دادگاه هنگ کنگ ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی می شناسد


این تصمیم هنگ کنگ را با سایر حوزه های قضایی که ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی های دیجیتال می شناسند، همسو می کند.

یک دادگاه مستقر در هنگ کنگ، ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان دارایی هایی که می توان در حکمی درباره صرافی رمزارز منحل شده گیت کوین نگه داشت، به رسمیت شناخت.

در گزارشی توسط شرکت حقوقی هوگان لاولز، قاضی لیندا چان گفت که رمزارز دارای ویژگی‌های یک دارایی است. دادگاه تصمیم گرفت که از استدلال اعمال شده توسط سایر حوزه های قضایی پیروی شود که ارزهای دیجیتال دارایی هستند و ممکن است موضوع اعتماد باشند. چان خاطرنشان کرد:

مانند سایر حوزه های قضایی کامن لا، تعریف ما از «مالکیت» یک تعریف فراگیر است و در نظر گرفته شده است که معنای گسترده ای داشته باشد.

به گفته هوگان لاولز، تصمیم جدید به طور بالقوه می تواند به مجریان ورشکستگی هنگ کنگ از نظر دارایی های دیجیتال شفافیت بیشتری ارائه دهد. تأیید اینکه کریپتو دارایی مشابه سایر دارایی‌ها مانند سهام است، هنگ کنگ را در راستای سایر حوزه‌های قضایی قرار می‌دهد.

مرتبط با: IRS به مالیات دهندگان یادآوری می کند که درآمد ارزهای دیجیتال را قبل از تشکیل پرونده در سال 2022 گزارش کنند

در خدمات درآمد داخلی ایالات متحده (IRS)، ارزهای دیجیتال برای اهداف مالیاتی فدرال دارایی محسوب می شوند. این بدان معنی است که اصولی که در مورد معاملات دارایی اعمال می شود، در مورد تراکنش هایی که از رمزنگاری استفاده می کنند، اعمال می شود. در همین حال، دادگاهی نیز این ارز دیجیتال را به عنوان دارایی در چین به رسمیت شناخت. در سال 2019، تصمیم دادگاه اینترنتی هانگژو، بیت کوین را به طور قانونی به عنوان دارایی دیجیتال به رسمیت شناخت.

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *