کمیته مجلس نمایندگان در جلسه استماع 14 سپتامبر بحث های مربوط به دلار دیجیتال را بازگشایی می کند


پس از تعطیلات آگوست، اعضای کمیته خدمات مالی مجلس برای جلسه استماع «معضل دلار دیجیتال» در 14 سپتامبر تشکیل جلسه خواهند داد.

کمیته فرعی دارایی‌های دیجیتال، فناوری مالی و مشارکت مجلس نمایندگان ایالات متحده برای اولین بار در ماه‌ها جلسه استماع درباره ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) برگزار خواهد کرد.

در اطلاعیه ای در 7 سپتامبر، قانونگذاران جمهوری خواه در این کمیته فوق الذکر آنها قصد داشتند یک جلسه استماع در مورد پیامدهای عرضه CBDC و همچنین “جایگزین های بخش خصوصی” برگزار کنند. گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، گفته است که مناظره «معضل دلار دیجیتال» در 14 سپتامبر، حدود دو هفته پیش برگزار خواهد شد. برای شهادت قبل از کمیته کامل

این جلسه اولین بار در ماه‌های گذشته است که قانونگذاران در کمیته مجلس نمایندگان مسائل مربوط به راه‌اندازی دلار دیجیتال در ایالات متحده را بررسی خواهند کرد. اعضای کنگره عمدتاً در ماه اوت در تعطیلات بودند.

مرتبط با: حامی CBDC احتمالاً در کاخ سفید بعدی، تقسیم کریپتو نه قرمز و آبی: مقیاس خاکستری

راه اندازی بالقوه CBDC در ایالات متحده به یک موقعیت سیاسی برای چندین نامزد ریاست جمهوری در سال 2024 تبدیل شده است. ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، کاندیدای اصلی حزب جمهوری خواه در پشت سر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در ماه جولای گفت که قصد دارد در صورت انتخاب شدن، CBDC ها را ممنوع کند. یکی دیگر از نامزدهای جمهوری خواه پس از دیسانتیس، ویوک راماسوامی است. انتقاد کرد CBDCها این فناوری را با سیستم اعتبار اجتماعی چین مقایسه می کنند.

برخی از قانونگذاران ایالات متحده رویکردهای قانونی متفاوتی را برای مقابله با مسائل مربوط به گسترش CBDC در این کشور پیشنهاد کرده اند، از جمله محدود کردن اختیارات فدرال رزرو برای صدور دلارهای دیجیتال. چندین ایالت ایالات متحده، از جمله فلوریدا، لوایحی را تصویب کرده اند که CBDC ها را به عنوان یک گزینه پرداخت ممنوع می کند.

مجله: آیا CBDCها کریپتونیت برای کریپتو هستند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید