مقامات هنگ کنگ می گویند 145 قربانی و 18.9 میلیون دلار در کلاهبرداری Hounax از دست داده اند


مقامات هنگ کنگ تأیید کردند که 145 کاربر آسیب دیده در صرافی بدون مجوز Hounax مورد کلاهبرداری قرار گرفتند که منجر به از دست دادن 18.9 میلیون دلار از وجوه شد.

به گزارش رسانه محلی Shenzhen Commercial News، مقامات هنگ کنگ در 27 نوامبر گزارش دادند که 145 کاربر توسط صرافی ارزهای دیجیتال بدون مجوز Hounax تحت تأثیر کلاهبرداری قرار گرفتند که منجر به ضرر 148 میلیون HKD (18.9 میلیون دلار) شد.

در 25 نوامبر، پلیس محلی یک کنفرانس مطبوعاتی اولیه برای اطلاع رسانی به پلت فرم Hounax در مورد گزارش ها برگزار کرد. کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار هنگ کنگ (SFC) گفت که تا تاریخ 27، 18 شکایت در مورد مبادلات مربوط به مبالغی از 12000 HKD تا HDK 10 میلیون (1539-1.2 میلیون دلار) دریافت کرده است.

به گفته پلیس محلی، Hounax ادعا می کرد که یک پلت فرم دارای مجوز است که با موسسات مالی قانونی همکاری می کند، اما در 1 نوامبر، SFC آن را به عنوان یک پلت فرم مشکوک فهرست کرد و به کاربران در مورد خطرات آن هشدار داد.

گفته می شود که Hounax توسط تیم فنی اصلی Coinbase تأسیس شده است، توسط مقامات کانادایی مجوز گرفته است، و مشتریان محلی را جذب می کند، ظاهراً سرمایه گذاری هایی از نام های بزرگ مانند Sequoia Capital و IDG Capital را در نظر گرفته است.

Ke Yongn، بازرس ارشد بخش تحقیقات جرایم تجاری پلیس هنگ کنگ، گفت که این پلتفرم همچنین از رسانه های اجتماعی برای جذب قربانیان استفاده می کند. با این حال، طبق این گزارش، صفحه رسمی فیس بوک این پلتفرم دیگر فعال نیست.

مرتبط با: HKVAEX مرتبط با Binance هنوز در حال آماده شدن برای درخواست مجوز در هنگ کنگ است

SFC در حال حاضر 9 پلتفرم سرمایه گذاری مشکوک در کریپتو را فهرست می کند، از جمله Hounax، JPEX، موسسه تحقیقات دیجیتال هنگ کنگ، BitCuped، FUBT، futubit/futu-pro، EFSPD، OSL trading و arrano.network.

این به دنبال یک رسوایی بزرگ در صرافی JPEX در هنگ کنگ در اوایل سال جاری رخ داد. مقامات محلی بیش از 2000 شکایت از کاربران JPEX دریافت کردند و در نهایت خسارت حدود 180 میلیون دلار را گزارش کردند. تاکنون 66 نفر در ارتباط با این رسوایی دستگیر شده اند.

این رویدادها باعث شد تا تنظیم‌کننده‌های محلی در هنگ‌کنگ مقررات ارزهای دیجیتال را سخت‌تر کنند تا از یک فاجعه دیگر در صنعت جلوگیری کنند. اما رگولاتورها گفتند که دوره مهلت یک ساله کشور برای مبادلات رمزنگاری بدون تغییر باقی خواهد ماند.

مجله: HTX دوباره 30 میلیون دلار هک شد، 100 هزار کره ای CBDC، Binance 2.0: Asia را آزمایش کردند


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید