چرا ETF اتریوم ممکن است رد شود


به گفته جیمز سیفارت، تحلیلگر برجسته ETF، به طور فزاینده ای محتمل است کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اعلام کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یک سری از برنامه های کاربردی ETF اتریوم را در ماه مه امسال رد خواهد کرد و ادعا می کند که رمزارز اصلی یک امنیت است.

سیفارت افزود: “این تضمینی نیست که آنها این کار را انجام دهند، اما من فکر می کنم تقریبا تضمین می کند که SEC حداقل آن را در نظر می گیرد.”

این پس از آن صورت گرفت که اسکات جانسون، وکیل مالی، حدس زد که وضعیت حقوقی اتریوم احتمالاً در تصمیم آتی آژانس ETF ظاهر خواهد شد.

به گفته جانسون، SEC باید “اطلاعیه ای از دلایل عدم تایید در نظر گرفته شده” ارائه دهد.

SEC ادعا می کند که ارائه سهام اعتماد مبتنی بر کالا نامناسب است زیرا دارایی اساسی یک اوراق بهادار است.

قابل ذکر است، این موضوعی نبود که ETF های بیت کوین باید با آن مقابله کنند.

انتظار می‌رود پس از یک فرآیند چند ماهه، SEC تصمیم نهایی خود را در مورد برنامه‌های VanEck و Ethereum ETF در تاریخ ۲۳ و ۲۴ می اتخاذ کند.

به نظر می رسد اجماع صنعت بر این است که این پرونده ها به دلیل عدم تعامل با صادرکنندگان توسط SEC رد خواهند شد. با این حال، هنوز مشخص نیست که دلیل دقیق این رد چه خواهد بود. محصولات ETF اتریوم طبق مت هوگان بیت‌ویز رد خواهد شد به دلیل داده های ناکافی

چندین بازیگر اصلی دیگر، از جمله VanEck و Ark Invest، و همچنین BlackRock و Fidelity، برای راه‌اندازی یک ETF نقطه‌ای اتریوم رقابت می‌کنند.

پسندیدن گزارش شده توسط U.TodayGrayscale که سال گذشته یک پیروزی حقوقی بزرگ در برابر SEC به دست آورد، اخیراً پرونده آتی اتریوم “اسب تروا” خود را پس گرفت. این نشان می دهد که او قصد ندارد دوباره علیه این موسسه شکایت کند.

SEC با شکایت ConsenSys حامی اتریوم به دلیل تلاش هایش برای برچسب زدن آلتکوین پیشرو به عنوان یک امنیت مواجه است. با این حال، لری فینک از BlackRock اخیراً اظهار داشت که چنین نامگذاری مانع از راه اندازی Ether ETF نخواهد شد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید