چگونه کریپتو می تواند برای CBDC و بالعکس خوب باشد: مدیر صنعت توضیح می دهد

چگونه کریپتو می تواند برای CBDC و بالعکس خوب باشد: مدیر صنعت توضیح می دهد


در حالی که برخی از دولت‌ها به شکست ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند، برخی از مدیران صنعت استدلال می‌کنند که رمزارز می‌تواند برای CBDCها مفید باشد.

به گفته یکی از مدیران صنعت، ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین (BTC) به طور بالقوه می توانند برخی از تعاملات سودمند متقابل با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) پیدا کنند.

در حالی که کریپتو اغلب با آزادی مالی مرتبط است، مفهوم CBDC اغلب برعکس دیده می شود. به گفته Itai Avneri، مدیر عامل و معاون مدیر عامل پلتفرم معاملاتی کریپتو INX، اما این بدان معنا نیست که بین این دو تعادل وجود ندارد.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف در 22 دسامبر، آونری گفت که CBDC ها و ارزهای رمزپایه تنظیم شده به طور بالقوه می توانند مکمل یکدیگر در آینده باشند زیرا این دو نوع ارز دیجیتال مزایای خاص خود را دارند.

Avneri با مقایسه CBDCها با پیشنهادات اولیه تنظیم‌شده، پیشنهاد کرد که اجازه دادن یا فعال کردن صندوق‌های رمزنگاری برای مشارکت در چنین پیشنهاداتی برای هر دو طرف مفید است. این امر به معامله‌گران رمزارز «راحتی و اطمینان تجارت در یک محیط تنظیم‌شده» را فراهم می‌کند، در حالی که این نوع ابزارهای مالی را به طور خاص به مخاطبان گسترده‌تری ارائه می‌دهد.

معاون مدیرعامل INX گفت: «از دید من، اکوسیستم CBDC تفاوتی نخواهد داشت، اما قبل از رسیدن به آنجا، سفری طولانی در پیش داریم. ”

این مدیر اجرایی خاطرنشان کرد که با هیچ ابتکار فعلی که به کسی اجازه می دهد یک CBDC را با ارز دیجیتالی مانند بیت کوین یا سایر تعاملات بالقوه بین CBDC ها و ارزهای دیجیتال خریداری کند، آشنا نیست.

آونری همچنین به اهمیت ترکیب مقررات و تمرکززدایی اشاره کرد زیرا تمرکززدایی کامل مقرراتی مانند چک های مشتری خود را بشناسید (KYC) را از دست می دهد، که “گاهی اوقات قیمتی دارد که برای سرمایه گذاران خوب نیست.” او بیان کرد:

وقتی کار با دولت‌ها و بانک‌های مرکزی را در نظر می‌گیریم، معتقدم مشتریان باید شناسایی شوند، زیرا این کار منافع آنها را تامین می‌کند و اعتماد مورد نیاز را در اکوسیستم ایجاد می‌کند.»

Avneri تاکید کرد که کاربران CBDC باید بتوانند به روشی خصوصی تعامل داشته باشند “مانند نحوه استفاده از پول فیزیکی امروز”.

این خبر زمانی منتشر می شود که INX با شرکت احراز هویت SICPA برای کمک به دولت ها در توسعه اکوسیستم های CBDC وارد همکاری شده است. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، INX اولین شرکتی بود که در سال 2021 یک IPO توکن شده مورد تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برگزار کرد.

مربوط: رئیس RBI هند می‌گوید که ارز دیجیتال می‌تواند باعث ایجاد بحران مالی بعدی شود

معاون INX تنها کسی نیست که فکر می‌کند CBDCها و فناوری ارزهای دیجیتال می‌توانند در آینده برای یکدیگر مفید باشند. توماس موزر، عضو هیئت مدیره بانک ملی سوئیس، معتقد است که پروژه های مالی متمرکز مانند CBDCها می توانند ثبات بیشتری را در توسعه مالی غیرمتمرکز ایجاد کنند.

Mikkel Morch، مدیر اجرایی صندوق سرمایه گذاری دارایی دیجیتال ARK36، همچنین معتقد است که CBDCها تهدید مستقیمی برای ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین نیستند. با این حال، طبق گفته مورچ، CBDC ممکن است با استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT) خطراتی را به همراه داشته باشد.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉