جمهوریخواهان مجلس نمایندگان خواستار کنترل سختگیرانه تر صادرات تراشه های پیشرفته هستند


این نامه پس از رونمایی از گوشی هوشمند میت 60 پرو شرکت فن آوری های هواوی منتشر شده است که دارای تراشه های پیشرفته ای است که توسط شرکت بین المللی تولید نیمه هادی چین (SMIC) ساخته شده است.

دو عضو ارشد جمهوری خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده در روز جمعه، 6 اکتبر، از دولت بایدن خواستند تا کنترل های صادراتی را برای انتقال تراشه های محاسباتی پیشرفته و ابزارهای تولید مرتبط به چین تقویت کند.

مایکل مک کال و مایک گالاگر، نمایندگانی که در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان و یک کمیته منتخب در مورد چین دارای سمت رهبری هستند، در مکاتبات خود با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، نوشتند که آخرین پیشرفت‌های تکنولوژیکی سازنده تراشه‌های برجسته چین باید برای بازنگری در امنیت مورد بازنگری قرار گیرد. آنها مدعی شدند که بر ضرورت آن تاکید می کند مقررات جامعی که حدود یک سال پیش ارائه شد. آنها تأکید می کنند که آنچه را که به عنوان کاستی یا “شکاف” در قوانین فعلی درک می کنند باید برطرف شود.

اسکرین شات نامه ای که خواستار کنترل دقیق تر تراشه های هوش مصنوعی است. منبع: کاخ سفید

این نامه پس از رونمایی از گوشی هوشمند میت 60 پرو شرکت فن آوری های هواوی منتشر شده است که دارای تراشه های پیشرفته ای است که توسط شرکت بین المللی تولید نیمه هادی چین (SMIC) ساخته شده است. این اتفاق با وجود تحریم های آمریکا رخ داد.

مک کال و گالاگر در نامه خود نوشتند: “قوانین معرفی شده در 7 اکتبر و قابلیت های گسترش یافته SMIC یک سیستم بوروکراتیک بی اثر و غیرشفاف ایجاد می کند که بینش نسبت به استراتژی صنعتی چین ندارد، اهداف نظامی چین را درک نمی کند، و عدم درک تکنولوژیکی را نشان می دهد. “نمونه می دهد.” همچنین به نظر می رسد که او عزم لازم برای اقدام موثر را ندارد.»

مرتبط با: Snapchat در مورد خطرات چت ربات هوش مصنوعی توسط ناظر داده بریتانیا هشدار داد

قانونگذاران از دولت بایدن خواستند مقررات را مدرن کند و فوراً به هواوی و SMIC پاسخ دهد. آنها همچنین دولت را تشویق کردند که دسترسی شرکت‌های چینی به تراشه‌های هوش مصنوعی قدرتمند را که از طریق سرویس‌های رایانش ابری در دسترس است، پایان دهد.

علاوه بر این، آنها بر اهمیت اجرای مقررات موجود دولت که محدودیت هایی را برای مشاغل چینی ایجاد می کند، به ویژه جلوگیری از تأیید انطباق با مقررات صادرات ایالات متحده توسط مقامات آمریکایی، تأکید کردند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید