مشاور SFC می گوید قوانین رمزنگاری هنگ کنگ به دلیل “دلیل خوب” نوار بالایی را تعیین می کند.


لوسی گازماراریان، عضو هیئت مشورتی تنظیم‌کننده اوراق بهادار هنگ‌کنگ، گفت که قوانین کریپتو می‌تواند چالش‌های کوتاه‌مدتی برای استارت‌آپ‌های کریپتو ایجاد کند.

استانداردهای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) در هنگ‌کنگ «به‌طور باورنکردنی بالا» تعیین شده‌اند، زیرا کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) می‌خواهد صنعت کریپتو از استانداردهای انطباق مشابه با شرکت‌های مالی سنتی پیروی کند.

لوسی گازماراریان، موسس شرکت سرمایه گذاری رمزنگاری Token Bay Capital و عضو گروه مشاوره ای SFC Fintech، در صحبت با Cointelegraph در اجلاس WOW هنگ کنگ، توضیح داد که در حالی که “نوار بالا است”، آنها به دلیل “دلیل خوبی” در جای خود هستند. ”

“استانداردها فوق العاده بالا هستند زیرا [the SFCs] رویکرد این است که از VASPها بخواهیم استانداردهایی را اعمال کنند که مؤسسات مالی موجود، مانند بانک‌های بزرگ و مدیران دارایی‌های بزرگ، باید از آنها پیروی کنند.”

در 20 فوریه، SFC گزارش مشاوره ای را منتشر کرد که در آن ارزیابی می کرد که آیا VASP های دارای مجوز به سرمایه گذاران خرد خدمت می کنند و چه استانداردهایی از اقدامات حفاظت از سرمایه گذار باید اعمال شود.

همچنین سیاست های ضد پولشویی (AML) و مشتری خود را بشناسید (KYC) مورد بحث قرار گرفت.

گازماراریان گفت که این استانداردهای بالا می تواند در کوتاه مدت چالش هایی را برای صنعت کریپتو در هنگ کنگ ایجاد کند.

او توضیح داد: «مشکل این است که کسب‌وکارهای رمزنگاری اغلب در مراحل ابتدایی هستند. بسیاری از آنها بودجه دارند، اما نه مبالغ هنگفت، نه صدها میلیون».

او با اشاره به نیاز VASP های محلی به بیمه، گزارش های ارزیابی مستقل و ذخیره سازی سرد رمزنگاری، افزود: «تطبیق با چارچوب هزینه های قابل توجهی را به همراه دارد.

اگر در ابتدا یک شرکت رمزنگاری بودید، انتقاداتی وجود داشت، چگونه شروع می کنید؟ آیا این صنعت را خفه می کند؟»

گازماراریان معتقد است که با وجود یک چارچوب قانونی محکم، شرکت‌های مالی با سرمایه بهتر مایل به کمک به استارت‌آپ‌های امیدوارکننده هستند که از صفر شروع کنند.

گازماریان گفت: «من فکر می‌کنم شرکت‌هایی که مجوز دریافت می‌کنند سخت‌ترین استانداردها را حفظ خواهند کرد، بنابراین سطح آن بالاست، اما فکر می‌کنم دلیل خوبی دارد.

SFC افراد، شرکت‌ها و شرکت‌های رمزنگاری را تشویق کرد تا توصیه‌های ۳۶۱ صفحه‌ای را بررسی کرده و بازخورد ارائه کنند.

گازماریان توضیح داد که گزماریان از ناظر اوراق بهادار می‌خواهد نظرات خود را به اشتراک بگذارد و به مواردی اشاره کند که ممکن است نادیده گرفته شده باشد، زیرا آنها “کاملاً” روی درست کردن همه چیز متمرکز هستند.

درخواست بازخورد در مورد سند مشاوره در 31 مارس بسته شد.

مرتبط با: مدیر عامل Kaiko: فشار ایالات متحده “مرکز گرانش” کریپتو را به سمت هنگ کنگ سوق خواهد داد

در ماه‌های اخیر، هنگ‌کنگ راه درازی را برای تثبیت خود به‌عنوان مرکز ارزهای دیجیتال بعدی در جهان طی کرده است.

به گفته کریستین هوی، وزیر خزانه داری و خدمات مالی در 20 مارس، بیش از 80 شرکت دارایی دیجیتال در چند ماه گذشته برای حضور در هنگ کنگ ابراز علاقه کرده اند.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید