.

بنابراین، سازندگان کیف پول سخت‌افزاری چگونه واقعاً درآمد کسب می‌کنند؟ کوین تلگراف با چندین ارائه دهنده کیف پول سرد تماس گرفت تا در مورد این موضوع برای درک بهتر مدل کسب و کار خود صحبت کنند.

یک کیف پول سخت افزاری چقدر دوام می آورد؟

هیچ پاسخ روشنی در مورد اینکه یک کیف پول سخت افزاری رمزنگاری چقدر می تواند دوام بیاورد وجود ندارد، تا حدی به این دلیل که اولین کیف پول های سرد جهان هنوز به درستی کار می کنند.

شرکت کیف پول سخت افزاری Trezor مستقر در جمهوری چک اولین شرکتی در جهان بود که به طور رسمی کیف پول سرد را در سال 2014 عرضه کرد. جوزف تتک، سفیر برند Trezor به کوین تلگراف گفت که نسل اول دستگاه های Trezor است.

تتک گفت: دستگاه های ترزور دو سال گارانتی دارند اما این بدان معنا نیست که دستگاه ها بعد از دو سال از کار بیفتند.

“ما به طور مرتب با کاربرانی که از اولین نسخه 2013 استفاده می کنند در کنفرانس ها ملاقات می کنیم. به طور کلی، دستگاه های Trezor بسیار بادوام هستند و کمترین میزان خطا را دارند.”

مدیر برنامه تاکید کرد که کاربران ممکن است دستگاه خود را خراب کنند، از دست بدهند یا به آن آسیب برسانند، اما اگر نسخه پشتیبان بازیابی خود را حفظ کنند، از بیت کوین (BTC) خود محافظت خواهند کرد.

به گفته لجر، یکی دیگر از ارائه دهندگان اصلی کیف پول سرد، طول عمر کیف پول سرد “واقعا طولانی است” اما چیزی نیست که شرکت بتواند پیش بینی کند. یکی از سخنگویان این شرکت به Cointelegraph گفت: “دستگاه ها برای دوام طراحی شده اند. مانند هر محصولی، گاهی اوقات مشکلاتی پیش می آید، اما مردم باید بتوانند آنها را دفن کنند.”

به گفته برخی از ارائه دهندگان کیف پول سخت افزاری، کیف پول سرد مبتنی بر کارت ممکن است ده ها سال دوام بیاورد یا هرگز منقضی نشود.

آخرین: Into thestorm: دنیای تاریک میکسرهای ارزهای دیجیتال

Andrey Kurennykh، مدیرعامل شرکت کیف پول سرد Tangem با پشتیبانی SBI، پیشنهاد کرد که کیف پول‌های سخت‌افزاری کارت مانند عنصر امنیتی سامسونگ S3D350A طول عمر دارند. سامسونگ ادعا می کند که طول عمر آنها بیش از 25 سال است. Kurennykh در مصاحبه ای به Cointelegraph گفت: ما این را به عنوان طول عمر کل دستگاه در نظر می گیریم، زیرا کیف پول های Tangem هیچ جزء سخت افزاری دیگری ندارند.

آدام لو، خالق یکی دیگر از شرکت های کیف پول سرد، Arculus، نیز به Cointelegraph گفت که دستگاه ذخیره سازی سرد کارت مانند این شرکت “هرگز منقضی نمی شود.”

از آنجایی که کیف پول‌های سخت‌افزاری ممکن است هرگز نیازی به ارتقای دستگاه نداشته باشند، شرکت‌های کیف پول سرد چگونه عملیات خود را حفظ می‌کنند، با توجه به اینکه باید منابع قابل توجهی را برای ارائه پشتیبانی طولانی‌مدت از مشتریان خود صرف کنند؟

افزایش تقاضا برای کیف پول های سخت افزاری

بسیاری از ارائه دهندگان کیف پول سخت افزاری مجبور شده اند کارکنان پشتیبانی خود را برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون برای دستگاه های کیف پول سرد گسترش دهند.

یکی از سخنگویان لجر گفت: «با توجه به رویدادهای اخیر در صنعت کریپتو و افزایش روی آوردن افراد به حضانت خودسرپرست، ما تیم پشتیبانی خود را به طور قابل توجهی گسترش داده‌ایم که برای ما مهم است.»

Kurennykh از Tangem می‌گوید: «ما شاهد هجوم زیادی از افراد تازه وارد به ارزهای دیجیتال از کانال‌ها و مناطق جغرافیایی مختلف هستیم و پشتیبانی را به طور متناسب تقویت می‌کنیم.

تعدادی از کیف‌پول‌ها راه‌حل‌های پشتیبانی جدیدی از جمله ابزارهای خودیاری و چت‌بات‌ها را ارائه می‌کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد به راحتی به درخواست‌های تکرارشونده مانند اجرای API تجارت الکترونیک رسیدگی کنند. Trezor’s Tetek گفت: “این به غلبه بر جهش‌های غیرمنتظره در جستارهایی مانند مواردی که در آخرین سقوط FTX تجربه شد، کمک می‌کند.

جریان های درآمدی متعدد کیف پول های سرد

بر اساس نظرات مدیران صنعت، همه شرکت‌های تولید کننده کیف پول‌های رمزنگاری سخت‌افزاری دارای جریان‌های درآمدی متعدد، مستقیم یا غیرمستقیم هستند.

یک نماینده گفت: “Ledger فقط یک شرکت سخت افزاری نیست، ما یک شرکت نرم افزاری با Ledger Live نیز هستیم.” و افزود که درآمد آن نه تنها از فروش دستگاه های Ledger، بلکه از خدمات Ledger Live نیز به دست می آید.

این سخنگو خاطرنشان کرد که این شرکت همچنین پلتفرم توکن تغییرناپذیر خود را به نام لجر مارکت، ابزار محصولات تجاری (B2B) به نام Ledger Enterprise و موارد دیگر ارائه می دهد.

لجر همچنین به طور فعال دستگاه های خود را گسترش داده و از سال 2014 در مجموع هفت کیف پول سرد مختلف را راه اندازی کرده است. آخرین کیف پول Ledger که با همکاری سازنده iPod Classic تونی فادل ساخته شده است، 279 دلار قیمت دارد که 200 دلار بیشتر از هزینه Ledger قبلی است. کیف پول.

تتک گفت که رقیب Trezor هیچ خدمات مالی ارائه نمی دهد و هیچ هزینه ای برای استفاده از برنامه Trezor Suite دریافت نمی کند. در همان زمان، شرکت خواهرش، Invity، به کاربران Trezor امکان خرید و فروش بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال را از Trezor Suite می دهد.

به گفته Kurennykh of Tangem، این شرکت دارای چندین جریان درآمد است و تا 70 درصد از درآمد شرکت از فروش کیف پول سخت افزاری است. Kurennykh گفت که حدود 20٪ از درآمدها از کارمزد خدمات شخص ثالث مانند مبادلات داخلی و خارج از رمپ و 10٪ از فروش کیف پول های دارای برچسب سفید است. این شرکت همچنین در حال کار بر روی راه‌حل پرداخت غیرحضوری خود است که انتظار می‌رود جریان درآمد اضافی دیگری را فراهم کند.

روبن مر، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل کیف پول رمزنگاری Ngrave با پشتیبانی بایننس، نیز به کوین تلگراف گفت که درآمد این شرکت بیشتر از فروش محصولات به دست می آید. با این حال، مناطقی برای جریان‌های درآمد اضافی وجود دارد، از جمله کارمزد تراکنش برای فیات کریپتو onramp. سپس کاربر می تواند رمزارز را مستقیماً از برنامه کیف پول سخت افزاری خریداری کند. […] مره گفت که سازنده کیف پول سخت افزاری ممکن است برای این تراکنش هزینه تراکنش دریافت کند.

علاوه بر این، در برنامه های مشارکتی یا تبلیغاتی با همکاری تعدادی کیف پول سرد، خدمات ارز دیجیتال و صرافی ها شرکت می کند.

هنوز شرکت کیف پول پایدار عمومی وجود ندارد

از آنجایی که هیچ یک از شرکت‌های کیف پول سخت‌افزاری موجود به صورت عمومی معامله نمی‌شوند، هیچ داده‌ای به راحتی در مورد درآمدهای کسب‌وکار آنها وجود ندارد. تمام شرکت‌های کیف پول سخت‌افزاری که کوین‌تلگراف با آنها مصاحبه کرد، با استناد به وضعیت شرکت خصوصی‌شان، از ارائه هیچ رقمی در مورد اطلاعات مالی خود خودداری کردند.

در همان زمان، مدیران بار دیگر تاکید کردند که سقوط صرافی FTX در نوامبر، فروش و ترافیک گسترده‌ای را برای پلتفرم‌های کیف پول سخت‌افزاری به همراه داشت.

مطالب مرتبط: آیا سقوط FTX واقعاً “لحظه Lehman” کریپتو بود؟

این سخنگو گفت که در ماه نوامبر، لجر درآمد تراکنش های خود را ماه به ماه از طریق Ledger Live دو برابر کرد و همچنین تعداد بالای تراکنش ها را از طریق Ledger Live ثبت کرد. این نماینده افزود: “ما بهترین ماه فروش خود را در نوامبر داشتیم، با دو روز فروش بهترین تاریخ خود در 13 نوامبر و 14 نوامبر پس از FTX.”

Tetek از Trezor گفت: «می‌توانیم بگوییم که بیش از 1 میلیون دستگاه فروخته‌ایم و پس از سقوط اخیر FTX، رکورد فروش را تجربه می‌کنیم.

همانطور که قبلا توسط Cointelegraph گزارش شده بود، پیش بینی می شد صنعت کیف پول سخت افزاری حتی قبل از سقوط FTX سریعتر از صرافی ها رشد کند. با این حال، اگرچه یکی از اهداف واقعی ارزهای دیجیتال حفظ خود است، سرمایه گذاران همچنان باید از خطرات مربوط به ذخیره ارزهای دیجیتال به تنهایی آگاه باشند.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉