کارگزاران هنگ کنگ برای تایید SFC قبل از قانون جدید تجارت دارایی مجازی صف می کشند

کارگزاران هنگ کنگ برای تایید SFC قبل از قانون جدید تجارت دارایی مجازی صف می کشند


شورای قانونگذاری هنگ کنگ قانونی را تصویب کرده است که به زودی دارایی های مجازی را به روی سرمایه گذاران خرد باز می کند و خدمات مالی محلی برای تایید مجوز در صف هستند.

بر اساس گزارش های محلی، ارائه دهندگان خدمات مالی در هنگ کنگ اولین گام های خود را برای ارائه خدمات به سرمایه گذاران خرد برمی دارند. بر اساس گزارش‌ها، کارگزاران و مدیران صندوق در منطقه به دنبال مشاوره در مورد الزامات مجوز قبل از تصویب قانون جدید بودند.

قانونگذاران هنگ کنگ در دسامبر 2022 اصلاحیه ای را در قانون مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم (AMLO) در راستای موضع اخیر منطقه در مورد گسترش امکان تجارت کریپتو به تصویب رساندند.

این تغییر یک طرح مجوز جدید برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی معرفی می کند که به سرمایه گذاران خرد اجازه می دهد تا در دارایی های مجازی تجارت کنند. در حال حاضر، تجارت دارایی مجازی محدود به سرمایه گذاران حرفه ای یا معامله گرانی است که دارای حداقل 1 میلیون دلار دارایی قابل بانک هستند.

Victory Securities و Interactive Brokers دو کارگزار اول در هنگ کنگ بودند که دارایی های مجازی را برای مشتریان حرفه ای خود با SFC معامله کردند.

به گفته رابرت لوی، رهبر دارایی‌های دیجیتال Deloitte هنگ‌کنگ، سرمایه‌گذاران خرد احتمالاً می‌توانند دارایی‌های مجازی را با ارزش بازار و نقدینگی عالی معامله کنند.

در حال حاضر، کارگزاران مستقر در هنگ کنگ برای خدمت به مشتریانی که معاملات آتی صندوق های معامله شده در بورس هنگ کنگ را بر اساس بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) انجام می دهند، نیازی به مجوز خاصی ندارند. با این حال، کسانی که تجارت دارایی مجازی را ارائه می دهند، به تاییدیه SFC اضافی نیاز دارند.

مجوز جدید در ابتدا برای اول مارس سال جاری برنامه ریزی شده بود، اما بعداً به اول ژوئن به تعویق افتاد تا به ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی زمان بیشتری برای آماده سازی مناسب داده شود.

مربوط: کریپتو در سال 2022 تاریخ می‌سازد: پنج نمونه از دولت‌هایی که دارایی‌های دیجیتال را به کار می‌گیرند

این امر پس از آن صورت می گیرد که SFC اخیرا جولیا لئونگ را به عنوان مدیرعامل جدید خود منصوب کرده است. لئونگ از اول ژانویه کار خود را آغاز کرد و تا سه سال آینده در این سمت باقی خواهد ماند. او قبلاً در مورد تشدید مقررات محلی کریپتو صحبت کرده بود.

یکی از مدیران بانک مرکزی هنگ کنگ نیز اخیرا گفت که در حال بررسی مقررات حمایت از سرمایه گذاران است.


نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉