تنظیم‌کننده هنگ‌کنگ بانک‌ها را ملزم می‌کند تا برای شرکت‌های ارز دیجیتال حساب باز کنند


بانک مرکزی هنگ کنگ از بانک ها خواسته است حتی قبل از دریافت مجوز، خدماتی را به شرکت های رمزنگاری ارائه دهند.

اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، آژانس بانک مرکزی و تنظیم کننده این شهر، از بانک ها خواسته است تا خدمات خود را به شرکت های ارز دیجیتال ارائه دهند.

در 27 آوریل، HKMA بخشنامه ای در مورد دسترسی مشتریان شرکتی به خدمات بانکی صادر کرد. در این سند، تنظیم‌کننده از مقامات به اصطلاح هوش مصنوعی می‌خواهد در تلاش‌های خود برای مبارزه با پول‌شویی رویکردی مبتنی بر ریسک اتخاذ کنند.

HKMA همچنین از مؤسسات در هنگ کنگ خواست تا به تحولات بازار توجه کنند و رویکردی آینده‌نگر به صنایع جدیدی مانند بازار کریپتو داشته باشند. بانک مرکزی هنگ کنگ به طور خاص از موسسات درخواست کرد تا به ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) در دریافت خدمات بانکی کمک کنند و بیان کرد:

AI باید به دنبال حمایت از VASP های دارای مجوز و تنظیم شده توسط کمیسیون اوراق بهادار و آتی با نیازهای قانونی خود برای حساب های بانکی در هنگ کنگ باشد.

رگولاتور تاکید کرد که اقدامات بررسی دقیق مشتری (CDD) باید متناسب با سطح ریسک مشتریان باشد تا بار غیرضروری بر دوش مشتریان وارد نشود.

به عنوان مثال، HKMA گفت که اگر یک VASP تحت رژیم نظارتی جدید رمزنگاری هنگ کنگ برای مجوز درخواست کرده باشد و بخواهد فقط برای استفاده شرکتی خود حساب باز کند، هوش مصنوعی باید آن سرویس را قبل از تایید ارائه کند. این مقام رسمی نوشت:

“[Authorized institutions] به جای انجام هر گونه اقدامی تا زمانی که مجوز VASP واقعاً اعطا شود، فرآیند CDD باید «تأیید اصولی» را که توسط مقام مربوطه به متقاضیان مجوز VASP داده شده است، مورد توجه قرار دهد.

علاوه بر این، این بیانیه وام دهندگان را تشویق کرد تا کارکنان را آموزش دهند و دپارتمان‌های اختصاصی برای حمایت از صنعت کریپتو ایجاد کنند، در حالی که از «رویکرد کاهش ریسک عمده‌فروشی» که صنایع جدید یا کشورهای خاص را دور می‌کند اجتناب می‌کنند.

این خبر در حالی منتشر می شود که هنگ کنگ در حال آماده شدن برای تصویب مقررات جدید رمزنگاری است که به طور رسمی به سرمایه گذاران خرد اجازه خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را می دهد. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، رژیم جدید مجوز کریپتو قرار است از اول ژوئن 2023 اجرایی شود.

مرتبط با: بانک های دولتی چین به شرکت های رمزنگاری در هنگ کنگ می پیوندند

در حالی که هنگ کنگ به طور فعال شرکت های رمزنگاری را جذب می کند، برخی از حوزه های قضایی بزرگ جهانی مانند ایالات متحده تا حدودی این صنعت را کنار می زنند. تعدادی از صرافی‌های بزرگ آمریکایی، از جمله کوین‌بیس، به دلیل عدم تمایل دولت به وضع مقررات شفاف در مورد ارزهای دیجیتال، به خروج از ایالات متحده فکر کرده‌اند.

بر اساس گزارش Andreessen Horowitz، سهم توسعه دهندگان رمزنگاری جهانی مستقر در ایالات متحده آمریکا از سال 2018 تا 2022 26 درصد کاهش یافته است.

مجله: آسیا اکسپرس: طوفان 3AC، استخراج بیت کوین 360 درصد، شیرجه NFT بروس لی


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *