مقامات هنگ کنگ به بانک ها یادآوری می کنند که در رد مشتریان دارایی دیجیتال خیلی عجله نداشته باشند


HKMA می‌گوید آشنایی رو به رشد با مشتریان دارایی‌های مجازی، اقدامات مبارزه با پولشویی را در طول زمان آسان‌تر می‌کند و باید با شرکت‌ها به طور منطقی رفتار شود.

وقتی صحبت از بانک‌های ضد پولشویی (AML) از سازمان پولی هنگ کنگ (HKMA) در 27 آوریل می‌شود، یک اندازه مناسب است. بانک ها نباید افتتاح حساب را بی جهت دشوار کنند.

معاون مدیرعامل HKMA، آرتور یوئن، نوشت که موجی از شرکت‌هایی که برای استفاده از فرصت‌های تجاری، حساب‌های بانکی خود را در هنگ‌کنگ باز کرده‌اند، با «نظراتی» در مورد مشکلات این فرآیند. یوئن افزایش فعالیت را به پایان همه‌گیری نسبت داد.

یوئن نوشت، در حین انجام بررسی های لازم AML، “باید با مشتریان منصفانه رفتار کرد و دسترسی کسب و کارها به خدمات بانکی اصلی را از طریق رویه های شفاف، معقول و کارآمد افزایش داد.” بعلاوه:

هیچ الزام قانونی و نظارتی وجود ندارد که بانک ها در هنگ کنگ را از ارائه خدمات بانکی به نهادهای درگیر در دارایی های مجازی (VA) منع کند.

در مقابل، دولت هنگ کنگ سیاست تشویق توسعه بخش دارایی های مجازی را دارد و یک چارچوب قانونی برای محافظت از سرمایه گذاران وجود دارد. در حالی که برخی از کسب و کارهای دارایی مجازی خطرات AML بالاتری نسبت به سایرین دارند، صنعت بانکداری هنگ کنگ به مرور زمان درک بهتری از این صنعت به دست خواهد آورد. سپس:

“ما انتظار داریم که ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی تنظیم شده (VASP) بتوانند با موفقیت برای یک حساب بانکی از طریق یک فرآیند معقول درخواست دهند.”

یوئن قول داد که بخشنامه ای با راهنمایی و بهترین شیوه ها صادر کند و میزگردی را در 28 آوریل برگزار کند “که در آن صنعت بانکداری و VASP ها نظرات خود را تبادل خواهند کرد.”

مطالب مرتبط: دادگاه هنگ کنگ ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی حکم می کند

هنگ کنگ به خوبی در راه تبدیل شدن به هاب رمزنگاری جهانی است و برخی از آنها به احتمال زیاد از سرکوب خشونت‌آمیز ضد ارزهای دیجیتال از سوی ایالات متحده به‌عنوان عاملی محتمل در نظر گرفته می‌شوند. این منطقه اولین حوزه قضایی در آسیا بود که امکان دسترسی به وجوه قابل معامله در مبادلات رمزنگاری را فراهم کرد. پیشنهاد برای مجوز صرافی‌های کریپتو خرده‌فروشی در طول دوره مشاوره است و دستورالعمل‌هایی برای صرافی‌ها در ماه می انتظار می‌رود.

مجله: دیوانگی کریپتو هنگ کنگ، توکن DeFi تا 550٪، NBA China NFTs – آسیا اکسپرس
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید