تحقیقات هیندنبورگ، موقعیت کوتاه را بلاک می کند و ادعا می کند که تقلب و معیارهای متورم را تسهیل می کند


در این گزارش آمده است: «بلاک تعداد واقعی کاربران را اغراق‌آمیز کرد و هزینه‌های جذب مشتری را دست‌کم گرفت.

گزارشی پس از تحقیقات دو ساله توسط Hindenburg Research ادعا کرد که شرکت پرداخت دیجیتال Block “به طور سیستماتیک از اطلاعات جمعیتی که ادعا می کند مفید هستند، سوء استفاده می کند، معیارهای کاربر شرکت را افزایش می دهد و تقلب را تسهیل می کند.

بر اساس گزارش 23 مارس، Hindenburg Research گفت که برنامه‌های Block به کاربران این امکان را می‌دهد تا حساب‌های جعلی ایجاد کنند که برای بسیاری از مجرمانی که از این پلتفرم برای سرقت پول استفاده می‌کنند، جذاب باشد. این گزارش حاکی از آن است که افراد داخلی بلاک، از جمله بنیانگذاران جک دورسی و جیمز مک‌کلوی، مدیر ارشد مالی آمریتا آهوجا، و مدیر اجرایی Cash App برایان گراسادونیا، بیش از 1 میلیارد دلار از سهام شرکت را فروختند و قیمت آن را افزایش دادند. تسهیل کلاهبرداری.»

او گفت: «جادو» پشت کسب‌وکار بلاک، نوآوری مخرب نبوده، بلکه تمایل این شرکت برای تسهیل کلاهبرداری علیه مصرف‌کنندگان و دولت، اجتناب از مقررات، وام‌ها و هزینه‌های غارتگرانه به عنوان فناوری انقلابی و گمراه کردن سرمایه‌گذاران با معیارهای متورم است. . هیندنبورگ حتی زمانی که کاربران درگیر کلاهبرداری یا سایر فعالیت‌های ممنوعه دستگیر شدند، بلاک حساب را بدون ممنوع کردن کاربر در لیست سیاه قرار داد.

این گزارش نشان‌دهنده تغییری در تجارت بلاک است که در روزهای ابتدایی همه‌گیری در سال 2020 آغاز شد، زمانی که بسیاری از افراد حساب‌های Cash App خود را برای دریافت مشوق‌ها و مزایای بیکاری از دولت ایالات متحده فعال کردند. مصاحبه‌های هیندنبورگ با کارمندان سابق نشان می‌دهد که تقریباً 40 تا 75 درصد از حساب‌های مورد بررسی جعلی، دخیل در کلاهبرداری یا مرتبط با یک شخص واحد بودند.

مرتبط با: جک دورسی بلاک از Bitcoin.com به دلیل نقض علامت تجاری شکایت کرد

مانند شرکت های خدمات مالی سنتی، [Block’s] به نظر می‌رسد تمرکز اصلی هیندنبورگ این است که وام‌ها و کارمزدهای مخرب را به عنوان محصولات انقلابی بپوشاند، از مقررات اجتناب کند و بدترین سیاست‌های مطابقت را اتخاذ کند تا از تسهیل کلاهبرداری علیه مصرف‌کنندگان و دولت سود ببرد. شرط بندی که نتایج یا “هزینه انجام تجارت” خواهد بود یا حداقل بعداً به دست می آید.”

هیندنبورگ فاش کرد که در مورد بلاک به عنوان بخشی از گزارش خود موضع کوتاهی گرفته است. در زمان انتشار، قیمت سهام بلاک با بیش از 13 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته به 63.38 دلار رسید.

مجله: کارکنان جعلی و حملات اجتماعی: خرید ارزهای دیجیتال یک میدان مین است
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *