ChatGPT و سایر هوش مصنوعی‌ها می‌توانند نقش بزرگی در هدایت بیشتر کاربران به سمت ارزهای دیجیتال داشته باشند


با انجام کارهایی مانند کمک به کاربران برای یافتن پاسخ سوالات خود با نگاه کردن به کیف پول خود، هوش مصنوعی می‌تواند به معرفی میلیون‌ها نفر جدید به بلاک چین کمک کند.

بر کسی پوشیده نیست که بازارهای نزولی سخت هستند. یک اسکن سریع از بهترین پروژه‌های هر چرخه بازار گذشته نشان می‌دهد که چه تعداد از پروژه‌های امیدوارکننده که زمانی به فراموشی سپرده شده‌اند. در حالی که این چرخه ها اغلب دلسرد کننده هستند، بسیاری متوجه نمی شوند که هر رکودی در بازار فرصت نوآوری قوی تری را برای Web3 به ارمغان می آورد. کافی است به موفقیت Uniswap و OpenSea نگاه کنید تا ببینید که چقدر پتانسیل ایجاد “بازار نزولی” برای ایجاد چرخه های صعودی جدید وجود دارد.

بنابراین، چه نوآوری هایی را در افق مشاهده می کنیم که در محیط بازار حرکت می کنیم که امید به سیر صعودی را می دهد؟ در صدر این فهرست، پتانسیل بردن هوش مصنوعی (AI) و Web3 به با ارزش ترین و هیجان انگیزترین عصر تغییر است، عصر جدیدی که هدفی را که از روز اول دنبالش بودیم آشکار می کند: استخدام 1 میلیارد کاربر.

در شرایطی که یک شبه به نظر می رسد، بدون شک هوش مصنوعی به هیجان انگیزترین نوآوری فناوری از زمان فناوری بلاک چین تبدیل شده است. طبیعی است که این دو صنعت نسل بعدی ادغام شوند تا آینده بشریت را تقویت کنند. گسترش برنامه‌های هوش مصنوعی، تکرار بعدی موفقیت Web2 در بهبود و طراحی مجدد حضور دیجیتالی ما از طریق اصلاح الگوریتمی و هدف‌گیری، همچنین فرصتی را فراهم می‌کند که به عقب برگردیم و از خود بپرسیم که Web3 واقعاً به چه چیزی نیاز دارد تا به پذیرش انبوه برسد. همانطور که بسیاری موافق هستند، در بالای لیست، موارد استفاده از بلاک چین را ساده و توانمند می کند تا کاربران عادی بتوانند به راحتی در آن شرکت کنند.

چرا برنامه‌هایی مانند Spotify، Amazon و Instagram در ارائه محتوایی که حتی نمی‌دانستیم به آن نیاز داریم، خوب هستند؟ در حالی که بر کسی پوشیده نیست که این شرکت‌ها داده‌های ما را بررسی می‌کنند و حریم خصوصی ما را نقض می‌کنند تا الگوریتم‌هایی را آموزش دهند تا ما را بهتر از آنچه که معمولاً خودمان می‌شناسیم بشناسند، این محصولات با استفاده از UX ساده و مؤثر دنیا را پذیرفته‌اند – بله، تغییر داده‌اند.

مرتبط با: ماینرهای رمزارز مرحله بعدی هوش مصنوعی را رهبری می کنند

در حالی که بسیاری به طور موجه خطرات اصلی هوش مصنوعی را شناسایی کرده‌اند، از مسائل بالقوه نظارتی گرفته تا سرعت پذیرش، این فناوری پتانسیل سفارشی‌سازی فرآیند نصب و کاربرد برنامه‌ها را برای ایجاد یک اکوسیستم حمایت‌کننده‌تر و مؤثرتر (در حالت ایده‌آل 100٪ خنثی) غیرمتمرکز دارد. برنامه های کاربردی. در Web3، که شامل UX بدنام، ترسناک، و تا حدودی “سرد” برای کاربر معمولی است. به همین دلیل است که فرصت ایجاد برنامه های هوشمندتر و قانع کننده تر به رهبری UX بدون اصطکاک بسیار مهم است.

برنامه های کاربردی هوش مصنوعی مانند ChatGPT-4 در حال حاضر وارد کلاس درس شده اند، پس چرا به کاربران کمک نکنیم تا با برنامه های Web3 تعامل بهتری داشته باشند، از اولین بار تا کاربر قدرتمند؟

به عنوان مثال، توکن های تغییرناپذیر (NFT) را در نظر بگیرید. هوش مصنوعی می‌تواند تاریخچه کیف پول کاربر را پاک کند تا الگوهای خرید آنها را برای توصیه دارایی‌های دیجیتالی که ممکن است بخواهند درک کند، همانطور که آمازون برای ورطه محصولات بی‌پایان خود انجام داده است. هوش مصنوعی در پیش بینی و توصیه مدل برتر است – به عبارت دیگر، شخصی سازی. علاوه بر این، هوش مصنوعی می‌تواند الگوهای زنجیره‌ای و فعالیت بازار را برای یافتن بهترین زمان برای خرید NFT بررسی کند.

تجزیه و تحلیل منحنی S برای پذیرش بیت کوین. منبع: زنجیره غیر سرمایه

با توجه به بهبودهای بسیار مورد نیاز در امنیت و مسئولیت پذیری در رمزنگاری، هوش مصنوعی همچنین می تواند داده های زنجیره ای کیف پول ها را بررسی کند و شهرت آنها را تعیین کند تا به تمایز بین تراکنش های ایمن و ناامن کمک کند. همچنین ممکن است کاربران را ملزم به تکمیل مراحل تأیید اضافی قبل از تکمیل تراکنش ها کند که می تواند فیشینگ و حملات گسترده را کاهش دهد. صرافی‌ها قبلاً چنین کاری را انجام می‌دهند، اما هوش مصنوعی می‌تواند این فرآیند را خودکار کند و اطمینان حاصل کند که حضانت کاربر محافظت می‌شود. این را بیشتر دنبال کنید و با تعریف رتبه‌بندی پروتکل بر اساس بردار حمله‌ای که ممکن است در معرض آن قرار گیرند، به توسعه‌دهندگان کمک کنید تا مشکلات احتمالی را قبل از وقوع آن‌ها شناسایی کنند.

برای بسیاری از کاربران عادی، عباراتی مانند «قراردادهای هوشمند»، «شکلک‌های بذر» و «کیف پول» عباراتی دلهره‌آور هستند. یک چت ربات هوش مصنوعی برون سپاری شده را تصور کنید، شبیه به کمک خدمات مشتری که توسط بسیاری از وب سایت ها استفاده می شود، که می تواند به ما در درک دانش Web3 و تاریخچه کاربر (از طریق کیف پول ما) کمک کند تا به ما در تکمیل و درک اقدامات کمک کند. این پتانسیل را دارد که تعامل کاربر جدید و تعامل مجدد با کاربران موجود Web3 را هدایت کند و از طریق آموزش پیشرفته منجر به پذیرش بیشتر شود. همچنین پیاده سازی آن در تمامی کیف پول ها آسان است.

مرتبط با: هنرمندان با هوش مصنوعی با یک انتخاب روبرو هستند: تطبیق یا قدیمی بودن

با حرکت به سمت برنامه‌های غیرمتمرکز، هوش مصنوعی همچنین می‌تواند با تجزیه و تحلیل داده‌های زنجیره‌ای کاربر و توصیه بهترین ویژگی‌ها و نحوه استفاده از آنها، تعامل و پذیرش کاربر را به طرز چشمگیری افزایش دهد. هوش مصنوعی می تواند به کاربران کمک کند تا به بهترین معامله گران ممکن تبدیل شوند، یک مشاور سرمایه گذاری مجازی با خلاقانه ترین ابزارها.

و برای توسعه دهندگان، هوش مصنوعی می تواند گردش کار را با پیش حسابرسی قراردادها ساده کند، که یکی از بزرگترین ناامیدی برای توسعه دهندگان Web3 به دلیل مقدار برنامه ریزی، زمان و هزینه مورد نیاز برای حسابرسی قراردادهای هوشمند است. استفاده از هوش مصنوعی به‌عنوان ابزار پیش از پرواز (و دستیار تایپ) برای قراردادهای هوشمند، عملیات ساده‌تری را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند و با بهره‌مندی از بهینه‌سازی‌های اضافه‌شده به محصولاتشان، در زمان و هزینه‌های ارزشمند صرفه‌جویی می‌کند.

به نظر بسیار هیجان انگیز است. خواه توسعه‌دهنده‌ای باشید که به دنبال کاهش هزینه‌ها و زمان است، یا کاربری که به دنبال کاهش ساعت‌ها، روزها یا سال‌ها یادگیری برای درک تمام جزئیات Web3 است، هوش مصنوعی می‌تواند اصطکاک را در میانه بزرگترین مانع نوآوری برطرف کند. و قابلیت استفاده برای صنعت ما. مانند Web3 به طور کلی، هوش مصنوعی می تواند یک لایه اضافی برای یک جعبه ابزار همیشه قدرتمند باشد که روش ایجاد، چت، تجارت و زندگی ما را متحول می کند. بیایید تا جایی که می توانیم از آن استفاده کنیم تا آینده را بسازیم.

راجت خشن او موسس و رهبر پروژه Push Protocol (سابق EPNS) است. او بیش از 12 سال تجربه کارآفرینی در طیف های مختلف فناوری، از جمله معماری سیستم، توسعه و طراحی در حوزه های مختلف فناوری (از جمله تلفن همراه، خدمات وب، SaaS و بلاک چین) دارد. او قبلا 3 Magic Shots و Digital Poke را تاسیس کرده بود.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Harsh Rajat

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید