بیت کوین چگونه می تواند 28000 دلار را در میان بحران بانکی نگه دارد؟


در اپیزود این هفته گزارش بازار، کارشناس ساکن کوین تلگراف در مورد اینکه آیا حمایت 28000 دلاری بیت کوین در میان بحران بانکی اخیر شانسی دارد یا خیر بحث می کند.

در اپیزود امروز گزارش بازار، تحلیلگر و نویسنده مارسل پچمن بحث می کند که آیا حمایت 28000 دلاری بیت کوین (BTC) شانسی دارد یا خیر. در ادامه، پچمن شکست First Republic Bank و خرید بعدی آن توسط JPMorgan را تحلیل می کند. این نمایش هر سه شنبه در کانال YouTube Markets & Research Cointelegraph پخش می شود.

اولین مقاله خبری توضیح می دهد که چرا مارجین بیت کوین و شاخص های آتی برای قضاوت در مورد اینکه آیا نهنگ ها و سازندگان بازار نزولی هستند، زیرا BTC نتوانست مقاومت 30000 دلاری را بشکند، مورد نیاز است. برای شروع، پچمن توضیح می دهد که چرا انحلال 340 میلیون دلاری در معاملات آتی اهرمی مهم است و چگونه بر بازار در طی حرکت های ناگهانی قیمت تأثیر می گذارد.

با استفاده از داده‌های صرافی OKX در بازارهای وام‌دهی و وام‌دهی، Pechamn نشان می‌دهد که چگونه از اهرم برای نزدیک‌تر کردن قیمت بیت‌کوین به 30,000 دلار در 27 آوریل استفاده شد و سپس نقش کلیدی در کاهش آن به 28,000 دلار داشت. سپس به داده‌های کوتاه‌مدت ارائه‌شده توسط صرافی‌ها می‌رود که نشان می‌دهد نهنگ‌ها در OKX و Binance بین ۲۵ آوریل تا ۱ می، لانگ‌های اهرمی اضافه می‌کنند.

نتیجه؟ خرس‌ها به اندازه کافی برای اضافه کردن شورت اهرمی اعتماد به نفس نداشتند، بنابراین گاوها نباید به دلیل سالم ماندن شاخص‌های حاشیه و آتی، دست از کار بکشند. پچمن تاکید می کند که کاهش تا 26000 دلار امکان پذیر است، اما داده ها نشان می دهد که فروشندگان تمایلی به شرط بندی روی چنین حرکتی ندارند.

در مورد موضوع بعدی سریال، پچمن درباره شکست First Republic Bank (FRB) در آخر هفته صحبت می کند. به گفته پچمن، این قطعاً یک کمک مالی است، زیرا شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده وجوه اضطراری را از خزانه داری ایالات متحده دریافت می کند تا خسارات را پوشش دهد.

چرا بیت کوین به این رویداد واکنش منفی نشان داد؟ به گفته پچمن، دو دلیل می تواند برای این وجود داشته باشد: الف) این خبر قبلاً قیمت گذاری شده بود زیرا بیت کوین بین 25 آوریل و 29 آوریل 7 درصد افزایش یافت. ب) سرمایه گذاران این حرکت را به عنوان یک سیگنال قوی از سوی دولت تفسیر کردند، به این معنی که آنها نمی گذارند هیچ بانکی بدون کمک مالی ورشکست شود.

پچمن بگیر؟ دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای اصلی تضعیف شده است و اگر بحران بانکی قربانیان بیشتری ایجاد کند، به کاهش ارزش خود ادامه خواهد داد. به هر حال، هیچ سپرده‌گذاری متضرر نمی‌شود، اما ارزش آن دلارها در بانک هر ماه کمتر و کمتر می‌شود. بنابراین، بیت کوین قطعا در یک تا سه سال، شاید نه در کوتاه مدت، سود خواهد برد.

در آخرین قسمت از گزارش بازار، پچمن توضیح می‌دهد که شاخص نوسان VIX S&P 500 چیست و چرا پایین‌ترین سطح 18 ماهه 16 درصدی می‌تواند در کوتاه‌مدت نشان‌دهنده بالا یا پایین یک چرخه باشد. آخرین باری که این شاخص به 15 درصد رسید، یک ماه قبل از بالاترین رکورد S&P 500 در دسامبر 2021 بود.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *