رئیس بانک مرکزی می گوید هنگ کنگ در حال کار بر روی مقررات حمایت از سرمایه گذاران است

رئیس بانک مرکزی می گوید هنگ کنگ در حال کار بر روی مقررات حمایت از سرمایه گذاران است


در حالی که به نظر می رسد رئیس بانک مرکزی هنگ کنگ نسبت به آینده فناوری غیرمتمرکز خوشبین است، رئیس بانک مرکزی کره در پی همه گیری اخیر کریپتو تردیدهای خود را دارد.

روسای بانک‌های مرکزی از سراسر جهان در حال حاضر در تایلند هستند تا درباره نقش بانک‌های مرکزی در محیط فناوری مالی در حال تحول صحبت کنند. این کنفرانس به طور مشترک توسط بانک تایلند (BOT) و بانک تسویه بین المللی (BIS) برگزار می شود.

ادی یو، مدیر عامل اداره پولی هنگ کنگ، چانگیونگ ری، رئیس بانک کره، آدریان اور، رئیس بانک مرکزی نیوزلند، و سیسیلیا اسکینزلی از بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی، در پنلی درباره سیستم‌های پولی دیجیتالی مورد بحث قرار گرفت. افزایش دارایی های دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و خطرات مرتبط با فناوری جدید.

رئیس اداره پولی هنگ کنگ در مورد نوآوری ها و مزایای فناوری بلاک چین و تأثیر احتمالی آن بر بانک های مرکزی صحبت کرد. یو گفت که در درازمدت، CBDC ها و استیبل کوین ها می توانند روش تراکنش کارآمدتر و مقرون به صرفه تری را ارائه دهند. با این حال، وی خاطرنشان کرد که با هر فناوری جدید، خطرات خاصی مانند نوآوری یا ریسک های عملیاتی وجود دارد.

یو اظهار داشت که بلاک چین ذاتاً یک فناوری غیرمتمرکز است، بنابراین کاهش خطرات روی زنجیره بسیار پیچیده‌تر است. به همین دلیل است که تنظیم کننده ها بر فعالیت های خارج از زنجیره تمرکز می کنند. او توضیح داد:

ما می‌توانیم با تنظیم فعالیت‌های خارج از زنجیره مانند ترتیب دادن مبادله دارایی‌های مجازی شروع کنیم. هنگ کنگ به زودی نه تنها جنبه AML (ضد پولشویی) بلکه حمایت از سرمایه گذاران را نیز معرفی خواهد کرد.

همچنین نشان داد که دولت هنگ کنگ در راستای اجماع بین المللی در مورد تنظیم صنعت استیبل کوین، روی مقررات جداگانه کار می کند.

مربوط: FTX “سریعترین” شکست شرکت در تاریخ ایالات متحده بود – متولیان درخواست تحقیق کردند

Changyong Rhee، رئیس بانک مرکزی کره، با توجه به اپیدمی‌های اخیر کریپتو، نسبت به آینده فناوری بلاک چین، به ویژه در بخش پول، چندان خوشبین نبود. او گفت که کاملاً مطمئن نیست که آیا ما واقعاً اخیراً مزایای این پیشرفت فناوری را دیده‌ایم یا خیر.

من قبلاً مثبت‌تر بودم، اما بعد از دیدن مشکلات مربوط به Luna، Terra و اکنون FTX. نمی‌دانم. [if] ری گفت: «ما سود واقعی این فناوری جدید را حداقل در زمینه سیاست پولی خواهیم دید.


نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉