نماینده مجلس هنگ کنگ می خواهد CBDC را به استیبل کوین با قابلیت DeFi تبدیل کند

نماینده مجلس هنگ کنگ می خواهد CBDC را به استیبل کوین با قابلیت DeFi تبدیل کند


یکی از مقامات هنگ کنگ معتقد است که یک استیبل کوین با حمایت دولت می تواند به عنوان نقطه ورود بهتری به Web3 نسبت به استیبل کوین های خصوصی عمل کند.

مقامات هنگ کنگ به دنبال طرح های جدیدی برای یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند و اکنون پیشنهاد صدور یک CBDC در قالب یک استیبل کوین تحت حمایت دولت را دارند.

وو جیژوانگ، یکی از اعضای شورای قانونگذاری منطقه اداری ویژه هنگ کنگ، معتقد است که تبدیل دلار دیجیتال هنگ کنگ (e-HKD) به یک سکه پایدار، مزایایی را برای پذیرش فناوری های جدید مانند Web3 به همراه خواهد داشت.

Wu Jiezhuang در مصاحبه ای با China Blockchain News در 5 ژانویه گفت که گزینه تبدیل e-HKD به یک استیبل کوین پتانسیل مقابله موثر با خطرات مرتبط با دارایی های مجازی در Web3 را دارد. دلار دیجیتال هنگ کنگ به مقامات کمک می کند تا اعتماد سرمایه گذاران را به صنعت Web3 جلب کنند و از کاربران در برابر مشکلاتی مانند هک بهتر محافظت کنند.

وو جیژوانگ با اشاره به شکست چندین پروژه استیبل کوین که باعث ایجاد یک اثر دومینویی در بازار کریپتو در سال 2022 شد، گفت: «همه استیبل کوین‌های موجود در بازار توسط برخی شرکت‌های خصوصی صادر می‌شوند و تحت نظارت دولت نیستند.

عکس وو جیژوانگ منبع: Limited Times

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به اینکه برای دسترسی بهتر در اکوسیستم های Web3 می توان پول پایدار را به فاینانس غیرمتمرکز (DeFi) متصل کرد، گفت:

دولت هنگ کنگ می تواند ارزیابی کند که آیا انتشار دلار دیجیتال هنگ کنگ به امور مالی غیرمتمرکز مرتبط می شود و به یکی از اجزای زیرساختی مهم پلت فرم معاملات دارایی مجازی تبدیل می شود.

دولت هنگ کنگ می تواند ارزیابی کند که آیا انتشار دلار دیجیتال هنگ کنگ به امور مالی غیرمتمرکز مرتبط می شود و به یکی از اجزای زیرساختی مهم پلت فرم معاملات دارایی مجازی تبدیل می شود.

وو جیژوانگ علاوه بر نقش خود به عنوان عضو شورای قانونگذاری هنگ کنگ، یکی از اعضای موسس G-Rocket است، شتاب دهنده استارت آپی که هدف آن جذب 1000 کسب و کار Web3 برای افتتاح فروشگاه در ایالت-شهر طی سه سال آینده است. در سال 2016، او به همراه جانی نگ کیت چانگ، عضو شورای قانونگذاری هنگ کنگ، G-Rocket را تأسیس کرد.

مربوط: چگونه کریپتو می تواند برای CBDC و بالعکس خوب باشد: مدیر صنعت توضیح می دهد

Wu Jiezhuang آخرین مقام دولتی است که مزایای بالقوه ترکیب CBDC و DeFi را برجسته کرده است. توماس موزر، یکی از اعضای هیئت مدیره بانک ملی سوئیس، در سپتامبر 2022 گفت که CBDC می تواند ثبات بیشتری را برای DeFi ایجاد کند و خطرات توسعه را کاهش دهد.

پیش از این، Mikkel Morch، مدیر عامل صندوق تامینی دارایی دیجیتال ARK36، پیشنهاد کرد که CBDC نباید یک رقیب خصوصی یا غیرمتمرکز برای یک ارز دیجیتال باشد. در همان زمان، او اشاره کرد که یک CBDC به طور بالقوه می تواند نقش استیبل کوین های خصوصی را کاهش دهد.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉