هنگ کنگ می خواهد با وجود بحران صنعت تبدیل به هاب رمزارز شود

هنگ کنگ می خواهد با وجود بحران صنعت تبدیل به هاب رمزارز شود


هنگ کنگ تمام تلاش خود را می کند تا کنترل مناسبی را به بازار ارزهای دیجیتال بدهد تا پتانسیل فناوری هایی مانند Web3 را باز کند.

دولت هنگ کنگ علیرغم بحران مداوم صنعت ناشی از سقوط FTX به توسعه زیرساخت ارزهای دیجیتال خود متعهد است.

به گفته پل چان، وزیر مالی هنگ کنگ، دولت محلی و رگولاتورها آماده همکاری با استارت آپ های ارز دیجیتال و فین تک در سال 2023 هستند.

چان در یک رویداد به میزبانی انکوباتور دولتی Cyberport توضیح داد که شرکت‌های دارایی مجازی با کیفیت بالا در هنگ‌کنگ به بنیادی تبدیل شده‌اند که سرویس پخش عمومی آن را به هم متصل می‌کند. رادیو و تلویزیون هنگ کنگ (RTHK) در 9 ژانویه گزارش شد.

وزیر مالی پل چان مو پو. منبع: RTHK

وزیر مالی گفت که دولت هنگ‌کنگ در دو ماه گذشته درخواست‌های متعددی از شرکت‌های مرتبط با رمزارز برای راه‌اندازی دفتر مرکزی جهانی در هنگ کنگ دریافت کرده است. چان افزود که بسیاری از شرکت های صنعتی نیز تمایل خود را برای گسترش فعالیت های خود در هنگ کنگ یا عرضه عمومی در بورس های محلی ابراز کرده اند.

به گفته این مقام، هنگ کنگ تمام تلاش خود را می کند تا کنترل مناسبی را به بازار ارزهای دیجیتال بدهد تا پتانسیل فناوری هایی مانند Web3 را باز کند.

وی اشاره کرد که قانونگذاران هنگ کنگ در ماه دسامبر قانونی را برای راه اندازی یک سیستم مجوز برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی تصویب کردند. چارچوب نظارتی جدید به گونه ای طراحی شده است که به صرافی های ارزهای دیجیتال همان درجه ای از شناخت بازار را بدهد که در حال حاضر برای موسسات مالی سنتی اعمال می شود.

در این رویداد، چن همچنین خاطرنشان کرد که مقامات هنگ‌کنگ و تنظیم‌کننده‌ها در حال انجام یک سری پروژه‌های آزمایشی برای آزمایش مزایای بالقوه دارایی‌های مجازی و بررسی برنامه‌های کاربردی مرتبط هستند. وی خاطرنشان کرد که یکی از ابتکارات شامل انتشار اوراق قرضه سبز توکن شده توسط دولت هنگ کنگ برای پذیره نویسی توسط سرمایه گذاران نهادی است.

مربوط: نماینده مجلس هنگ کنگ می خواهد CBDC را به استیبل کوین با قابلیت DeFi تبدیل کند

هنگ کنگ طی سال گذشته به تدریج موضع خود را در زمینه رمزنگاری تایید کرد و آن را به آماده ترین کشور برای رمزنگاری در سال 2022 تبدیل کرد.

در اواسط دسامبر، هنگ کنگ اولین دو صندوق قابل معامله در مبادلات (ETF) خود را برای معاملات آتی ارزهای دیجیتال راه اندازی کرد و بیش از 70 میلیون دلار قبل از راه اندازی افزایش داد. این رویداد اندکی پس از آن اتفاق می افتد که رئیس کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ در ماه اکتبر اعلام کرد که هنگ کنگ مایل است رویکرد نظارتی کریپتو خود را از ممنوعیت کریپتو چین که در سال 2021 اعمال شد جدا کند.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉