How AI can make the metaverse a more interactive space

چگونه هوش مصنوعی می تواند انبار ابرداده را به فضای تعاملی تری تبدیل کند؟


از آنجایی که هوش مصنوعی عاملی حیاتی در این تغییر است، متاورس احتمالاً بر تعاملات فیزیکی و اجتماعی تأثیر خواهد گذاشت.

پتانسیل پشت Metaverse تنها با ادغام دنیای مجازی و فیزیکی افزایش می یابد. شرکت اطلاعاتی بازار Contrive Datum Insights اخیرا دریافته است که پیش‌بینی می‌شود تا سال 2030 بازار جهانی متاورس از 1.3 تریلیون دلار فراتر رود. بر اساس این تحقیق، این رشد به دلیل روندهای جدید اقتصاد مجازی اتخاذ شده با افزایش بازی های دیجیتال و آنلاین انجام می شود.

علاوه بر این، یک نظرسنجی اخیر که توسط CoinWire انجام شد، نشان داد که متاورس احتمالاً سبک زندگی اجتماعی را تغییر خواهد داد. CoinWire دریافت که 69٪ از پاسخ دهندگان معتقدند که متاورس در نهایت به دلیل رویکردهای جدید برای سرگرمی و رویدادها، سبک زندگی اجتماعی آنها را تغییر خواهد داد.

هوش مصنوعی متاورس را تعاملی تر خواهد کرد

کتی هاکل، نویسنده To Metaverse: The Essential Guide to Business Opportunities of the Web3 Era, او به کوین تلگراف گفت که فروشگاه ابرداده شامل تجربیات مشترک مجازی است که هم در فضاهای مجازی و هم در دنیای فیزیکی اتفاق می افتد:

“فقط این است که جنبه دنیای فیزیکی معادله فرا وجهی به طور کامل فعال نشده است. در 10 سال آینده خواهد آمد. اگر این را در نظر بگیرید، نحوه معاشرت ما عمیقاً تحت تأثیر متاورز قرار خواهد گرفت.

هاکل توضیح داد که فناوری هایی مانند ویدیوی حجمی، تکنیکی که فضاهای سه بعدی را ثبت می کند و تجربه ای فراگیرتر را ارائه می دهد، احتمالاً نحوه ارتباط افراد را تغییر خواهد داد. او گفت: «به عنوان مثال، این می تواند به ما کمک کند زمانی که عزیزانمان دور هستند احساس نزدیکی کنیم.

هاکل اضافه کرد که هوش مصنوعی (AI) به ایجاد محیط‌های متااور تعاملی بیشتر در آینده کمک می‌کند. اگرچه مفهوم هوش مصنوعی و متاورس نسبتاً جدید است، برخی از نمونه‌های امروزی نشان می‌دهند که چگونه می‌توان به این نتیجه رسید.

به عنوان مثال، سباستین بورگت، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل The Sandbox، یک دنیای مجازی غیرمتمرکز محبوب، به Cointelegraph گفت که بیش از 1 میلیون کاربر در سال گذشته در Sandbox بازی کردند. بورگت معتقد است که کاربران The Sandbox به استفاده از آواتارها برای نمایش هویت دیجیتال خود عادت کرده اند. گفت:

در The Sandbox، کاربران می توانند با هویت دیجیتال خود ارتباط برقرار کنند، دوستی ایجاد کنند و احساسات واقعی را از طریق این تجربیات تجربه کنند. فرقی نمی‌کند پیش‌زمینه، سن یا اهل کجا هستند. Sandbox یک کشور جهانی و دیجیتال است.»

با در نظر گرفتن این موضوع، بورگت تشخیص می دهد که پلتفرم های متاورس پتانسیل تغییر شکل سبک زندگی اجتماعی را دارند. او گفت: “سه میلیارد نفر اکنون به صورت دیجیتالی بومی هستند – هیچ راه برگشتی از آن وجود ندارد. راه تعامل اکنون از طریق آواتارها در جهان های اجتماعی و پلت فرم های رسانه های اجتماعی است.”

آخرین: در داخل مجمع جهانی اقتصاد: دایره ریپل را منعکس می کند، داووس 2023

در حالی که این امکان وجود دارد، Borget به اشتراک گذاشت که کاربران The Sandbox در نهایت می‌توانند حرکات فیزیکی خود را در آواتارهای دیجیتالی خود بگنجانند و در نتیجه ویژگی‌های شخصی‌تر و واقعی‌تر را به همراه خواهند داشت. بورگت اعلام کرد که The Sandbox با Kinetix، یک استارتاپ فناوری متخصص در هوش مصنوعی، همکاری خواهد کرد تا “احساسات” (انیمیشن هایی که احساسات را بیان می کنند) به بازی های ویدیویی و دنیای مجازی بیاورند.

یاسین تهی، مدیرعامل Kinetix به کوین تلگراف گفت که این شکلک ها به کاربران اجازه می دهد تا آواتارها را از طریق حرکات رقص سفارشی و تعاملات فیزیکی که در واقع نمایش داده می شوند، متحرک کنند. او گفت: «ما یک هوش مصنوعی منحصربفرد ایجاد کرده‌ایم که به کاربران اجازه می‌دهد حرکات را با دوربین گوشی ضبط کنند، که سپس می‌تواند روی آواتارها اعمال شود.

به گفته تهی، احساسات برای بازآفرینی تعاملات اجتماعی مهم هستند. در آینده، مردم می خواهند دنیای فیزیکی را تجسم کنند تا در دنیای مجازی به شیوه های خاصی رفتار کنند. برای مثال، اگر شخصی در حین نمایش باند در دنیای فیزیکی زمین بخورد، می‌توان آن را در متاورس توسط آواتارها با استفاده از شکلک‌ها بازسازی کرد.”

نمونه هایی از شکلک های اعمال شده بر روی آواتارها. منبع: کینتیکس

علاوه بر عبارات، استفاده از هوش مصنوعی برای اجرای ویژگی‌های صوتی نیز می‌تواند به تعمیق تعاملات در دنیای دیجیتال کمک کند. سابین دیما، مدیر عامل Humans.ai، یک پروتکل لایه 1 که بر روی Cosmos ساخته شده است، به کوین تلگراف گفت که هوش مصنوعی نقش بزرگی در متاورس ایفا می کند زیرا تعاملات بهتری با کاربر ایجاد می کند. او توضیح داد: Humans.ai زنجیره بلوکی هوش مصنوعی است و برای تولید «مهارت‌های فوق‌العاده» و صداهایی استفاده می‌شود که کاربران می‌توانند آن‌ها را روی آواتارها در جهان‌های مجازی مختلف اعمال کنند.

به گفته دیما، ایجاد یک صدای دیجیتال یا اجازه دادن به آواتارها برای صحبت به زبان های مختلف باعث افزایش تعامل اجتماعی و بهبود تجربیات می شود. برای درک این موضوع، Dima به اشتراک گذاشت که Humans.ai به کاربران این امکان را می دهد که صداهای دیجیتالی ایجاد کنند، به زبان های مختلف صحبت کنند و صداهای مصنوعی را اعمال کنند که می تواند از تبعیض جلوگیری کند.

برای مثال، اگر می‌خواهید کاملاً ناشناس بمانید، می‌توانید با صدای متفاوتی که می‌تواند از تبعیض جلوگیری کند، یک تماس بزرگ‌نمایی وارد کنید. او گفت: «این قطعاً سبک زندگی اجتماعی را تغییر می دهد. همچنین، دیما خاطرنشان کرد که صداها به عنوان نشانه‌های غیرقابل تغییر ضرب می‌شوند تا به کاربران مالکیت واقعی کلیپ‌های صوتی را بدهند.

Diana Synthetic Avatar Humans.ai نمونه ای از فناوری هوش مصنوعی مولد است که می تواند برای موارد متعدد استفاده شود. منبع: Humans.ai

Yat Siu، یکی از بنیانگذاران و رئیس شرکت Animoca Brands نیز به Cointelegraph گفت که معتقد است هوش مصنوعی تجربیات متاورس را بهبود می بخشد.

“یک مثال ابتدایی از این چت بات ها هستند. در بازی های ویدئویی، ما دائماً با شخصیت های غیربازیکن از طریق توسعه شخصیت های ابتدایی در تعامل هستیم. هوش مصنوعی این را به طرز چشمگیری تغییر می دهد. آنها تعامل را عمیق تر و تقویت می کنند، در حالی که به مالکیت آنها معنا و سود بیشتری می بخشند. حضور در متاورژن.”

آیا فعل و انفعالات متاورس جایگزین برخوردهای فیزیکی خواهند شد؟

در حالی که مخزن ابرداده شروع به نشان دادن نحوه تعامل اجتماعی انسان ها در دنیای مجازی کرده است، ترکیب هوش مصنوعی در این محیط ها احتمالاً تعامل بهتری ایجاد می کند. با این حال، این سوال باقی می ماند که آیا تعاملات اجتماعی در متاورژن در نهایت جایگزین تعاملات فیزیکی خواهد شد یا خیر.

به گفته سیو، افراد قبلاً تحت تأثیر تجربیات آنلاین قرار گرفته اند. به این ترتیب، او معتقد است که متاوره در آینده غوطه وری عمیق تری ایجاد خواهد کرد. با توجه به این موضوع، سیو خاطرنشان کرد که متاوره جایگزین تعاملات زندگی واقعی نخواهد شد، بلکه آن تعاملات را تقویت خواهد کرد.

اخیراً: سقوط جنسیس کاپیتال می‌تواند وام‌دهی کریپتو را متحول کند – آن را دفن نکنید

دیما افزود که متاورس همراه با قابلیت‌های هوش مصنوعی منجر به تحول دیجیتالی می‌شود که می‌تواند افراد را باهوش‌تر کند. او گفت: «هوش مصنوعی به آواتارها اجازه می‌دهد به زبان‌های مختلف صحبت کنند یا همزمان در چندین فضا باشند.

با این حال، در حالی که جهان‌های مجازی که توسط هوش مصنوعی تقویت می‌شوند، احتمالاً منجر به تجربیات واقعی‌تر خواهند شد، هاکل خاطرنشان کرد که دنیای فیزیکی بخش مهمی از فراجهان باقی می‌ماند. گفت:

“آینده فراجهان در مورد تجربیات مرتبطی است که از شکاف فیزیکی و مجازی فراتر می روند. آنها فقط تجربه خواهند بود. تفاوت این است که تجارب توسط فناوری افزایش می‌یابد.»


نویسنده: Rachel Wolfson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉