هنگ کنگ معتقد است که نوسانات استیبل کوین می تواند به امور مالی سنتی سرایت کند


به گفته بانک مرکزی هنگ کنگ، اتصال دارایی های رمزنگاری شده، اکوسیستم کریپتو را در برابر شوک های سیستماتیک آسیب پذیرتر کرده است.

کاهش غول های رمزنگاری در سال جاری سوالاتی را در مورد ثبات ارزهای دیجیتال و تأثیر آنها بر اکوسیستم های فیات ایجاد کرده است. مرجع پولی هنگ کنگ (HKMA) وضعیت را ارزیابی کرد و دریافت که بی ثباتی در دارایی های رمزنگاری، از جمله استیبل کوین های دارای پشتوانه دارایی، می تواند به طور بالقوه به سیستم مالی سنتی سرایت کند.

ارزیابی HKMA از استیبل کوین‌های دارای پشتوانه دارایی، بر ثبات آنها در طول رویدادهای “فروش آتش” تأثیر منفی گذاشته است و به خطرات عدم تطابق نقدینگی اشاره دارد. رویداد فروش آتش در مورد یک نوسان قیمت آنی است که در آن سرمایه‌گذاران می‌توانند استیبل کوین‌ها را ارزان‌تر از قیمت بازار خریداری کنند – پدیده‌ای که در طول سقوط Terra (LUNA) مشاهده شد.

به گفته بانک مرکزی هنگ کنگ، اتصال دارایی های رمزنگاری شده، اکوسیستم کریپتو را در برابر شوک های سیستماتیک آسیب پذیرتر کرده است. علاوه بر این، افزایش مواجهه موسسات مالی با رمزارزها ممکن است در معرض اثرات نامطلوب تحولات ناگهانی قیمت ارزهای دیجیتال باشد:

افزایش اندازه استیبل کوین‌های دارای پشتوانه دارایی، همراه با ریسک‌های ذاتی آن‌ها، می‌تواند استیبل کوین‌های دارای پشتوانه دارایی را به ذره‌بینی بالقوه‌ای از نوسانات سرریز از ارزهای دیجیتال به دارایی‌های مالی سنتی تبدیل کند.

فلوچارت به اشتراک گذاشته شده توسط HKMA نشان می دهد که نوسانات در قیمت استیبل کوین های دارای پشتوانه دارایی می تواند باعث تعدیل استیبل کوین ها برای ذخایر شود. این عمدتا به دلیل این فرض است که عرضه و تقاضای استیبل کوین ها می تواند باعث نوسان قیمت آنها شود.

تصویری از مکانیسم تراکنش تتر و کانال گسترش آن از ارزهای دیجیتال به دارایی‌های مالی سنتی. منبع: HKMA

این مطالعه همچنین فروپاشی Terra USD (UST)، یک استیبل کوین الگوریتمی منتشر شده توسط Terraform Labs که منجر به بازخرید انبوه Tether (USDT) شد را یادآور شد. در این زمینه، HKMA استانداردسازی افشای منظم را توصیه کرد که می‌تواند به تنظیم‌کننده‌ها در بررسی شرایط و ریسک‌های نقدینگی کمک کند.

توصیه دوم برای تنظیم کننده ها تقویت مدیریت نقدینگی استیبل کوین های دارای پشتوانه دارایی از طریق محدودیت در ترکیب دارایی های ذخیره است.

مربوط: آیا هنگ کنگ واقعاً می تواند نماینده چین در رمزارز باشد؟

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ توصیه کرده است که شرکت‌های مدیریتی که مایل به ارائه پیشنهادات صندوق قابل معامله در بورس (ETF) هستند، در کنار سایر الزامات، «سابقه خوبی در انطباق با مقررات داشته باشند».

بخشنامه SFC به عنوان بخشی از یک به روز رسانی سیاست اعلام شد که آمادگی دولت هنگ کنگ را برای همکاری با صرافی های ارزهای دیجیتال جهانی در مورد مسائل نظارتی اعلام می کند.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید