استودیوهای هالیوود ممنوعیت هوش مصنوعی در اتاق نویسندگان را رد می کنند


انجمن نویسندگان آمریکا فهرستی از درخواست‌ها را به استودیوهای هالیوود ارسال کرد، از جمله تنظیم استفاده از هوش مصنوعی در پروژه‌های مرتبط با انجمن.

در حالی که هالیوود و صنعت رسانه بزرگتر با درخواست های انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) روبرو هستند، هوش مصنوعی (AI) صنعت دیگری را درگیر بحث داغی در مورد استفاده از آن می کند.

WGA اخیراً فهرست درخواستی را ارائه کرده است که شامل تنظیم استفاده از هوش مصنوعی در پروژه‌های تحت حداقل توافقنامه پایه (MBA) است. وی اظهار داشت که هوش مصنوعی نباید برای نوشتن یا بازنویسی مطالب ادبی یا به عنوان منبع منبع استفاده شود.

علاوه بر این، او درخواست کرد که مطالب تحت پوشش MBA در آموزش هوش مصنوعی قابل استفاده نباشد. این انجمن در اولین بیانیه خود در ماه مارس نوشت:

«پیشنهاد WGA برای تنظیم استفاده از مواد تولید شده با استفاده از هوش مصنوعی یا فناوری‌های مشابه تضمین می‌کند که شرکت‌ها از هوش مصنوعی برای تضعیف استانداردهای کاری نویسندگان، از جمله غرامت، باقیمانده‌ها، حقوق محفوظ و اعتبارات استفاده نمی‌کنند.»

با این حال، استودیوهای هالیوود به طور رسمی این درخواست ها را رد کردند و با ارائه “جلسات سالانه برای بحث در مورد پیشرفت های فناوری” پاسخ دادند.

این مشکل در استفاده از هوش مصنوعی یکی از مشکلاتی بود که شامل غرامت و شرایط کاری بود که باعث شد WGA برای اولین بار در 15 سال گذشته در 2 می در لس آنجلس اعتصاب مجاز کند.

الن استاتزمن، مذاکره کننده ارشد WGA، این پیشنهاد را “معقول” توصیف کرد و گفت که هوش مصنوعی باید “خارج از کار نوشتن تلویزیون و فیلم” باشد. وی همچنین اظهار داشت که برخی از اعضای این صنف نام “دستگاه سرقت ادبی” را برای هوش مصنوعی درج کرده اند.

مرتبط با: خانواده مایکل شوماخر برای انجام مصاحبه با هوش مصنوعی اقدام قانونی می کنند

ابزارهای هوش مصنوعی در حال حاضر در هالیوود برای روتوش تصاویر و بازگرداندن ظاهر بازیگران، از جمله موارد دیگر، پیاده‌سازی شده‌اند.

موضع استودیوهای تولید هالیوود در مورد گشودن به فناوری های نوظهور مانند هوش مصنوعی با موضع شرکت های بزرگ در سایر بخش های خلاق مانند صنعت موسیقی متفاوت است.

واکنش اولیه گروه موسیقی یونیورسال پس از ظهور موسیقی های تولید شده توسط هوش مصنوعی در سرویس های استریم، تعقیب و گریز برای حذف آن همراه با شکایت های قضایی بود. برخی از هنرمندان مشهور این صنعت نیز در حال ترویج استفاده از فناوری هستند.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *