هدف ناظر هنگ کنگ محدود کردن معامله گران خرده فروشی به محصولات مایع است

هدف ناظر هنگ کنگ محدود کردن معامله گران خرده فروشی به محصولات مایع است


هنگامی که از جولیا لئونگ فانگ یی، مدیر SFC در مورد بیت کوین یا اتر سؤال شد، پاسخی نداد اما تکرار کرد که “نقدینگی بالا” مجاز خواهد بود.

به گفته جولیا لئونگ، مدیر عامل جدید کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC)، زمانی که برنامه صدور مجوز جدید که قرار است در ماه ژوئن آغاز شود، فرا می رسد، معامله گران خرده فروشی در هنگ کنگ به دارایی های دیجیتال “بسیار نقدشونده” محدود خواهند شد. . Fung-yee.

در انجمن مالی آسیایی اخیر، لئونگ به این نکته اشاره کرد که بسیاری از پلتفرم‌های دارایی دیجیتال هزاران محصول دارند. با این حال، مدیر SFC تاکید کرد که آنها قصد ندارند “به سرمایه گذاران خرد اجازه تجارت با همه را بدهند”. در عوض، SFC معیاری را تعیین می کند که به معامله گران خرده فروشی اجازه می دهد فقط دارایی های مجازی بزرگ را معامله کنند.

الان رای بدهید!

در حالی که مدیر SFC جزئیات بیشتری در مورد اینکه کدام دارایی قابل معامله خواهد بود ارائه نکرد، لئونگ اشاره کرد که آنها دارایی های “عمق نقدینگی” خواهند بود. وقتی در مورد بیت کوین (BTC) یا اتر (ETH) سؤال شد، مدیر SFC پاسخی نداد اما تکرار کرد که دارایی های “بسیار نقدشونده” مجاز خواهند بود.

علیرغم محدودیت‌های سرمایه‌گذاران فردی، لئونگ تاکید کرد که آنها در حال حرکت به سمت موقعیت هنگ کنگ به عنوان یک مرکز ثروت مجازی هستند. او گفت: “هدف ما این است که یک چارچوب قانونی مناسب برای محافظت از منافع همه سرمایه گذاران و توسعه هنگ کنگ به عنوان یک مرکز ثروت مجازی داشته باشیم.”

مدیرعامل همچنین خاطرنشان کرد که با مقررات مناسب، می توان از مشکلاتی مانند سقوط صرافی FTX در هنگ کنگ جلوگیری کرد.

در یکی از رویدادهای اخیر، وزیر مالی هنگ کنگ، پل چان، گفت که بسیاری از شرکت های رمزنگاری خواهان افتتاح فروشگاه در هنگ کنگ هستند. این مقام تاکید کرد که دولت تمام تلاش خود را می کند تا نظارت مناسبی بر فضای رمزنگاری برای تحقق پتانسیل فناوری Web3 انجام دهد.

مربوط: کارگزاران هنگ کنگ برای تایید SFC قبل از قانون جدید تجارت دارایی مجازی صف می کشند

دارایی های دیجیتال اخیراً یک موضوع داغ در منطقه اداری ویژه بوده است. در 5 ژانویه، یکی از مقامات هنگ کنگ ایده تبدیل دلار دیجیتال هنگ کنگ به یک سکه پایدار را مطرح کرد. وو جیژوانگ، عضو شورای قانونگذاری معتقد است که این می تواند خطرات مرتبط با دارایی های دیجیتال در وب 3 را برطرف کند.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉