ETFهای آتی ارز دیجیتال هنگ کنگ قبل از خروج از 70 میلیون دلار فراتر رفتند


CSOP Bitcoin Futures ETF 53.8 میلیون دلار جذب کرد، در حالی که CSOP Ether Futures ETF 19.7 میلیون دلار سرمایه گذاری اولیه را جذب کرد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری آتی ارز دیجیتال (ETF) که توسط مدیریت دارایی CSOP مدیریت می‌شود، قبل از عرضه در بورس اوراق بهادار هنگ‌کنگ در دسامبر، ۷۳.۶ میلیون دلار جذب کردند.

در اطلاعیه خود، ناشر ETF تاکید کرد که ETF فیوچرز بیت کوین CSOP 53.8 میلیون دلار و ETF CSOP Ether Futures 19.7 میلیون دلار سرمایه گذاری اولیه جذب کرده است. هر دو ETF می‌توانند در معاملات آتی بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) که در بورس کالای شیکاگو فهرست شده‌اند سرمایه‌گذاری کنند تا قیمت دارایی‌ها را ردیابی کنند.

به گفته تیم مک کورت، یکی از مدیران گروه CME، فهرست ETF ها نشان دهنده افزایش تقاضای مشتریان برای قرار گرفتن در معرض بیت کوین و اتر است. مک کورت خاطرنشان کرد که معرفی وجوه می تواند فرصت های جدیدی را برای سرمایه گذاران نهادی و فردی ایجاد کند.

یی وانگ، یکی از مدیران اجرایی CSOP، در مصاحبه ای با رسانه اصلی رویترز گفت که تجارت ETF از تجارت توکن در پلتفرم های غیرقانونی محافظت بیشتری دارد. وانگ توضیح داد:

از آنجایی که ETF ها در بیت کوین فیزیکی سرمایه گذاری نمی کنند و در صرافی های تحت نظارت ایالات متحده و هنگ کنگ معامله می شوند، در مقایسه با توکن هایی که در پلتفرم های غیرقانونی معامله می شوند، حمایت قانونی بیشتری برای سرمایه گذاران وجود دارد.

این مدیر اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که تحولات مربوط به دو ETF آتی ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که هنگ‌کنگ همچنان در مورد توسعه دارایی‌های مجازی، با وجود “مسائل نقدینگی” که بر برخی از پلتفرم‌های رمزنگاری تاثیر می‌گذارد، همچنان ذهن باز دارد.

مربوط: سرمایه گذاران نهادی با وجود سقوط FTX همچنان به دنبال ارزهای دیجیتال هستند

در 31 اکتبر 2022، کمیسیون تنظیم کننده اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) اعلام کرد که اجازه فهرست ETF های مرتبط با معاملات آتی بیت کوین و اتر را می دهد. در بخشنامه ای، SFC دستورالعمل هایی را برای صادرکنندگان ETF تعیین کرد، از جمله داشتن سابقه خوب و سه سال تجربه در مدیریت ETF.

برخلاف چین، به نظر می‌رسد هنگ کنگ قانونی کردن تجارت کریپتو را هدف قرار داده است. در 21 اکتبر، منطقه اداری ویژه در حال بررسی ایجاد لایحه کریپتو خود است و خود را از رویکرد سرزمین اصلی چین جدا می کند، جایی که ممنوعیت کلی رمزگذاری در آن اجرا می شود.


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید